İstanbul İli ve İlçelerinin 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Genel Seçim Sonuçları
Kamuajans.com -  İstanbul'un yaklaşık 100 milletvekili çıkartacak olması partilerin çalışmalarında bu şehre ağırlık vermelerine de neden olmaktadır. İstanbul'un ilçelerine göre milletvekilliği oy oranlarını, milletvekilliği sayılarını ve cumhurbaşkanı adaylarına verdikleri oy oranlarını aşağıdaki linkten öğrenebilirsiniz. Türkiye 24 Haziran 2018 tarihinde sandık başına gitti ve yeni Cumhurbaşkanı'nı ayrıca illere ait milletvekillerini seçti. Seçim öncesi milletvekili aday listelerini açıklayan partiler, seçim sonuçlarından sonra hangi adaylarını listeye alacağı merak konusuydu. İstanbul'dan kim milletvekili olacak, İstanbul ilinden hangi parti ne kadar oy toplayacak? Bu soruların hepsini anlık olarak sizlerle paylaşacağız. 

Adalar, Arnavutköy, Ataşehir, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Beykoz, Çatalca, Çekmeköy, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kadıköy, Kağıthane, Kartal, Küçükçekmece, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sarıyer, Silivri, Sultanbeyli, Sultangazi, Şile, Şişli, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar, Zeytinburnu olmak üzere toplam 39 ilçesi bulunan İstanbul Türkiye'nin kuzeybatısında Marmara kıyısı ve Boğaziçi boyunca Haliç vardır.

''Taşı Toprağı Altın'' olarak bilinen İstanbul İli 34. büyük ildir ve plaka numarası da 34'tür. İstanbul'un Avrupa'daki bölümüne Avrupa Yakası veya Rumeli Yakası, Asya'daki bölümüne ise Anadolu Yakası denir. Geçmişten günümüze İstanbul'da Ali Haydar Yuluğ, Emin Erkul, Muhittin Üstündağ, Lütfi Kırdar, Fahrettin Kerim Gökay, Kemal Aygün, Haşim İşcan, Fahri Atabey, Ahmet İsvan, Aytekin Kotil, Bedrettin Dalan, Nurettin Sözen, Recep Tayyip Erdoğan, Ali Müfit Gürtuna, Kadir Topbaş büyükşehir belediye başkanlığı yapmıştır. Son olarak Mevlüt Uysal İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını yürütmektedir.

İstanbul İli 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı Seçim Sonuçları İçin TIKLAYINIZ



24 Haziran 2018 tarihi Türkiye için oldukça önemli bir tarihtir. Çünkü hem Cumhurbaşkanı seçimi hem de Genel seçim aynı anda yapıldı. Dolayısıyla büyük illerden biri olan İstanbul'dan çıkan seçim sonucu önem arz etmektedir. 24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı ve Genel Seçim öncesinde partiler milletvekili adaylarını açıklamıştı.

24 Haziran 2018 Seçimleri Milletvekili Aday Listeleri

AK Parti

İSTANBUL BİRİNCİ BÖLGE


BERAT ALBAYRAK
NURETTİN CANİKLİ
MUSTAFA ATAŞ
EROL KAYA
VEDAT DEMİRÖZ
RAVZA KAVAKCI KAN
OSMAN BOYRAZ
İSMET UÇMA
MİHRİMAH BELMA SATIR
AHMET BERAT ÇONKAR
HULUSİ ŞENTÜRK
MÜŞERREF PERVİN TUBA DURGUT
EYÜP ÖZSOY
SERKAN BAYRAM
FATİH SÜLEYMAN DENİZOLGUN
ŞEYMA DÖĞÜCÜ
AZMİ EKİNCİ
HURŞİT YILDIRIM
ALİ SEVİNÇ
TUĞBA ERCAN
SABRİ BALAMAN
ESMA ERSİN
MUSTAFA MİCAN
AHMET ÖZDİNÇ
İBRAHİM İLCİ
SEMANUR KOÇAL
RAMAZAN ÖZKÜRKÇÜ
FİDAN ERDOĞAN AVŞAR
FEYZULLAH TUNA
FUAT KİNSİZ
AHMET AYHAN KAYAOĞLU
SİNEM DEMİR
MUHAMMET ALİ KUMRU
LEVENT COŞKUN ERKEKOĞLU
OKTAY TAN

İSTANBUL İKİNCİ BÖLGE

SÜLEYMAN SOYLU
FATMA BETÜL SAYAN KAYA
VOLKAN BOZKIR
ABDULLAH GÜLER
HASAN TURAN
SERAP YAŞAR
AZİZ BABUŞCU
ŞİRİN ÜNAL
CANAN KALSIN
AHMET HAMDİ ÇAMLI
MARKAR ESEYAN
MUSTAFA DEMİR
İFFET POLAT
İBRAHİM YASİN KIRICI
SALİH ÇAKIR
AYŞE BÖHÜRLER
SUNA TARHAN
AHMET HAMDİ GÖRK
HACI MEHMET BAYKURT
MUSTAFA ARABUL
BEYZA SINDIRAÇ
SERKAN HASER
AHMET YILDIZ
EMİNE ÇAKIR
HAMZA KULAKSIZ
SEVDE SENA DAĞLI
ENES KAŞKAŞ
HALİL POYRAZ

