banner220

Adaylık Kaldırma Sınavı Sonuçları Belli Oldu
Kamuajans.com - Başvuruları 1-17 Kasım 2017 tarihleri arasında yapılan 2017 Yılı Adaylık Kaldırma Sınavı (AKS) 24 Aralık 2017 tarihinde saat 10.00'da yapıldı ve 120 dakika sürdü. Sınavda, adaylara toplam 100 (yüz) adet çoktan seçmeli (5 seçenekli) soru soruldu.

2017 Yılı Adaylık Kaldırma Sınavı (AKS) 
sonuçları sınavın yapıldığı tarihten itibaren en geç 15 (on beş) iş günü içinde www.meb.gov.tr adresinde ilan edildi. Adaylara ayrıca sınav sonuç belgesi gönderilmedi. Öğretmenlerin 81 ilde yapılan Adaylık Kaldırma Sınavı (AKS) sonuçları açıklandı. Sonuçlar MEBBİS Aday Öğretmen Modülünden öğrenilebilir.

Mebsis için tıklayınız.


Sınav itirazları ve sınav sonrası işlemler şöyle:

SINAV İTİRAZLARI


a. Adaylar sınav sorularına, sınav uygulamasına ve sınav sonuçlara ilişkin itirazlarını, soru ve cevap anahtarlarının ve sınav sonuçlarının www.meb.gov.tr internet adresinden yayımlanmasından itibaren en geç 5 (beş) iş günü içerisinde ÖYGGM’ ye yapabileceklerdir.

b. Adaylar sınav sorularına, sınav uygulamasına ve sınav sonuçlarına itiraz başvurularını, 
Millî Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bağlı Döner Sermaye İşletmesinin “Kurumsal Tahsilât Programı” aracılığı ile T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası ve Türkiye Halk Bankası şubelerinden herhangi birine 20 TL (yirmi TL KDV Dâhil) SINAV İTİRAZ ÜCRETİ adı altında yatırarak alınan banka dekontu/ATM işlem fişi ve sınav adının yazılı olduğu dilekçe ile yapacaklardır.

c. Süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar ile adayın T.C. kimlik numarası, imzası, iletişim 
bilgileri, dekontu/ATM işlem fişi olmayan ve faksla yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.

ç. Sınav uygulamasına, sınav sorularına ve sınav sonuçlarına ilişkin itirazlar 10 (on) gün 
içerisinde ÖDSGM tarafından incelenip sonuçlar adaylara bildirilmek üzere ÖYGGM’ne teslim edilecektir. Tüm işlemlerde ÖDSGM’ne gelen evrak kayıt tarihi dikkate alınacaktır. İtiraz sonuçları ÖYGGM tarafından adaylara duyurulacaktır.

d. Sınavı geçersiz sayılan, sınava girmeyen, sınava alınmayan ya da sınavdan çıkarılan 
adayların bu konuyla ilgili itiraz başvuruları dikkate alınmaz.

e. Sınav Merkezinde bulunan her türlü sınav evrakının aslı veya fotokopisi yargı 
organları dışında, Bilgi Edindirme Kanununun 7’nci maddesine göre aday dâhil hiçbir kişiye ya da kuruma verilemez ve gösterilemez.

SINAV SONRASI İŞLEMLER

Sınav 100 (yüz) tam puan üzerinden değerlendirilir. Başarı puanı 60 (altmış) ve 
üzerinde olan aday öğretmenler (sözleşmeli/kadrolu) başarılı sayılır.

Sınav sonuçlarının Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünce valiliklere 
bildirilmesinin ardından başarılı olan aday öğretmenler (sözleşmeli/kadrolu) adaylık sürecini tamamlamış sayılır.

Sınavda başarılı olamayan aday öğretmenler (sözleşmeli/kadrolu), Millî Eğitim 
Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği usul ve esaslarınca il içinde aynı hizmet alanında başka bir eğitim kurumunda görevlendirilerek bu Yönetmelik hükümlerine göre yeniden performans değerlendirmesi ve sınava tabi tutulur. Bu kapsamda da aday öğretmenlerden performans değerlendirmesinde veya sınavda başarısız olanlar öğretmenlik unvanını kaybeder.

DİĞER HUSUSLAR


Bu kılavuz kapsamında oluşabilecek yeni durumlar karşısında yapılması gereken düzenlemeler ile ilgili yetkili birim Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğüdür. Gerektiğinde yapılabilecek değişiklikler www.meb.gov.tr internet adresinden duyurulacaktır.

KamuAjans.com - Özel Haber 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
son şans 7 ay önce

göktürk hocam ben gecen mart sinavinda kaldim ve bir ay icinde okulumu degistirdiler kadroyla diger okula gittim. bazi okullarda gorevlendirme ile gonderilmis arkadaslar. son sansss

Misafir Avatar
son şans 7 ay önce

göktürk hocam ben gecen mart sinavinda kaldim ve bir ay icinde okulumu degistirdiler kadroyla diger okula gittim. bazi okullarda gorevlendirme ile gonderilmis arkadaslar. son sansss

Misafir Avatar
L. KACAR 7 ay önce

60 ve üzeri puan alıpta sonuç kısmında başarısız yazmasının sebebi mülakat puanının olmaması, bu yıl mülakat olmaması sebebi ile mebbis ayarlarını değiştirmeleri gerekiyor

Misafir Avatar
LOKMAN KACAR 7 ay önce

Merhabalar arkadaşlar benim aldığım puan 66,75 karşısında başarısız yazıyor. Görüyorum ki yalnız değilim anladığım kadarıyla sistemsel bir sıkıntı var

Misafir Avatar
Asiye 7 ay önce

Mrb benimde 77.5 ama başarısız yazıyor böyle bi kaç kişi daha var twitterda bi hata olmalı

Misafir Avatar
ali 7 ay önce

benim 88.25 başarısız diyor

Misafir Avatar
ali 7 ay önce

sözlü sınava girilmemişdeniyor ve başarısız yazıyor

Misafir Avatar
Ali asaf 7 ay önce

Kimsenin kaldigi gorulmemis formalite sinav iste