Türk Eğitim-Sen Öğretmen Nöbet Eylem Kararı Dilekçesi
…………………OKULU MÜDÜRLÜĞÜNE

 

Okulunuzda ……… Öğretmeni olarak görev yapmaktayım. Görev yaptığım okul taşımalı eğitim kapsamında eğitim vermektedir. Nöbet görevimi yerine getirirken tarafıma, ilgili yönetmelik hükümleri arasında bulunmayan ve yönetmelikte belirtilen nöbet görevinin başlama ve bitiş saatlerinin dışına çıkan aracın plakasını, sürücüsünü ve aracı kontrol etme, öğrencileri indirme bindirme, servis gelene kadar öğrencilerin başında bekleme gibi, görevler  verilmektedir.

Nöbet görevimi yerine getirirken, görev tanımının ve sürelerinin dışında olan bu görevlerin verilmesi, T.C. Anayasası’nın 18. Maddesinde yer alan; "Hiç kimse zorla çalıştırılamaz. Angarya yasaktır" hükmü ile düzenlenen angarya yasağına açıkça aykırıdır.

Üyesi olduğum Türk Eğitim Sen tarafından alınan 12/03/2018 tarih ve 54 sayılı Merkez Yönetim Kurulu kararı ile nöbet görevini yerine getiren üyelerin isteklerine bağlı olarak 2017-2018 öğretim yılı sonuna kadar angarya yasağına aykırı şekilde nöbetçi öğretmenin görevleri arasında sayılmayan ve nöbet süresi içinde yer almayan aracın plakasını, sürücüsünü ve aracı kontrol etme, öğrencileri indirme bindirme, ilgili yönetmelik hükmünde belirtilen sürenin üzerinde servis gelene kadar öğrencilerin başında bekleme gibi görevleri yerine getirmemelerine karar verilmiştir.

 Üyesi olduğum Türk Eğitim Sen Merkez Yönetim Kurulu tarafından alınan 12/03/2018 tarih ve 54 sayılı karar doğrultusunda tarafıma nöbetçi öğretmenin görevleri arasında sayılmayan ve nöbet süresi içinde yer almayan aracın plakasını, sürücüsünü ve aracı kontrol etme, öğrencileri indirme bindirme, ilgili yönetmelik hükmünde belirtilen sürenin üzerinde servis gelene kadar öğrencilerin başında bekleme gibi görevlerin verilmemesini, görev verilmesi halinde bu görevleri yerine getirmeyeceğimi bildirir, gereğini arz ederim.  

                                                                                                               ……./……./2018

 

AD/SOYAD

İMZA

 

EK: Türk Eğitim Sen Merkez Yönetim Kurulunun 12/03/2018 tarih ve 54 sayılı kararı

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.