ABONE OL

KamuAjans.Com - AÖF (Açık Öğretim Fakültesi) sınavlarına giren öğrencilerin üç aşamada merakları olmaktadır. Birinci aşamada sınav giriş yeri belgelerinin açıklanmasıyla sınava nerede gireceklerinin belli olması, ikinci aşamada ise sınavda çıkan soruların cevaplarının neler olduğu ve son merhalede de sınav sonuçları merakla beklenmekteydi.

2020 Yılı Açık Öğretim Fakültesi (AÖF) Güz Dönemi Dönem Sonu Sınavı tamamlayan AÖF öğrencileri bir yandan soru ve cevapları beklerken diğer yandan sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak ediyordu. 18-19 Ocak 2020 tarihleri arasında yapılan sınava ilişkin sonuçlar merak ediliyordu. Açıklanan AÖF sonuçlarına aof.anadolu.edu.tr web sayfası öğrenci otomasyonundan ulaşılabiliyor.

Sınava ilişkin sonuçlar Anadolu Üniversitesi'nin Açıköğretim Fakültesi'ne ait sistemde yer alacak. "/login.anadolu.edu.tr" ve ''
https://aof.anadolu.edu.tr/anasayfa/Default.aspx'' adresinden e-posta adresi veya kimlik numaraları ile şifrelerini giren öğrenciler sisteme giriş yaparak sonuçları sorgulayabilecek. 

Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri 2020 Yılı Açık Öğretim Fakültesi (AÖF) Güz Dönemi Dönem Sonu Sınavı Sonuçları için "Sınav Sonuçları" butonuna tıklanması gerekmektedir.


2020 Yılı Açık Öğretim Fakültesi (AÖF) Güz Dönemi Dönem Sonu Sınavı 18-19 Ocak 2020 tarihlerinde Cumartesi - Pazar günlerinde gerçekleştirildi.

AÖF sınav sonuçları da sınavların gerçekleştirilmesinin ardından 2 hafta içerisinde açıklanmaktadır. 

Sınav Sonuçlarının İnternette Yayımlanması

Öğrenciler sınav sonuçlarına http://ekampus.anadolu.edu.tr adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaparak ulaşabilecekler. Ayrıca dönem içinde yapılacak olan ara sınavı ve dönem sonu sınavı soru ve cevapları sınavların ardından açıklanmaktadır.

Sınav sonuçları, sınav tarihinden itibaren yaklaşık 15 gün içinde Açık Öğretim Fakültesi internet sitesinden açıklanmakta olup sınav sonuçları öğrencilerin adreslerine ayrıca postalanmamaktadır.

AÖF BAŞARI DEĞERLENDİRMESİ

AÖF Başarı Değerlendirmesi Öğrenci başarısının değerlendirilmesinde “Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Öğrenci Değerlendirme Sistemi” kullanılır. Bu sistemin uygulama esasları ilgili fakülte kurulunun önerisiyle Senato tarafından karara bağlanır.

Başarı notu, Senato tarafından belirlenen esaslara göre harf notuna çevrilir.

Harf notları ve katsayıları şunlardır:

Harf    Notu Katsayısı
AA 4,00
AB 3,70
BA 3,30
BB 3,00
BC 2,70
CB 2,30
CC 2,00
CD 1,70
DC 1,30
DD 1,00
FF 0,00
Bu harf notlarına ek olarak;
DZ: Devamsız,
KL: Kaldırıldı,
MU: Muaf,
SD: Sorumlu Değil,
YT: Yeterli,
YZ: Yetersiz, harf notlu değerlendirmeler de yapılabilir.
DZ harf notu; devam zorunluluğu bulunan derslere devam koşulunu sağlamayan öğrenciye verilir. DZ notu; FF veya YZ harf notuyla eşdeğerdir.

KL harf notu; programdan kaldırılan dersler için verilir.

MU harf notu; öğrencinin bir yükseköğretim kurumunda alıp da başarmış olduğu ve ilgili birimin yönetim kurulu tarafından muaf tutulması uygun bulunan dersler için verilir.

SD harf notu; yapılan ders intibakı sonucu öğrencinin sorumlu olmayacağı dersler için verilir.

YT ve YZ harf notları; ilgili birim kurulunun kararı ve Senatonun onayıyla not ortalamasına katılması uygun görülmeyen derslerde, başarının gösterilmesi için kullanılır. Başarılı öğrenciye YT, başarısız öğrenciye ise YZ harf notu verilir.
Ders bazında başarı notuna alt sınır uygulanması, “Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Öğrenci Değerlendirme Sistemi”ne göre ilgili birim kurulunun kararı ve Senatonun onayıyla belirlenir.

SINAV TARİHLERİ
Sınav Türü Sınav Tarihi
Güz Dönemi Ara Sınavı 14 - 15 Aralık 2019
Güz Dönemi Dönem Sonu Sınavı 18 - 19 Ocak 2020
Bahar Dönemi Ara Sınavı 18 - 19 Nisan 2020
Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı 13 - 14 Haziran 2020
Yaz Okulu Sınavı 22 - 23 Ağustos 2020

Kamuajans.com/ÖZEL

Anahtar Kelimeler:
AÖF Sınav Sonuçları
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
staj 12 ay önce

göstermelik yaptırılan laborant veterinerlik sağlık stajı kaldırılsın...Resmen dalga geçmek yani...

Misafir Avatar
Serkan Aksoy 12 ay önce

Açıklanır sabredin

Misafir Avatar
rıza 13 ay önce

ÖNCE AÖF KITAPLARININ HEPSİ DEĞİŞTİRİLMELİ PİYASADA SATILAN KITAPLAR DERS KITABI OLMALI ANLAŞILMAYAN UYUTAN KITAPLAR

Misafir Avatar
mehmet 13 ay önce

ne zaman açıklanacak 2 hafta olacak

Misafir Avatar
cehennem 13 ay önce

Havale gecircez nerdeee sonuclarr sicak zaten ..

Misafir Avatar
FUNDA 13 ay önce

sınav sonuçları ne zaman açıklanacak

Misafir Avatar
yaşlı 13 ay önce

sonucun açıklanmasını bekliyoruz

Misafir Avatar
aöf maduru 13 ay önce

yazıklar olsun ne için bekliyorsunuz .açıklayın artık