MÜDÜR YARDIMCISI GÖREVLENDİRME DUYURUSU YAPAN İL MEM'LER - 33 -

Ocak Ayı 15 Bin Öğretmen Atamasında Hangi Branşa Daha Fazla Kontenjan Ayrılmalıdır?

Büyük Ankara Mitingi Yapıldı

Büyük Ankara Mitingi Yapıldı

Memur sen'in düzenlediği "MISIR İÇİN DİRENİŞ, İNSANLIK İÇİN DİRİLİŞ " MİTİNGİ gerçekleşmiştir ayrıntılar gelecek...

MAZLUM MISIR HALKI İLE DAYANIŞMA PLATFORMU


“MISIR İÇİN DİRENİŞ, İNSANLIK İÇİN DİRİLİŞ” MİTİNGİ ORTAK BİLDİRİSİ

 

 

MISIR'DA İNSANLIK KATLEDİLİYOR!
KATLİAMLARI PROTESTO EDİYORUZ

 

Mısır'da serbest bir seçimle iş başına gelmiş ilk sivil cumhurbaşkanı Mursi'nin darbe ile indirilip tutuklanması üzerine, milyonlarca Mısır vatandaşın meşru protesto gösterilerine başlamıştır. Bu barışçıl gösterilere darbe yönetimi tarafından hukuk ve insanlık dışı yöntemlerle müdahale edilerek binlerce masum insanın katledilmesi 21. Yüzyılın en büyük ayıplarından biri olarak tarihe geçmiştir. Mısır'daki katliam sadece Mısır'lı cunta yönetiminin değil, buna destek veren bütün zalimlerin alnında bir kara lekedir artık.

 

Mazlum ve masum insanların hukuki, meşru ve barışçıl taleplerine silahlarla, baskılarla, zindanlarla cevap veren bir yönetim, demokrasiyi ayaklar altına almasının da ötesinde büyük bir insanlık suçu işliyor.

Firavun'lar çağının binlerce yıl önce kapandığını düşünenler yanılıyor. Mısır'da çağdaş firavunlar kendi insanına her türlü zulmü uyguluyor. Çocuk, kadın, yaşlı, masum demeden insanları katlediyor. Canlı yayında keskin nişancıların insanları sırtlarından vurduğunu, tankların genç bedenleri ezdiğini, çocuklu kadınların yerlerde sürüklendiğini, bebeklerin katledildiğini, meydanların ateşe verildiğini, camilerin kuşatıldığını izliyoruz. İçimiz yanıyor, canımız acıyor, öfkemiz kabarıyor.

 

Bütün bu insanlık dışı felaketin sorumluları, Mısır'daki gayrımeşru cunta yönetimi olduğu kadar, buna sessiz kalan küresel güçler ve onların bölgedeki işbirlikçileridir. Başta Birleşmiş Milletler, ABD, Avrupa Birliği, İsrail ve diğer uluslararası kuruluşlar olmak üzere,  bölge ülkelerin darbeye destek yönetimlerinin bu tutumunu nefretle kınıyoruz.

20. Yüzyılda “uygar dünya” masalları ile insanlığı kandıranların bu yalanı bir daha tekrar etmeleri artık mümkün değildir. Hepimiz iyi biliyoruz ki, bu zifiri karanlığın içinde bütün bir insanlık ıstıraplar içinde haykırmaktadır.

 

İnanıyoruz ki, tarih Mısır'daki zulmü; hakikatin, hukukun, insanlığın galiplerine yazdıracak ve aklı tutulmuşlar utançla okuyacaklardır.

Zulüm, baskı ve ıstırap sadece Mısır'la sınırlı değildir. Mısır'ın yanı sıra Suriye'de, Arakan'da, Irak'ta, Fillistin'de ve İslam coğrafyasının başka bölgelerinde katliamlar, baskılar, zulümler ve onların sonucu sürgünler ve zorunlu göçler devam etmektedir. Bütün bu sıkıntılı süreç yeryüzünde sömürüden, talandan, savaştan beslenen emperyalist kadrolar tarafından işletilmektedir.

 

Bugün, burada mazlum Mısır Halkı ile Dayanışma Platformu olarak, yaşanan bu insanlık dışı vahşetlere tepkimizi ortaya koymak için bir araya geldik. Buradan bütün bir insanlığa şu mesajı iletiyoruz: Mazlumların haklarını gasp edenler, canlarına kıyanlar, Mısır'ı karanlığa sürükleyenler asla başaramayacaklar. Her firavun kendi Musa'sını çağırır ve mutlaka bir gün tarih mazlumların hakkını teslim eder. Gerçekten kazanmak için önce haklı olmak gerekir. Biz haklıların, masumların mutlaka kazanacağına inanıyoruz.