İSTANBUL ÜÇÜNCÜ BÖLGE

NUMAN KURTULMUŞ
MEHMET MUŞ
AKİF ÇAĞATAY KILIÇ
MEHMET DOĞAN KUBAT
TÜLAY KAYNARCA
HALİS DALKILIÇ
EMİNE SARE AYDIN YILMAZ
NEVZAT ŞATIROĞLU
ZAFER SIRAKAYA
RÜMEYSA KADAK
AHMET MÜCAHİT ARINÇ
MUSTAFA YENEROĞLU
ERKAN KANDEMİR
ŞAMİL AYRIM
ALEV DEDEGİL
YILDIZ SEFERİNOĞLU
ZÜLFİYE FÜSUN KÜMET
MÜRTEZA ZENGİN
AYHAN OĞAN
HAŞİM TAŞKIRAN
RUKEN KİLERCİ
RASİM ERDOĞMUŞ
HATİCE BOZDAĞ
MEHMET UMUR
OYA EREN
BÜLENT DURGUN
ZEHRA ERCAN
ALİ ÇEZİK
HASENE ÇAPAR
SEDAT SAYIMOĞLU
CAHİT KESKİN
SİNAN KARŞIYAKA
HAYRİYE KUZU
MEHMET EMİN AŞIKKUTLU
MÜNİR EREN

