ÖĞRETMEN ATAMA KONTENJANLARI AÇIKLANDI!

Eğitim Bir Sen Genel Başkanı Kim Olmalı ?

Koncuk'tan Alan Değişikliği Tepkisi

Koncuk'tan Alan Değişikliği Tepkisi

2013-2014 eğitim öğretim yılına yönelik çalışma takvimi yayınlanmasına rağmen, alan değişikliği uygulamasının halen yapılmamış olması bu konuda problem yaşayanların infialine sebep oluyor

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, "2013-2014 eğitim öğretim yılına yönelik çalışma takvimi yayınlanmasına rağmen, alan değişikliği uygulamasının halen yapılmamış olması bu konuda problem yaşayanların infialine sebep oluyor" değerlendirmesinde bulundu. 

Koncuk, yaptığı açıklamada, Milli Eğitim Bakanlığında, sıkıntıların, her geçen gün artarak devam ettiğini, eğitim çalışanlarının yıllardır beklediği, görevde yükselme sınavlarının yılan hikayesine döndüğünü, Bakanlığın, bugüne kadar ciddi bir çalışma yapmadığını iddia etti. 4+4+4 eğitim sisteminin hem öğretmenlerhem de yöneticiler için ciddi norm problemleri yarattığını savunan Koncuk, binlerce öğretmenin görev yerinin değiştirildiğini, yüzlerce yöneticinin norm kadro fazlası duruma düştüğünü belirtti.

 

Öğretmenlerin alan değişikliği konusunda yaşadığı kaosun devam etttiğini ileri süren Koncuk, 2013-2014 eğitim öğretim yılına yönelik çalışma takviminin yayınlanmasına rağmen, alan değişikliği uygulamasının halen yapılmamış olmasının bu konuda problem yaşayanların infialine sebep olduğunu iddia etti.

 

Koncuk, problem çözücü bir öğretmen atama politikasının da ortaya konulmadığını ifade ederek, "Son 11 yılda ataması yapılmayan öğretmen sayısı 70 binden, 350 bine çıkmıştır. MEB kendine yetecek sayıda öğretmen atamasını dahi başaramamış, binlerce ataması yapılmayan öğretmen, gençliklerinin baharında, hayattan umudunu kesme noktasına gelmiştir" ifadesini kullandı.
 • Bu haber için 3 yorum var

  YORUM YAZ
 • Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
 • mahmudi/sosyolog- kimyacı 18 Eylül 2013 17:49

  kimya, fizik ve biyoloji mezunu olup sınıf öğretmenliği yapanlar fen bilgisi öğretmenliğine ya da kendi alanlarına, sosyolog ve felseficiler büyük açık bulunan rehber öğretmenliğe alınmalıdır. 60 puan ve altını alan adayların rehber öğretmen olarak atanmasından vazgeçilmelidir. bu sayede ortalık kendileri rehberliğe ihtiyaç duyan rehber öğretmenlere kalmaz. 60 puan bile alamıyorsa neye rehberlik edecek

  Yorumun Devamı
 • Alan Değişikliği Yapılsın! 18 Eylül 2013 16:35

  yan alana dayalı alan değişikliği neden hala yapılmıyor? bakanlık yayınladığı takvime neden uymuyor? alan değişikliği biran önce yapılmalıdır,şunu da herkes bilsin ülkemizin en az 500 bin öğretmene ihtiyacı vardır.kimse kimseyi kandırmasın,kimse de başka branşları suçlamasın.devletimiz isterse atanmamış öğretmenlerimizin tamamını 2 yılda eritir.alan değişikliğin başka branşlara asla etkisi uoktur,sadece bahaneleri oluyor o kadar!

  Yorumun Devamı
 • gözümden düştün ismail koncuk 18 Eylül 2013 14:43

  sınıf öğretmeni kökenli ama 2012 de branş a alan değişikliği ile geçmiş öğretmenlerin atamasını iptal eden haklı yargı kararına karşı durmak size yakışır mı.insanlar kendi branşlarında boşuna mı okul bitirdi.bn fizik öğretmenliği bölümü mezunu iken yan alanı fizik olan bir sınıf öğretmeninin fizik branşındaki faydalılığını kim anlatabilir.

  Yorumun Devamı
Facebook Yorumları
Bu Kategorideki Diğer Haberler TÜMÜ