AÖO 1. Dönem Sınavı (8 Ocak 2017) Sınava Giriş Yerleri!
Kamuajans.com - AÖO 2016-2017 İş Takvimi'ne göre AÖO yeni kayıt, AÖO kayıt yenileme ve AÖO Sınav tarihleri belli oldu. 22 Ağustos 2016 tarihinde başlayan AÖO 1. Dönem Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme İşlemleri 23 Eylül 2016 tarihinde sona erdi. Bundan sonraki süreç AÖO 1. Dönem Sınavı giriş yerlerinin yayınlanması, sınavın gerçekleştirilmesi ve Sınav sonuçlarının açıklanması şeklinde devam edecek.  

Sınav yerini öğrenmek için tıklayınız.

• 8 Ocak 2017 tarihinde yapılacak olan 2016-2017 eğitim öğretim yılı I. Dönem sınav giriş yerleri belirlendi.

• Sınavlar 2 oturum şeklinde aşağıda belirtilen gün ve saatlerde yapılacaktır.

I. Oturum 8 Ocak 2017 Pazar 09.30

II. Oturum 8 Ocak 2017 Pazar 14.00

• Yurt Dışı Sınav Merkezlerindeki sınavlar Türkiye saati ile aynı olacak şekilde yapılacaktır. Yurt dışında sınava girecek öğrencilerimizin bu konuda dikkatli olmaları gerekmektedir.

• Öğrencilerimiz sınav giriş belgesinde belirtilen okul ve salonlarda sınava girmek zorundadır.

• Sınav Giriş Belgenizi ‘’Sistem Girişi’’ menüsü altında yer alan Öğrenci Girişi alt menüsü altında menüsü ‘’ Sınav Giriş Belgesi’’ ekranından seçerek yazdırabilirsiniz.

• Sınav Giriş Belgenizi sistemde yayınlandıktan hemen sonra alınız, son günlere bırakmayınız.

• Sınav günü yanınızda Sınav Giriş Belgesi ile birlikte geçerli kimlik belgenizi (Fotoğraflı Nüfus Cüzdanı, Pasaport veya Sürücü Belgesinden herhangi birini) bulundurunuz. Bunun yanında Öğrenci Kimlik Kartınızın da yanınızda bulunmasında yarar vardır.

• Yedek salonda sınava girecek öğrencilerimizin cevap kâğıdı bu öğrencilerimizin adına düzenlenmiş olarak gelmeyecektir. Yedek salonda sınava girecek öğrenciler öğrenci numaraları ile sınav giriş belgesindeki ders kodlarını ve diğer bilgileri dikkatli bir şekilde cevap kâğıtlarına kodlayacaklardır.

• Sınava gireceğiniz her dersten 20 soru sorulacaktır. Her bir sorunun değeri 5 puandır. Bir dersten başarılı olabilmeniz için en az 45 puan almanız gerekmektedir. Vereceğiniz cevaplarda yanlış cevaplar değerlendirmede dikkate alınmayacaktır. Diğer bir ifade ile yanlışların doğruları götürmesi diye bir uygulama yoktur.

AÇIK ÖĞRETİM ORTAOKULU MÜDÜRLÜĞÜ

Merkezi Sistem Sınav Uygulaması

Öğrenciler yeni kayıt veya kayıt yenileme esnasında belirtmiş oldukları sınav merkezinde sınava girecektir. Öğrencinin seçmiş olduğu sınav merkezi, sınav merkezi olma konusunda yeterli öğrenci sayısına ulaşamazsa en yakın sınav merkezine yönlendirilir. İl-İlçe Sınav Yürütme Kurulunca yedek salonda sınava alınması uygun görülenler dışında her ne sebepten olursa olsun belirtilen bina ve salon dışında başka bir merkezde sınava alınmaz.

  1. Geçerli mazereti sebebiyle yedek salonda sınava girecek olan adaylar cevap kâğıdını, her oturum için test kitapçığında bulunan derslerin sırasına göre kodlamalıdır. Sınavlar çoktan seçmeli test şeklinde yapılmaktadır.
  2. Sınavda sınav giriş belgesi ile fotoğraflı ve geçerli bir kimlik belgesi (nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport) bulundurulması zorunludur. 15 yaşından büyük olduğu halde nüfus cüzdanında resmi bulunmayanlar sınava alınmayacaktır.
  3. Merkezi Sistem Sınav Yönergesi gereğince yerine başkasını sınava girdiren ve iletişim araçlarıyla kopya çektiği tespit edilen öğrencilerin, sınav sonuçları iptal edilecek ve bu öğrenciler bir yıl süreyle sınavlara alınmayacaktır.
  4. Sınavınızın geçersiz olmaması için yerinize başka birini sınava girdirmeyiniz, sınav salonlarında cep telefonu bulundurmayınız.
  5. Sınavlar sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki oturum halinde yapılır. 
  6. Sabah oturumu saat 09.30’da, öğleden sonraki oturum saat 14.00’te başlar. 
  7. Sınava başlama saatinden en az yarım saat önce sınav yerinde bulunulması gerekmektedir. 
  8. Sınavın yapılacağı bina ve salonu sınav gününden önce gidip görmek yararlı olacaktır. 
  9. Sınavda yumuşak uçlu kurşun kalem ve silgi bulundurulmalıdır. 
  10. Açık Öğretim Ortaokulu iletişim organ http://aio.meb.gov.tr web sayfasıdır. Sınava giriş ve sınav sonuç belgeleri adrese gönderilmemektedir. Sınav giriş ve sonuç belgeleri Açık Öğretim Ortaokulu bilgi sisteminde duyurulmaktadır. Açık Öğretim Ortaokulu tarafından yapılan duyuruların takip edilmesi öğrencilerimizin yararına olacaktır. 

ÖNEMLİ UYARI: Sınavlarda sınav salonunda bulunan diğer öğrencilerin cevap kâğıtları dikkate alınarak Sınav Hizmetleri Şubesi tarafından kopya analizi yapılmaktadır. Sınavlarınızın iptal olmaması için kopya çekmeyiniz, çektirmeyiniz.

KamuAjans.com -
Özel Haber

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
musa 3 hafta önce

Sinav giris yeri