MHP

İSTANBUL1

SIRA

AD SOYAD

ÖĞRENİM DURUMU

MESLEĞİ

1

EDİP SEMİH YALÇIN

YÜKSEK LİSANS

AKADEMİSYEN

2

İZZET ULVİ YÖNTER

ÜNİVERSİTE

YÖNETİCİ MÜFETTİŞ

3

MEHMET BÜLENT KARATAŞ

LİSE

İŞADAMI

4

NEVZAT ÜNLÜTÜRK

ORTAOKUL

İŞADAMI

5

GÜLBEYHAN SAYLAĞ

ÜNİVERSİTE

AVUKAT

6

HATİCE AKKAYA

ÜNİVERSİTE

AVUKAT

7

AHMET TURAN HOCAOĞLU

DOKTORA

ELEKTRİK MÜHENDİSİ

8

MEHMET FATİH ÖZDEMİR

YÜKSEK LİSANS

AVUKAT

9

ABDULAZİZ AYDOĞDU

ÜNİVERSİTE

İŞADAMI

10

ZEKİ YUSUFOĞLU

ORTAOKUL

İŞADAMI

11

MÜCAHİT GÜNGÖR

YÜKSEK LİSANS

MEMUR

12

KAMİL AYIRIM

ÜNİVERSİTE

ECZACI

13

MURAT ŞAHİN

ORTAOKUL

DİŞ TEKNİSYENİ

14

CİHAN TUFAN

ÜNİVERSİTE

AVUKAT

15

MUSTAFA AKGÜN

LİSE

İŞADAMI

16

ÖMER FARUK GÜNGÖR

YÜKSEK LİSANS

İŞADAMI

17

YUNUS EMRE DURMUŞ

LİSE

MÜTEAHHİT

18

ALİ YILMAZ

ÜNİVERSİTE

MÜTEAHHİT

19

FATİH KAYA

LİSE

YÖNETİCİ

20

ŞÜKRÜ ŞİMŞEK

YÜKSEK LİSANS

ÖĞRETMEN

21

HAKAN ARIKAYA

ÜNİVERSİTE

İÇ MİMAR

22

İSMAİL BÜYÜKKAYIKÇI

ORTAOKUL

ESNAF

23

SALİH BALAK

ÜNİVERSİTE

BANKACI

24

HAKAN YILMAZ

ÜNİVERSİTE

MALİ MÜŞAVİR

25

KADİR CAN KARATAŞ

YÜKSEK LİSANS

AVUKAT

26

HAKAN YALÇIN

ÜNİVERSİTE

AVUKAT

27

FATİH DEĞİRMENCİ

ÜNİVERSİTE

İNŞAAT MÜHENDİSİ

28

TARIK TOPÇUOĞLU

ÜNİVERSİTE

ENDÜSTRİ MÜHENDİSİ

29

YILMAZ TİRYAKİ

ÜNİVERSİTE

AVUKAT

30

ŞAHİN GÜRZ

ÜNİVERSİTE

MİMAR

31

CEM ÖZKAVCI

LİSE

İŞ ADAMI

32

YUSUF ÇİFTÇİ

ÜNİVERSİTE

TURZİM-OTELCİLİK

33

HASAN DEMİR

İLKOKUL

EMEKLİ

34

NURETTİN TURAN

ORTAOKUL

MÜTEAHHİT

35

CÜNEYT ILGİN

LİSE

MÜTEAHHİT

İSTANBUL2

SIRA

AD SOYAD

ÖĞRENİM DURUMU

MESLEĞİ

1

CELAL ADAN

ÜNİVERSİTE

ORMAN YÜKSEK MÜH. / İŞ ADAMI

2

CEMAL ÇETİN

ÜNİVERSİTE

JEOLOJİ MÜHENDİSİ

3

NUR TUĞBA AKTAY

ÜNİVERSİTE

ÖĞRETMEN

4

MURAT KOTRA

ORTAOKUL

İŞADAMI

5

NİYAZİ PAKSOY

ÜNİVERSİTE

AVUKAT

6

SELAMİ ŞİŞMAN

LİSE

İNŞAATÇI

7

FÜSUN KAYAN ARDAMAR

YÜKSEK LİSANS

TURİZM/OTELCİLİK

8

MURAT ŞEKERLİ

ÜNİVERSİTE

AVUKAT

9

AHSEN MELİKE FIÇICI

LİSE

İŞLETMECİ

10

EDA YILMAZ

LİSE

ÇOCUK GELİŞİM VE EĞİTİM

11

ZEKİ SEVEROĞLU

DOKTORA

ORMAN YÜKSEK MÜHENDİSİ

12

GÜLLÜ YENER

ORTAOKUL

SERBEST

13

AYDIN KAYA

ÜNİVERSİTE

İŞADAMI

14

SERKAN CİHAN

LİSE

YÖNETİCİ

15

BAHATTİN AYKUT

İLKOKUL

ESNAF

16

FİKRET YILDIRIM

DOKTORA

AVUKAT

17

MEHMET FURKAN CEBECİ

ÜNİVERSİTE

AVUKAT

18

HEDİYE ŞEN

ÜNİVERSİTE

HALKLA İLİŞKİLER

19

UFUK TANDOĞAN

İLKOKUL

ESNAF

20

HİLAL EDA BÜLBÜL

ÜNİVERSİTE

AVUKAT

21

FİLİZ GEGİN

ÖN LİSANS

ÖĞRENCİ

22

MURAT ALP

LİSE

İŞ ADAMI

23

FİKRET ÖZKAN

DOKTORA

AVUKAT

24

TANER KIRHAN

YÜKSEK LİSANS

ÖĞRETMEN

25

UĞUR ARAS

LİSE

İŞLETMECİ

26

ERENCAN ŞAHGÜNAY

ÜNİVERSİTE

YATIRIM DANIŞMANI

27

HASAN SAKA

ORTAOKUL

İNŞAAT DEKORASYON

28

BEDİRHAN ALİ GÖLCÜK

ÜNİVERSİTE

DEKORATÖR – DESİNATÖR

İSTANBUL3

SIRA

AD SOYAD

ÖĞRENİM DURUMU

MESLEĞİ

1

FETİ YILDIZ

2

İSMAİL FARUK AKSU

3

ARZU ERDEM

4

AHMET YİĞİT YILDIRIM

5

ERDEM KARAKOÇ

6

VOLKAN YILMAZ

7

DAVUT HASKIRIŞ

8

MUSTAFA ERTEKİN

9

FAZLI YURDABAK

10

GÖKHAN TÜRKEŞ ÖNGEL

11

YAVUZHAN ALTUN

12

BEKİR SITKI KARAUSTA

13

BAHATTİN ŞENGÜL

14

ARİFE PEKER

15

ALİ DOĞAN

16

TAYYAR ŞAFAK

17

SİBEL KAZAR

18

ALPER KÜNKÜL

19

RIZA PEKER

20

EKREM SARISOY

21

ERGÜN SİLLER

22

AYDIN İNCE

23

MEHMET GÜRBÜZ

24

YUNUS TÜRK

25

OSMAN AKBAŞ

26

TANER KIRHAN

27

MEHMET BÜYÜKCANGA

28

METİN YAZAR

29

HİMMET TATAR

30

ALİ EKBER YEŞİL

31

UYGAR ORAL ÖZTÜRK

32

AYHAN ATMACA

33

ADİL CEYLAN

34

TAHİR PALA

35

AHMET CAN ERBAŞ

LİSE

ÖĞRENCİ


HDP

İSTANBUL 1. BÖLGE
1-PERVİN BULDAN
2-MUSA PİROĞLU
3-ERKAN BAŞ
4-EROL KATIRCIOĞLU
5-SEMA UÇAR
İSTANBUL 2. BÖLGE
1-AHMET ŞIK
2-OYA ERSOY
3-HÜDA KAYA
4-MUSTAFA AVCI
5-TÜLAY KORKUTAN
İSTANBUL 3. BÖLGE
1-TURGUT ÖKER
2-DİLŞAT CANBAZ KAYA
3-HAKKI SARUHAN OLUÇ
4-ALİ KENANOĞLU

