2017 EUS Sınava Giriş Belgeleri
Kamuajans.com - 21 Ekim 2016 tarihli ve 29864 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren Eczacılıkta Uzmanlık Eğitimi Yönetmeliği hükümlerine göre üniversitelerin Eczacılık Fakültelerinde uzmanlık eğitimi görmek isteyenler için Eczacılıkta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (2017-EUS) yapılacak.

Sağlık Bakanlığı'na bağlı hastaneler, üniversiteler ve diğer kamu kuruluşlarında görev yapmakta olan adayların, bu sınav sonuçlarına göre bir eğitim programına yerleştirilmeleri ve uzmanlık öğrencisi kadrosuna atanmaları söz konusu olacaktır.

2017 Eczacılıkta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (EUS) başvuruları 12 Temmuz 2017 tarihinde başladı ve 20 Temmuz 2017 tarihinde sona erdi. Sınava girecek adaylar sınav ücreti olan 150,00 TL'yi başvuru tarihleri içerisinde yatırdılar. Geç başvuru günü olan 2 Ağustos 2017 tarihinde ise adaylar geç başvuru ücretini 225,00 TL'yi yatırmalılar.

Eczacılıkta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (EUS), 1 Ekim 2017 tarihinde Ankara’da yapılacaktır. Sınav saat 10.00'da başlayacak ve 135 dakika sürecektir. Sınav, başvuran aday sayısına bağlı olarak Ankara’da, ÖSYM Elektronik Sınav Merkezinde elektronik ortamda yapılabilecektir. Böyle bir durumda izlenecek yol ve sınavın uygulanmasına ilişkin ayrıntılı bilgi, başvuru süresi tamamlandıktan sonra adaylara duyurulacaktır.

Sınav sonuçları ve sınav sonuçlarına göre bir eğitim programına yerleştirilen adayların hakları yalnız ilgili sınav dönemi için geçerlidir.

Uzmanlık öğrencisi; eczane açamaz ve işletemez, uzmanlık eğitiminin gerektirdiği durumlar dışında aylıklı veya aylıksız hiçbir işte çalışamaz, bu şekilde çalıştığı tespit edilen uzmanlık öğrencisinin ilgili fakülte tarafından ilişiği kesilir.

Sınavda, adayların mesleki bilgilerini ölçmeye yönelik 100 soru yer alacaktır. Sınav konuları ve konuların sınav sorularındaki yaklaşık oranı Tablo 1'de verilmiştir. Soruların hazırlanmasında, “Mezuniyet Öncesi Eczacılık Eğitimi Ulusal Çekirdek Eğitim Programı”ndan (http://euk.saglik.gov.tr/dokumanlar) yararlanılabilecektir.

DUYURU

(21 Eylül 2017)

2017-EUS: Sınava Giriş Belgelerinin Edinilmesi

1 Ekim 2017 tarihinde uygulanacak olan Eczacılıkta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavına (2017-EUS) başvuran adayların, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemi tamamlanmıştır. Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesini, T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden saat 14:00'den itibaren edinebileceklerdir.

DİKKAT!

2017-EUS, saat 10:00’da başlayacak olup sınavın başlama saatinden 15 dakika önce adayların sınav binalarına alınma işlemleri tamamlanacaktır. Saat 09:45’ten sonra adaylar, sınav binalarına alınmayacaklardır.

Adaylara saygıyla duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI 

Temel Kurallar


DUYURU

(8 Eylül 2017)

2017- EUS Adaylarını Bilgilendirme

Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün talebi doğrultusunda 24 Eylül 2017 tarihinde uygulanacağı ilan edilen  2017- Eczacılıkta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavının (EUS) 1 Ekim 2017 tarihinde yapılmasına karar verilmiş olup 2017 sınav takviminin bu doğrultuda güncellenmiştir.

Adaylara önemle duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI


2017- Eczacılıkta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (2017-EUS) Başvuru Kılavuzu

KamuAjans.com - Özel Haber
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.