Türk Eğitim-Sen Haftada 2 Kez Nöbet Görevi Verilmesine Eylem Kararı
…………………OKULU MÜDÜRLÜĞÜNE

 

Okulunuzda ……… Öğretmeni olarak görev yapmaktayım. Toplu sözleşme hükümleri gereğince, örgün eğitim kurumlarında (mesleki eğitim merkezleri dâhil) ders yılı süresi içinde eğitim ve öğretimin fiilen yapıldığı normal çalışma günleri için ilgili mevzuatına göre kendilerine nöbet görevi verilen ve bu görevi de fiilen yerine getiren müdür yardımcıları ile öğretmenlere, haftada 3 saati geçmemek üzere ek ders ücreti ödenmektedir.

Tarafıma haftada birden fazla nöbet görevi verilerek, fiilen yerine getirdiğim bu göreve karşılık, haftada bir günden fazla nöbet ücreti ödenmemektedir. Bu durum, T.C. Anayasası’nın 18. Maddesinde yer alan; "Hiç kimse zorla çalıştırılamaz. Angarya yasaktır" hükmü ile düzenlenen angarya yasağına açıkça aykırıdır.

Üyesi olduğum Türk Eğitim Sen tarafından alınan 12/03/2018 tarih ve 55 sayılı Merkez Yönetim Kurulu kararı ile angarya yasağına aykırı şekilde haftada birden fazla nöbet görevi verilen üyelerin bu görevi yerine getirmeyeceklerine dair okul idarelerine dilekçe ile başvuruda bulunmalarına, buna rağmen verilen haftada birden fazla nöbet görevini yerine getirmemelerine karar verilmiştir.

 Üyesi olduğum Türk Eğitim Sen Merkez Yönetim Kurulu tarafından alınan 12/03/2018 tarih ve 55 sayılı karar doğrultusunda tarafıma haftada birden fazla nöbet görevi verilmemesini, görev verilmesi halinde bu görevi yerine getirmeyeceğimi bildirir, gereğini arz ederim. ……./……./2018

 

AD/SOYAD

İMZA 
EK: Türk Eğitim Sen Merkez Yönetim Kurulunun 12/03/2018 tarih ve 52 sayılı kararı
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.