Saadet Partisi

240

İSTANBUL-1

1

ABDULLAH

SEVİM

EĞİTİMCİ

241

İSTANBUL-1

2

YILMAZ

BAYAT

MÜHENDİS

242

İSTANBUL-1

3

DİCLE

ŞİT

EV HANIMI

243

İSTANBUL-1

4

AHMET

TÜRKCAN

YÖNETİCİ

244

İSTANBUL-1

5

MEHMET ALİ

ÖZGÜR

245

İSTANBUL-1

6

PAKİZE

YÜZBAŞIOĞLU

İŞLETMECİ

246

İSTANBUL-1

7

MEHMET FATİH

AKDAĞOĞLU

İNŞAAT TEKNİKERİ

247

İSTANBUL-1

8

ABDULHALİM

MEŞE

YÖNETİCİ

248

İSTANBUL-1

9

CEM KAYA

KARATÜN

AVUKAT

249

İSTANBUL-1

10

ALEV

SEZEN

AVUKAT

250

İSTANBUL-1

11

ADEM

BOZ

LOJİSTİK

251

İSTANBUL-1

12

FEHİM

HAVA

TÜCCAR

252

İSTANBUL-1

13

YUSUF

YÜKSEL

TÜCCAR

253

İSTANBUL-1

14

ŞEREF

KAÇMAZ

İŞLETMECİ

254

İSTANBUL-1

15

RESUL

KILIÇ

ESNAF

255

İSTANBUL-1

16

ABDÜLKADİR

ARSLAN

TÜCCAR

256

İSTANBUL-1

17

AHMET

BARAN

257

İSTANBUL-1

18

AYSUN

BAYRAKTAR

EV HANIMI

258

İSTANBUL-1

19

RECEP

KARAKOÇ

İŞLETMECİ

259

İSTANBUL-1

20

FAHRETTİN

COŞKUN

260

İSTANBUL-1

21

FESİH

TAYBAR

261

İSTANBUL-1

22

MUSTAFA

KOCABEY

AVUKAT

262

İSTANBUL-1

23

TURGUT

DANACI

ESNAF

263

İSTANBUL-1

24

ALİ KEMAL

DERİN

264

İSTANBUL-1

25

GONCA NUR

ASLAN

EV HANIMI

265

İSTANBUL-1

26

MUHAMMET

DUMAN

AVUKAT

266

İSTANBUL-1

27

MUAMMER

KOÇ

İLAHİYATÇI

267

İSTANBUL-1

28

HALİL İBRAHİM

SERBEST

268

İSTANBUL-1

29

NAFİYE

SAÇI

ÖĞRENCİ

269

İSTANBUL-1

30

ERDOĞAN

USLU

TÜCCAR

270

İSTANBUL-1

31

MURAT

ÇEKER

271

İSTANBUL-1

32

SELAHATTİN

ASLAN

272

İSTANBUL-1

33

HAKAN

AKTAŞ

İKTİSATÇI

273

İSTANBUL-1

34

274

İSTANBUL-1

35

275

İSTANBUL-2

1

BİROL

AYDIN

EĞİTİMCİ

276

İSTANBUL-2

2

SAMET SAMİ

TEMEL

ELEKTRONİK MÜHENDİSİ

277

İSTANBUL-2

3

MUSTAFA

KAYA

EĞİTİMCİ

278

İSTANBUL-2

4

BİLAL

AY

279

İSTANBUL-2

5

FATMA NEVİN

GÖKÇE

280

İSTANBUL-2

6

MUHAMMED EMİN

TOPSAKAL

BİLGİSAYAR MÜHENDİSİ

281

İSTANBUL-2

7

MUSTAFA

YAMAN

AVUKAT

282

İSTANBUL-2

8

BİLAL

AYDIN

İKTİSATÇI

283

İSTANBUL-2

9

MİKAİL

KABAK

DOKTOR

284

İSTANBUL-2

10

TUĞRUL

YALÇINKAYA

İŞLETMECİ

285

İSTANBUL-2

11

ZEYNEP ŞULE

RIDVANOĞLU

286

İSTANBUL-2

12

EROL

URHAN

287

İSTANBUL-2

13

ADEM

AKBULUT

288

İSTANBUL-2

14

ÖZGÜR

ATAK

İKTİSATÇI

289

İSTANBUL-2

15

İLKER

ÇİFTÇİ

İŞLETMECİ

290

İSTANBUL-2

16

RECEP

POLAT

İKTİSATÇI

291

İSTANBUL-2

17

NİHAT

ŞADOĞLU

TÜCCAR

292

İSTANBUL-2

18

MUHAMMED GAZİ

KILIÇ

293

İSTANBUL-2

