İsmail Koncuk'tan Memur-Sen’e Ayar

Genel Başkanın “Uygulanmayan 4-C’li, sözleşmeli personel ve üniversiteli işçilerin kadroya geçirilmesi, KİT’lerdeki maaş gruplarının azaltılması gibi tüm kararlar uygulansın, kamuda ayrımcılık kalksın, kamuda FETÖ’den başka paralel yapılar var, inşallah kamudaki bu ikinci paralel yapılar da bir gün tespit edilir.” demesi üzerine Ali Yalçın iyice gerildi ve sendikal eleştirilere cevap bulamayınca tartışmayı 15 Temmuz’a çekerek, konuyla hiç ilgisi olmadığı halde 15 Temmuz’da kendilerinin meydanlara çıktıklarını Türkiye Kamu-Sen’in ise alanlara çıkmadığını iddia etti. Genel Başkan Koncuk, bunun üzerine 15 Temmuz gecesinde sendikalarımıza üye 2 vatandaşımızın şehit olduğunu hatırlatarak “Bizim milliyetçiliğimizi, vatanseverliğimizi herkes biliyor. Bizi kimse FETÖ ile yan yana getiremez ama FETÖ ile yıllarca koyun koyuna yatanlar sizdiniz. Bu millet kimin ne olduğunu gayet iyi biliyor. Bunlar sahte kahramanlar, tatlı su demokratlarıdır. Biz geçmişte de bedel ödemiş, silahtan da kavgadan da kaçmamış bir misyonun temsilcileriyiz. Bunlar hiçbir zaman meydana çıkmamış sahte kahramanlardır. 1997’de kimin verdiği belli olmayan bir ödül sebebiyle bize saldırmak anlamsızdır. Siz 1997’de kaç yaşındaydınız Ali Yalçın?” deyince tartışma alevlendi.

Ali Yalçın, Genel Başkana yönelik konuşmak isteyen Memur-Sen heyetindekilere “Bırakın rahatlasın” deyince, Genel Başkan Koncuk, “Bu adaletsizlikler, kirlenme devam ettiği sürece asla rahatlamayacağım ama siz de başınızı yastığa koyduğunuzda rahat uyuyamayacaksınız. Böyle, insanları korkutarak, memurları, stajyerleri, sözleşmelileri baskı altına alarak sendikacılık olmaz” dedi.

Genel Başkanın açığa alma ve ihraçlara yönelik konuşmasına cevap veren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu, “%1-%2 hata payı var” deyince Genel Başkan müdahale ederek bu rakamların doğru olmadığını, bakanlık gibi problem çözme makamındaki kişilerin böyle yanlış bir kanaat oluşturması halinde problemin çözülemeyeceğini söyledi. Bakan, Genel Başkana “Ben sizin sözünüzü kesmedim İsmail Bey lütfen dinleyin” dedi. Genel Başkan, “Sayın Bakan bu rakamları ve uygulamaları, bu üslupla kamuoyuna anlatabilirsiniz ama bu işlerin nasıl yürüdüğünü bilen bizlere, doğru olmayan bu rakamları veremezsiniz” şeklinde tepki gösterdi. Bakan Müezzinoğlu, gelen resmi rakamlara göre 16 bin kişinin göreve iade edildiğini söyledi. Bunun üzerine Genel Başkan Koncuk, “Zaten bu rakam da %1-%2 değil %15-%16’ya denk geliyor. Aslında açığa alma ve ihraçlardaki hata bunun da üzerinde” dedi.

Not: Bu açıklama, Memur-Sen’in Genel Başkanımız İsmail Koncuk aleyhinde yaptığı açıklamaya cevaben kamuoyunu doğru bilgilendirmek adına yapılmıştır. Yoksa KPDK’da içerde yaşanan bu tip tartışmaları kamuoyuna açıklamayı doğru bulmuyoruz. Çünkü kamu çalışanlarının bu tür toplantılardan beklentisi, çözümdür.

TÜRK EĞİTİM SEN

 

Anahtar Kelimeler:
Ismail KoncukMemursen Ayar
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
4cliler diyorki 2 yıl önce

İsmail Koncuk bey Adamın dibisin.keşke memur sen genel Başkanı Olsaydınız. Çoktan Kadromuza Kavuşurduk.4/cliler Sizinle Gurur duyuyor.Başarılar.Dileriz.

Misafir Avatar
harranlı 2 yıl önce

Turkiyede 15 temmuz surecinden sonra eski sendikaCILIK anlayışı tarihin çöplüğüne gömülecektir.Turkiyede gerçek anlamda üyesinin hakkı dışındaki her türlü işe koşturan sendikaları asli işlerini yapmaya davet ediyorum.

Misafir Avatar
Herkes Biliyor 2 yıl önce

Bugün iktidarda hangi parti varsa o partinin çizgisindeki sendikada üye patlaması oluyor..EBS'li olmayanların okul müdürü olamadığı gerçeğini de unutmayın öyle hak hukuk nasihati verin sevgili memur senliler

Misafir Avatar
eriyorsunuz sayın koncuk 2 yıl önce

bu çıkışlar sizi kurtarmaya yetmez. eriyip biteceksiniz. çünkü insanlar bu lakırtıları çok gördü. hep boş konuşuyorsunuz boş...şov yapmaya çalışmakla yürümüyor bu sendika işleri. icraat gerektiriyor. o da yıllardan beri sizde yok zaten.

Misafir Avatar
ne ayarı be 2 yıl önce

siz önce kendinize ayar verin. yıllradan beri ne kazandırdınız da çıkmış oraya ötüyorsunuz.

Misafir Avatar
çok ucuz 2 yıl önce

bu tür ucuz çıkışlarla sendikacılık yapılmayacağını hala anlayamadı, anlayamayacak da bu koncuk.

Misafir Avatar
öğretmen 2 yıl önce

böyle terbiyesiz bir sendika başkanımı olur. kendi birşey yapamayınca çalışan sendikayı suçlamayı çıkış yolu olarak görüyor. peki siz yetkili sendika iken ne gibi kazanımlarınız oldu? kocaman hiiiiiiiiiiiiç

Misafir Avatar
yeren 2 yıl önce

Bizim milliyetçiliğimizi kimse sorgulamaz. Hele akillerin sendikası.