Kamuajans.com - Adaylık Kaldırma Sınavı olan AKS sınavına katılan öğretmenler, sonuçlar için milli eğitim bakanlığı sitesinden yapılacak açıklamayı bekliyordu. 8 Aralık 2019 tarihinde yapılan AKS (Adaylık Kaldırma Sınavı) sonuçları beklenmeye başlanmıştı. 8 Aralık 2019 tarihinde yapılan Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü Adaylık Kaldırma Yazılı Sınavı Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarları sınavdan sonra yayınlandı. Sınava giren adaylar sonuçları beklemeye başladı.

2019 Yılı Adaylık Kaldırma Sınavında h
er sorunun 5 (beş) seçeneği vardır. Bu seçeneklerden sadece 1 (bir) tanesi doğru cevaptır. Çift işaretlenmiş veya iyi silinmemiş cevaplar optik okuyucular tarafından yanlış cevap olarak değerlendirilecektir.

Sınav sonuçları, sınavın yapıldığı tarihten itibaren en geç 15 (on beş) iş günü içinde www.meb.gov.tr adresinde ilan edildi. Adaylara ayrıca sınav sonuç belgesi gönderilmeyecektir.

08/12/2019 tarihinde yapılan Adaylık Kaldırma Sınavı (AKS) sonuçları açıklanmıştır. Sınava giren adaylar sınav sonuçlarını kişisel MEBBİS sayfasından Aday Öğretmen Performans Değerlendirme Modülünden öğrenebilir.

SINAV DEĞERLENDİRMESİ

a. Adayın cevap kağıdı 2 adet optik okuyucu tarafından çift kontrol sistemiyle okutulacaktır.

b. Okutulan cevap kağıtlarında doğru ve yanlış cevap sayıları tespit edilerek 4 (dört) yanlış 1 (bir) doğruyu götürecektir.

c. Değerlendirme 100 puan üzerinden yapılacaktır.

ç. Sınavda yer alacak her soru puan olarak eşit ağırlığa sahiptir.

d. Cevap anahtarında hata olması ve bu hususun komisyon kararı ile belirlenmesi sonucunda, soru/sorular iptal edilmeyecek; hatalı olan soru/soruların doğru seçenekleri dikkate alınmak suretiyle değerlendirmeye bu soru/sorular dahil edilecektir.

e. Değerlendirme sırasında Merkez Sınav Kurulu kararı veya yargı mercileri tarafından iptaline karar verilen sorular değerlendirme dışı bırakılarak geçerli soruların puan değerinin yeniden hesaplanması suretiyle puanlama yapılacaktır.
Loading...
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
M k 1 ay önce

4 yanlış bir doğruyu götürmüyor. İnsanları yanlış bilgilendirmeyin

Misafir Avatar
özkan 1 ay önce

bundan önceki yayınınızda yanlış cevaplar doğruları etkilemeyecektir yazıyordu. Delil ekranı aldım. sonuca göre size karşı dava açılacak

Misafir Avatar
muhittin 1 ay önce

Okutulan cevap kağıtlarında doğru ve yanlış cevap sayıları tespit edilerek 4 (dört) yanlış 1 (bir) doğruyu götürecektir.
4 yanlış doğruyu götürmeyecek yanıltıcı bilgi vermeyin

Misafir Avatar
özkan 1 ay önce @muhittin

yanlışın var, klavuzda yanlışlar doğruları etkilemeyecektir yazıyor

Beğenmedim (0)
Misafir Avatar
Ögrtmn 13 ay önce

Kopya ayyuka cıktı be. Önceki sınavlardan zor, 5 secenek ve doğru yanlıs uygulaması. Öğretmen ne hallerde! Üstüne tekrar basa dönüp bir sürü sıkıntıyla görev yapıyorsunuz.Kılavuzda olmayan yerden soru gelir, 100 puanlık sınav küsüratlı gelir bunlara ragmen yine zorluk ceken biz. Yahu el insaf. Ehliyet sınavında bile 4 hak varken öğretmenin emeğini hiçe sayıp sınadıgı yetmezmiş gibi 2 saate indirgeyip, 2 hakla mesleğinde uzaklastırabiliyorsunuz!!! Yazık günahtır. Maarif müfettişi, okul müdürü, danışman öğretmen aldıgımız puanın önemi yoksa niye tekrar bu stresi yasatıyotsunuz? Yeniden aynı seyler? Öğretmen bu kadar sınanmaz!!!

Misafir Avatar
çağatay 1 yıl önce

Sadece bizim öğretmenlik mesleğinde bu adaylık sınavı var. Memur olan polislik mesleğinde yok, avukatlık da yok, mühendis olan da yok, doktor olanda yok ve hatta ortaokul mezunu milletvekili olanlar da bile yok. Niye bizim meslek grubunda var. Şu an öğretmen olarak atanmış bir meslektaşım hem öğrenci sorunları hem derse hazırlık evrak ve bol bol bu sınav sayesinde mevzuat ezberliyor, bol bol aday dosyası hazırlıyor bu arada ev, okul, seminer, seminer gezisi, aday dosyası hazırlama, gibi işleri yürütürken sınav bir o kadar zor oluyor. Şu an sorun bakalım bir kurum müdürüne bu mevzuatları kim biliyor. Bunları bilmek gerekiyor fakat bu bir ölçüt müdür. Bunları bilmiyorsa öğretmenlik yapamaz mı? Peki sınavı geçemedi 2 senedir maaş alıyoruz ne olacak bu öğretmen olamaz deyip bitecek mi her şey yazık değil mi? herkesin bir evi çocuğu var. Öğretmenlik mesleğinin çıtasını yükseltmek bu sınavdan mı geçiyor.

Misafir Avatar
Kâri 1 yıl önce

Sizin yapacağınız iş batsın

Misafir Avatar
yok artık 1 yıl önce

2 milyonu aşkın öğretmne adayı sınava girdiği için optikleri okumak uzun sürüyor, biraz anlayışla karşılayın. mebin durumu ortada neden eğitim kötü demeyelim. 15 günü geçti hla açıklanmadı

Misafir Avatar
Örtmen bey 1 yıl önce

Her şeyi son güne kadar bekletmede üstümüze yoktur gerçekten lanet olsun sisteminize