19

YASEMİN BİLNUR

ERENCİ

294

İSTANBUL-2

20

HÜSEYİN

AYDOĞAN

TÜCCAR

295

İSTANBUL-2

21

MEHMET FATİH

AKYÜZLÜ

296

İSTANBUL-2

22

MAHİR

SEZGİN

AVUKAT

297

İSTANBUL-2

23

TÜLAY

VIZVIZ

298

İSTANBUL-2

24

MUSTAFA UĞUR

DOĞAN

299

İSTANBUL-2

25

NURSENA

ULUSOY

300

İSTANBUL-2

26

SELİM

BAŞPINAR

MÜHENDİS

301

İSTANBUL-2

27

HABİBE

ERDOĞAN

302

İSTANBUL-2

28

303

İSTANBUL-3

1

ALTAN

TAN

MÜHENDİS

304

İSTANBUL-3

2

HASAN

BİTMEZ

EĞİTİMCİ

305

İSTANBUL-3

3

NAGEHAN GÜL

ASİLTÜRK

YÖNETİCİ

306

İSTANBUL-3

4

İBRAHİM

YILDIZ

AVUKAT

307

İSTANBUL-3

5

MESUT

ÖZLEM

MÜHENDİS

308

İSTANBUL-3

6

EBRAR

BEZCİ

İŞLETMECİ

309

İSTANBUL-3

7

YAŞAR

AVCI

310

İSTANBUL-3

8

OSMAN

BAŞ

ESNAF

311

İSTANBUL-3

9

YUNUS

AKSOY

MAKİNE MÜHENDİSİ

312

İSTANBUL-3

10

MESUDE

DÖNMEZ

EV HANIMI

313

İSTANBUL-3

11

NEŞET

ÇEVİK

TÜCCAR

314

İSTANBUL-3

12

ADNAN

HACIABDULLAHOĞLU

KİMYAGER

315

İSTANBUL-3

13

TUNCER

KOĞA

316

İSTANBUL-3

14

ENDER

ESİNER

317

İSTANBUL-3

15

KADİR

TOKALI

318

İSTANBUL-3

16

CANER

BİTİŞ

319

İSTANBUL-3

17

EMİNE

ÖZTÜRK

ULUSLARARASI ILIŞKİLER

320

İSTANBUL-3

18

HASAN

KARA

321

İSTANBUL-3

19

ADNAN

ŞAHİN

EMEKLİ SUBAY

322

İSTANBUL-3

20

AHMET

ÖZSEVEN

323

İSTANBUL-3

21

İLKNUR

GÖKDEMİR

TARİHÇİ

324

İSTANBUL-3

22

SUAT

KOÇYİĞİT

AVUKAT

325

İSTANBUL-3

23

FUNDA

YALÇIN BOZKURT

326

İSTANBUL-3

24

MUHAMMED TAHA

KILIÇOĞLU

EĞİTİMCİ

327

İSTANBUL-3

25

FERİT

DURBİN

AVUKAT

328

İSTANBUL-3

26

ÖMER

KOÇAK

TEKNİKER

329

İSTANBUL-3

27

BİLAL

TATAR

TÜCCAR

330

İSTANBUL-3

28

MEVLÜT İRFAN

BAHADIR

AVUKAT

331

İSTANBUL-3

29

FEYZA

GÜRBÜZ

ULUSLARARASI ILIŞKİLER

332

İSTANBUL-3

30

MUHAMMED MUSAB

DEMİRER

AVUKAT

333

İSTANBUL-3

31

KENAN

KARAGÜZEL

ESNAF

334

İSTANBUL-3

32

MUSTAFA

ÇALKAN

335

İSTANBUL-3

33

336

İSTANBUL-3

34

337

İSTANBUL-3

35


İYİ Parti

İSTANBUL
İSTANBUL-1 1 HAYRETTİN NUHOĞLU
İSTANBUL-1 2 AHMET ÇELİK
İSTANBUL-1 3 YAVUZ AĞIRALİOĞLU
İSTANBUL-1 4 MERAL ALEMDAR
İSTANBUL-1 5 YÜCEL COŞKUN
İSTANBUL-1 6 ONUR AYDIN
İSTANBUL-1 7 MUSTAFA VEYSEL GÜLDOĞAN
İSTANBUL-1 8 EMİNE KÜÇÜKALİ
İSTANBUL-1 9 ADİL ERKOÇ
İSTANBUL-1 10 ARİF TEVETOĞLU
İSTANBUL-1 11 DURSUN ÇOLAK
İSTANBUL-1 12 SULTAN NESLİHAN SEVEN
İSTANBUL-1 13 OĞUZ SARUL
İSTANBUL-1 14 MİTHAT BORA BULUT
İSTANBUL-1 15 NAZLI ASPAY CEBECİ
