6. YÖKDİL (10 Mart 2019) Sınavı Sonuçları ve Sınav Sonucu İtiraz Tarihleri
KamuAjans.Com - YÖKDİL sınavının 6'sı Mart Ayı içerisinde gerçekleştirildi. Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) tarafından 10 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilen YÖKDİL sınavının sonuçlarının kısa sürelerde açıklanması bekleniyor. Bu yıl yapılan YÖKDİL sınavı sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merak konusu oldu.

Bilindiği gibi Yüksek öğretim Kurumları Yabancı Dil (YÖKDİL) Sınavı, Yüksek öğretim Kurulu Başkanlığı himayesinde Anadolu Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi işbirliği ile düzenlenmekte olup, YÖKDİL sınavı soruları Ankara Üniversitesi tarafından hazırlanmakta, sınav organizasyonu ise Anadolu Üniversitesi tarafından gerçekleştirilmektedir.

6. YÖKDİL Sınavı 10 Mart'ta uygulandı. İlk defa 2017 yılında gerçekleştirilen YÖKDİL sınavının altıncısı tek oturum halinde tamamlandı. 30 ilde 35 sınav merkezinde yapılan 6. YÖKDİL sınavının sonuçları ise ne zaman açıklanacağı merak ediliyor.

 
YÖK tarafından yürütülen YÖKDİL Sınavı, Anadolu ve Ankara üniversiteleri iş birliğiyle hayata geçirildi. Sınav soruları Ankara Üniversitesince hazırlanırken, sınavın organizasyonu ise Anadolu Üniversitesi tarafından yapılmaktadır.

Yüksek öğretim Kurumları Yabancı Dil (YÖKDİL) Sınavı başvuruları elektronik ortamda yokdil.yok.gov.tr internet adresi üzerinden, sınav takviminde belirtilen başvuru süresi içinde yapıldı. 

Başvuruları 30 Ocak - 8 Şubat 2019 tarihleri arasında alınan Altıncı YÖKDİL Sınavı, 10 Mart 2019 Pazar günü, 30 ilde toplam 35 sınav merkezinde, saat 14.00'de, tek oturum halinde gerçekleştirildi. Sınava giriş belgeleri 4-9 Mart 2019 tarihleri arasında yayınlandı. 10 Mart 2019 tarihinde yapılan YÖKDİL Sınavı için itirazlar 11-15 Mart 2019 tarihleri arasında yapıldı.

Sınav Sonuçlarının Açıklanması

 Sınav sonuçları yokdil.yok.gov.tr adresinden açıklandı.

10 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirilen YÖKDİL 2019 İlkbahar Dönemi Sınavının sonuçları açıklanmıştır. Sınav sonucunuzu öğrenmek için lütfen sisteme giriş yapınız. 

Sınav İtirazları

 Adaylar sınav sorularına ve sınav uygulamasına ilişkin itirazlarını sınav takviminde belirtilen 
tarihler arasında, yokdil.yok.gov.tr üzerinden çevrimiçi olarak erişilen Sınav İtiraz Formu vasıtasıyla yapacaklardır. İtirazların geçerli olabilmesi için adayların her bir itiraz türü için ilgili sistem üzerinden kredi/banka kartı vasıtasıyla 10 (on) TL ödemesi, söz konusu formu eksiksiz ve doğru şekilde doldurması, onaylaması, çıktısını alması, imzalaması ve ıslak imzalı bu formu, üzerinde belirtilen adrese, itiraz süresi içinde ulaştırması gerekmektedir. Belirtilen adrese herhangi bir sebeple zamanında ulaşmayan veya başka kanallardan yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.

 Sınav sonuçları açıklandıktan sonra adaylar sınav sonuçlarına ilişkin itirazlarını sınav takviminde 
belirtilen tarihler arasında, yokdil.yok.gov.tr üzerinden çevrimiçi olarak erişilen Sınav İtiraz Formu vasıtasıyla yapacaklardır. İtirazların geçerli olabilmesi için adayların ilgili sistem üzerinden kredi/banka kartı vasıtasıyla 10 (on) TL ödemesi, söz konusu formu eksiksiz ve doğru şekilde doldurması, onaylaması, çıktısını alması, imzalaması ve ıslak imzalı bu formu, üzerinde belirtilen adrese, itiraz süresi içinde ulaştırması gerekmektedir. Belirtilen adrese herhangi bir sebeple zamanında ulaşmayan veya başka kanallardan yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.

Sınav sonucu itirazları 1-5 Nisan 2019 tarihleri arasında yapılacak.


KamuAjans.com - Özel Haber
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
fatma 1 yıl önce

yökdil sonuçlari bir an once aciklansa cok iyi olur ilanlari kaciricaz ya

Misafir Avatar
Elif 1 yıl önce

Yökdil sonuçları ne zaman açıklanacak??

Misafir Avatar
İzmirli kadro 1 yıl önce

Engeli kaldırır değilsen sonra isteyince mühendisinin Sonra engeli kaldırsana göz 2018 en son

Misafir Avatar
Hatice 1 yıl önce

En son yapılan sınavda bir soru iptali doğru mudur?

Misafir Avatar
Aslıhan 1 yıl önce

Yökdil iki yılda bir mi yapılacak yoksa yılda 2 kere mi yapılacak? Doğru düzgün haber yapsanız da bizde karmaşaya düşmesek

Misafir Avatar
Döne 2 yıl önce

ANADOLU ÜNIVERSİTESİ : YÖKDİL sınav başvurusu uzatılsın!!! - Kampanyaya imza ver!
http://chn.ge/2xnbO4f

Misafir Avatar
x y 2 yıl önce

sınav giriş belgeleri ne zaman erişime açılacak bilginiz var mı?

Misafir Avatar
Hasan Ali 2 yıl önce

Sınav giriş belgesini ne zaman alacağız acaba hala görünürde sınav yerlerimiz belli değil