 

Aynı şekilde Suriye'de, Irak'ta ya da dünyanın neresinde olursa olsun masum insanların telafisi olmayan kayıplar yaşamasına ya da yaşamını yitirmesine sebep olan tüm kirli elleri ve ilişkileri lanetliyoruz.

Bu coğrafyadaki temel insan hakları, hürriyetleri ve aslında bağımsızlık mücadelesine karşı yapılan bu alçakça darbe ve ardından meydana gelen katliamlar vicdanlarda mahkûm edilmiştir. Bundan sonra Uluslararası Kuruluşlara, İslam Ülkelerine ve vicdan sahiplerine düşen görev Mısır halkının bir an önce özgürleştirilmesi, insanlık katillerinin hukuk önüne çıkarılmasıdır.

 

Mazlum Mısır'daki cunta yönetimine bir kez daha sesleniyoruz: Bugün katlettiğiniz insanlar tarihi yeniden yazacak büyük bedelleri ödüyorlar, yarın insanlık sizden çok acı bir hesap soracaktır. Zulmünüzü ne tarih affedecek, ne de Kudret sahibi Allah!

Mazlum Mısır Halkı ile Dayanışma Platformu olarak Mısır meydanlarında temel insan haklarının ve hürriyetlerinin mücadelesi verirken şehit düşerek hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralananlara âcil şifalar diliyoruz. Allah onları yeryüzünün şerefli ve parlak yıldızları kıldı, biz de onları asla unutmayacağız!

 

SELAM OLSUN HAYATLARINI HÜR İRADELERİ VE ŞEREFLERİ İÇİN HİÇE SAYANLARA!
SELAM OLSUN TEMEL İNSAN HAKLARI VE HÜRRİYETLERİ MÜCADELESİ VERENLERE!

 

 

Ayrıntılar Gelecek...

 • Bu haber için 9 yorum var

  YORUM YAZ
 • Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
 • ncxnz 26 Ağustos 2013 03:22

  asıl işini unut yarım saatte toplu sözleşme masasından kalk! grev yürüyüş hiçbir şey yok.. sonrada diren mısır diye gösteri yap... sendikacılığın dışında her şey var memur sen de...

  Yorumun Devamı
 • 9 yaşındaki kızlar evlendirilmeli mi? 25 Ağustos 2013 23:57

  mursi'ye destek verenler, mursi'nin devrilmeden önce yasalaştırmaya çalıştığı "9 yaşındaki kızların evlenmesi" konusuna da destek veriyorlarmı acaba?

 • Selçuk 25 Ağustos 2013 20:47

  ortadoğuyu kasıtlı karıştırıyorlar sonrada 2 tarafada tokat atıp barıştırıyoz adıyla bölgeyi bölmeye çalışıyorlar israil i arada desteklemek istiyorlar.türkiye dikkat etmeli özellikle genç kardeşlerimiz bu oyundan uzak durup gençlilk enerjisini çalişmaya verceğiz dünya ile rekabet edeceğiz bizi birbirimize düşman etmek istiyorlar gençlik bilişim devrimi adıyla atalarına kışkırtıyorlar 26 ağustos 1071 sizin 30 ağustos zafer bayramı sizin türkiye barış ülkesidir.

  Yorumun Devamı
 • serkanvaren 25 Ağustos 2013 15:20

  dünyanın neresinde olursa olsun bir zulüm işlendiğinde, mazlumun yanında zalimin karşısında olabilenlere selam olsun. ahmet gündoğduyu ve diğer başkanları tebrik ediyorum

 • helal olsun 25 Ağustos 2013 13:53

  türk eğitim senliyim ama ebs ye helal olsun, utanıyorum sendikamdan eylem yapmıyuorlar. istifa edecem

 • can 25 Ağustos 2013 13:38

  memur disiplin afından haber???

 • kenen 25 Ağustos 2013 00:18

  bu memur sen başkanını millet vekili olma mitingi dir.memurunu emeklisini tanımayan anlamayan sendikalar aç vatandaşını görmez bedevinin peşine gider amaç yaranıp millet vekilliğini kapıp yandaş gösterisi.

  Yorumun Devamı
 • orhan 24 Ağustos 2013 23:48

  % 51 mi ??

 • doğu türkistan 24 Ağustos 2013 22:44

  uygur da ırak ta suriye de keşmir de müslümanlardan ölenler türk olunca neden bizimkilerin sesi çıkmaz....?

Facebook Yorumları
Bu Kategorideki Diğer Haberler TÜMÜ