İSTANBUL-1 16 OKTAY ERÇAKAR
İSTANBUL-1 17 ŞENTÜRK DEMİRAL
İSTANBUL-1 18 FUAT ONBAŞILI
İSTANBUL-1 19 KUBİLAY PEYİK
İSTANBUL-1 20 HİLAL TUNCER
İSTANBUL-1 21 UFUK ÜNAL
İSTANBUL-1 22 SAYGIN ÖZYILDIRIM
İSTANBUL-1 23 MEHMET ALİ ÖZDEMİR
İSTANBUL-1 24 SEVGİ ŞAHİN
İSTANBUL-1 25 BARIŞ TAVLAŞOĞLU
İSTANBUL-1 26 TUBA ALAYLI
İSTANBUL-1 27 AYSEL KIRALİ
İSTANBUL-1 28 YELDA GARGUN
İSTANBUL-1 29 MURAT AĞIREL
İSTANBUL-1 30 ONUR HANLIOĞLU
İSTANBUL-1 31 ÖNDER FARUK PARMAK
İSTANBUL-1 32 BÜLENT ASLAN
İSTANBUL-1 33 YÜKSEL KARAÇAM
İSTANBUL-1 34 YÜKSEL BAT
İSTANBUL-1 35 CANER YILMAZ
İSTANBUL-2 1 ÜMİT ÖZDAĞ
İSTANBUL-2 2 FATİH MEHMET ŞEKER
İSTANBUL-2 3 ÖZCAN PEHLİVANOĞLU
İSTANBUL-2 4 İLAY AKSOY
İSTANBUL-2 5 COŞKUN YILDIRIM
İSTANBUL-2 6 MEHMET ASLAN
İSTANBUL-2 7 BİNNUR KARADAĞLI
İSTANBUL-2 8 ALİ DİNÇER ÇOLAK
İSTANBUL-2 9 VEDAT YENERER
İSTANBUL-2 10 ABDULLAH İLKER SUNGUR
İSTANBUL-2 11 NURİ YILMAZ
İSTANBUL-2 12 CEMİLE ALBAŞ
İSTANBUL-2 13 RÜSTEM FIRAT
İSTANBUL-2 14 AYCAN GÜLEÇLİLER
İSTANBUL-2 15 SEMİH İLHAN SÖYLEMEZOĞLU
İSTANBUL-2 16 GÖKHAN KARGI
İSTANBUL-2 17 ALİ AKER
İSTANBUL-2 18 ERTAN VAROL
İSTANBUL-2 19 MUAMMER DEMİRCİ
İSTANBUL-2 20 HÜSEYİN ÖNDEŞ
İSTANBUL-2 21 YAŞAR KIZILKUM
İSTANBUL-2 22 BURÇİN GÖKÇE
İSTANBUL-2 23 ÖMER LÜTFÜ ÖZENÇ
İSTANBUL-2 24 FİSUN MEHLİKA TOCA
İSTANBUL-2 25 MUSTAFA AKAY
İSTANBUL-2 26 AYDIN EGEMEN
İSTANBUL-2 27 MUSTAFA YAZICI
İSTANBUL-2 28 UĞUR ŞEFİK BEKDEMİR
İSTANBUL-3 1 AHAT ANDİCAN
İSTANBUL-3 2 ÜMİT BEYAZ
İSTANBUL-3 3 HAYATİ ARKAZ
İSTANBUL-3 4 MELTEM ÜNAL ERZEN
İSTANBUL-3 5 KEMAL NİZİPLİOĞLU
İSTANBUL-3 6 HÜSEYİN ÜLGER
İSTANBUL-3 7 ÖZDEMİR POLAT
İSTANBUL-3 8 ELMAS GRAĞOS
İSTANBUL-3 9 AYHAN BÖLÜKBAŞI
İSTANBUL-3 10 İSKENDER DURİÇ
İSTANBUL-3 11 MERRİN HASİPOĞLU
İSTANBUL-3 12 CELAL KARAPINAR
İSTANBUL-3 13 SUAT SARI
İSTANBUL-3 14 ZEKİ BULGAN
İSTANBUL-3 15 OSMAN ERUSTA
İSTANBUL-3 16 EVRİM TOK
İSTANBUL-3 17 MERYEM GÖKTAŞ TANRIVERDİ
İSTANBUL-3 18 MUSTAFA BİLGİLİ
İSTANBUL-3 19 MEHMET PÜTÜN
İSTANBUL-3 20 RUHİYE AYLA DEMİR
İSTANBUL-3 21 MURAT TOLGAR ERDOĞMUŞ
İSTANBUL-3 22 ZİHNİYE GÜRKAN
İSTANBUL-3 23 ALİ HAYDAR GÜVEN
İSTANBUL-3 24 MELİHA APAYDIN
İSTANBUL-3 25 SİBEL KAYA
İSTANBUL-3 26 TAYFUN SİLİVRİ
İSTANBUL-3 27 MEHTAP NAZAN GÖKTAŞ
İSTANBUL-3 28 NAZMİYE İZGİN
İSTANBUL-3 29 KÜRŞAT ÖZER
İSTANBUL-3 30 YUSUF YAVUZCAN
İSTANBUL-3 31 MURAT KUDRET
İSTANBUL-3 32 ARDIL AKIL
İSTANBUL-3 33 SEZER ÖZSOY
İSTANBUL-3 34 HAKAN AKSU
İSTANBUL-3 35 PENBE BOLAT

CHP

İSTANBUL-1

1

İBRAHİM ÖZDEN

KABOĞLU

İSTANBUL-1

2

MEHMET AKİF

HAMZAÇEBİ

İSTANBUL-1

3

GAMZE

AKKUŞ İLGEZDİ

İSTANBUL-1

4

ONURSAL

ADIGÜZEL

İSTANBUL-1

5

FETHİ

AÇIKEL

İSTANBUL-1

6

GÜRSEL

TEKİN

İSTANBUL-1

7

İLHAN

KESİCİ

İSTANBUL-1

8

OĞUZ KAAN

SALICI

İSTANBUL-1

9

MAHMUT

TANAL

İSTANBUL-1

10

SALİHA SERA

KADIGİL SÜTLÜ

İSTANBUL-1

11

HÜSEYİN EMRE

BAĞCE

İSTANBUL-1

12

MUSTAFA OKTAY

AKSU

İSTANBUL-1

13

HASAN

UZUNYAYLA

İSTANBUL-1

14

MUSTAFA

ÖZTAŞKIN

İSTANBUL-1

15

TAHSİN

USTA

İSTANBUL-1

16

HÜSEYİN

SAĞ

İSTANBUL-1

17

BERİL

ÖNER

İSTANBUL-1

18

YÜKSEL

TAŞKIN

İSTANBUL-1

19

HASAN BASRİ

ÖZBEK

İSTANBUL-1

20

DENİZ DOĞAN

GÜNAY

İSTANBUL-1

21

ERTAN

AKSOY

İSTANBUL-1

22

NURAY

ÇEPNİ

İSTANBUL-1

23

DUYGU

ÇELİK

İSTANBUL-1

24

ARZU

ÖZALP

İSTANBUL-1

25

PINAR

UZUN

İSTANBUL-1

26

TUBA

TORUN

İSTANBUL-1

27

ALİ RIZA

YILDIRIM

İSTANBUL-1

28

YÜCEL

OTO

İSTANBUL-1

29

MURAT

CİRAV

İSTANBUL-1

30

MELİS

TİMUR

İSTANBUL-1

31

EMRE

AKKUŞ

İSTANBUL-1

32

ÇETİN

DÜZCE

İSTANBUL-1

33

AYLİN

SARITAŞ

İSTANBUL-1

34

GAZİ

KARAKURT

İSTANBUL-1

35

TİMUÇİN

GÜLTEKİN

İSTANBUL-2

1

KADRİ ENİS

BERBEROĞLU

İSTANBUL-2

2

AYKUT

ERDOĞDU

İSTANBUL-2

3

AHMET ÜNAL

ÇEVİKÖZ

İSTANBUL-2

4

MUSTAFA SEZGİN

TANRIKULU

İSTANBUL-2

5

YÜKSEL MANSUR

KILINÇ

İSTANBUL-2

6

YUNUS

EMRE

İSTANBUL-2

7

GÖKAN

ZEYBEK

İSTANBUL-2

8

ALİ

ŞEKER

İSTANBUL-2

9

DERYA

ŞENTÜRK

İSTANBUL-2

10

MEHMET

DİRİBAŞ

İSTANBUL-2

11

MERSİN

BALKAN

İSTANBUL-2

12

BAHATTİN

TURNALI

İSTANBUL-2

13

FERHAT

EPÖZDEMİR

İSTANBUL-2

14

İSMAİL

YÜKSEL

İSTANBUL-2

15

ADNAN

AYBER

İSTANBUL-2

16

BURAK KAAN

YILMAZSOY

İSTANBUL-2

17

CANAN

SEZENLER

İSTANBUL-2

18

HACER

FOGGO

İSTANBUL-2

19

GÜVEN

KARATAŞ

İSTANBUL-2

20

YUSUF KENAN

KOLAT

İSTANBUL-2

21

VEYSİ SİNAN

BOZDEMİR

İSTANBUL-2

22

CEM CENGİZ

YILMAZ

İSTANBUL-2

23

ECE

BATUMLU TALAS

İSTANBUL-2

24

PELİN

YURDAKUL

İSTANBUL-2

25

ŞEYMA

DUMRUL

İSTANBUL-2

26

YUSUF

ERGÜVEN

İSTANBUL-2

27

ÖZGÜR

DÜZGÜN

İSTANBUL-2

28

DENİZ

KAYA

İSTANBUL-3

1

ENGİN

ALTAY

İSTANBUL-3

2

ERDOĞAN

TOPRAK

İSTANBUL-3

3

MEHMET

BEKAROĞLU

İSTANBUL-3

4

ZEYNEL

EMRE

İSTANBUL-3

5

SİBEL

ÖZDEMİR

İSTANBUL-3

6

ÖZGÜR

KARABAT

İSTANBUL-3

7

TURAN

AYDOĞAN

İSTANBUL-3

8

EMİNE GÜLİZAR

EMECAN

İSTANBUL-3

9

NAZIR CİHANGİ

İSLAM

İSTANBUL-3

10

TURAN

HANÇERLİ

İSTANBUL-3

11

BAYRAMALİ

ÇEŞMECİ

İSTANBUL-3

12

ALİ ULVİ

GÖKBULAK

İSTANBUL-3

13

MEHMET SAİT

YÜCEL

İSTANBUL-3

14

ALİ MUHİTTİN

TIĞLI

İSTANBUL-3

15

SİNAN

KARAHAN

İSTANBUL-3

16

SİNAN KARACA

ÖZTÜRK

İSTANBUL-3

17

MAHFUZ

YETÜT

İSTANBUL-3

18

ŞAHANIM

METER

İSTANBUL-3

19

IRMAK NERİMAN

NEBİOĞLU

İSTANBUL-3

20

YAĞMUR

GEYGEL

İSTANBUL-3

21

ENGİN

ERTAÇ

İSTANBUL-3

22

CEMİL CAN

DİNÇ

İSTANBUL-3

23

AYCAN ERİNSEL

ÖZİSTEK

İSTANBUL-3

24

HÜSEYİN

ÖZKAHRAMAN

İSTANBUL-3

25

SEDA

ÖNDER

İSTANBUL-3

26

BEKTAŞ

DAVUTOĞLU

İSTANBUL-3

27

ARZU

ATTEPE

İSTANBUL-3

28

HÜSEYİN

DURAN

İSTANBUL-3

29

ERDAL

SARIKAYA

İSTANBUL-3

30

ELİF

KESKİNEL ÜLKER

İSTANBUL-3

31

ALİ OSMAN

ÖZDİLEK

İSTANBUL-3

32

KEMAL

ÖZKİRAZ

İSTANBUL-3

33

İLYAS

DUMAN

İSTANBUL-3

34

OSMAN

TELLİOĞLU

İSTANBUL-3

35

ŞEBNEM NUR

ÇALIŞKAN


1 Kasım 2015 Genel Seçimlerinde 56.965.099 seçmen oy kullanmış, seçime katılım oranı %85.18 olmuştu. Seçim sonucunda 183.518 sandık açılmış 48.523.610 oy kullanılmış, 47.838.711 oy geçerli sayılmış, 684.899 oy geçersiz sayılmıştı. 

İstanbul'dan AK Parti %48.92, CHP %30.06, MHP %8.55, HDP %10.27, Diğer %2.20 oranında oy toplamıştı. 

1 Kasım 2015 AK Parti İstanbul Milletvekili Aday Listesi

İSTANBUL‐1 1İSMAİL KAHRAMAN
İSTANBUL‐1 2 MUSTAFA ATAŞ 4/10
İSTANBUL‐1 3MİHRİMAH BELMA SATIR
İSTANBUL‐1 4 EROL KAYA
İSTANBUL‐1 5 AHMET BERAT ÇONKAR
İSTANBUL‐1 6 BERAT ALBAYRAK
İSTANBUL‐1 7İSMET UÇMA
İSTANBUL‐1 8 METİN KÜLÜNK
İSTANBUL‐1 9 RAVZA KAVAKCI KAN
İSTANBUL‐1 10 AZMİ EKİNCİ
İSTANBUL‐1 11 OSMAN BOYRAZ
İSTANBUL‐1 12 HASAN TURAN
İSTANBUL‐1 13 HASAN SERT
İSTANBUL‐1 14 MEHMET ALİ PULCU
İSTANBUL‐1 15 HURŞİT YILDIRIM
İSTANBUL‐1 16 HULUSİ ŞENTÜRK
İSTANBUL‐1 17 ORHAN BİRDAL
İSTANBUL‐1 18 ŞEBNEM KOCAKELÇİ
İSTANBUL‐1 19 HAKKI ŞANLI
İSTANBUL‐1 20 ERDAL YILMAZ
İSTANBUL‐1 21 AYŞE KARTAL
İSTANBUL‐1 22 MUSTAFA DEMİRAL
İSTANBUL‐1 23 MUSTAFA ÖZMEN
İSTANBUL‐1 24 HACER AKTÜRK
İSTANBUL‐1 25 ALİM ERDEMİR
İSTANBUL‐1 26 COŞKUN KOÇ
İSTANBUL‐1 27 HASAN EKMEN
İSTANBUL‐1 28 AYSER SOY
İSTANBUL‐1 29 MUHAMMET ALİ KUMRU
İSTANBUL‐1 30 MEHMET HÜSREV
İSTANBUL‐1 31 RAMAZAN BULUM
İSTANBUL‐2 1 HAYATİ YAZICI
İSTANBUL‐2 2 VOLKAN BOZKIR
İSTANBUL‐2 3 BURHAN KUZU
İSTANBUL‐2 4AYŞE NUR BAHÇEKAPILI
İSTANBUL‐2 5 FATMA BETÜL SAYAN KAYA
İSTANBUL‐2 6 EKREM ERDEM
İSTANBUL‐2 7AZİZ BABUŞCU
İSTANBUL‐2 8 DURMUŞ ALİ SARIKAYA
İSTANBUL‐2 9ŞİRİN ÜNAL
İSTANBUL‐2 10 FATMA BENLİ
İSTANBUL‐2 11 HÜSEYİN BÜRGE
İSTANBUL‐2 12 HAYDAR ALİ YILDIZ
İSTANBUL‐2 13 AHMET HAMDİ ÇAMLI
İSTANBUL‐2 14 MARKAR ESEYAN
İSTANBUL‐2 15 OKTAY SARAL
İSTANBUL‐2 16 CEMAL VANLIOĞLU
İSTANBUL‐2 17 AYŞEGÜL ESRA ATİK
İSTANBUL‐2 18 PERİHAN TOĞAY
İSTANBUL‐2 19 EROL ADAYILMAZ
İSTANBUL‐2 20 YAVUZ DEĞİRMENCİ
İSTANBUL‐2 21 GÜLVER ERDEM
İSTANBUL‐2 22 MEHMET AKİF KÖSE
İSTANBUL‐2 23 ÖMER FARUK AYDEMİR
İSTANBUL‐2 24 BUĞRA BABUR
İSTANBUL‐2 25 MAHMUT BAYAT
İSTANBUL‐2 26 EMRE ETE
İSTANBUL‐3 1 MEHMET MEHDİ EKER 5/10
İSTANBUL‐3 2 MUSTAFA ŞENTOP
İSTANBUL‐3 3 MEHMET DOĞAN KUBAT
İSTANBUL‐3 4 SERAP YAŞAR
İSTANBUL‐3 5 FEYZULLAH KIYIKLIK
İSTANBUL‐3 6 MEHMET MUŞ
İSTANBUL‐3 7 NUREDDİN NEBATİ
İSTANBUL‐3 8 MEHMET METİNER
İSTANBUL‐3 9 HARUN KARACA
İSTANBUL‐3 10 TÜLAY KAYNARCA
İSTANBUL‐3 11 MUSTAFA YENEROĞLU
İSTANBUL‐3 12 ERKAN KANDEMİR
İSTANBUL‐3 13 HALİS DALKILIÇ
İSTANBUL‐3 14 MÜRTEZA ZENGİN
İSTANBUL‐3 15 YILDIZ SEFERİNOĞLU
İSTANBUL‐3 16 ABDULLAH BAŞCI
İSTANBUL‐3 17 YUNUS ERGÜNE
İSTANBUL‐3 18 TÜLİN MAZLUMOĞLU KESTANE
İSTANBUL‐3 19 AHMET AYDIN
İSTANBUL‐3 20 HATİCE KÜBRA ÖZTÜRK
İSTANBUL‐3 21 ABDULLAH SADIKSOY
İSTANBUL‐3 22 MÜZEMMİL HEVADPAL
İSTANBUL‐3 23 RESUL KURT
İSTANBUL‐3 24 YEŞİL AYTULUM TURUT
İSTANBUL‐3 25 ZEKİYE ÇAPAN
İSTANBUL‐3 26 MURAT ÇELİK
İSTANBUL‐3 27 MEMET EMİN ERTEKİN
İSTANBUL‐3 28 HASENE ÇAPAR
İSTANBUL‐3 29 HAŞİM TAŞKIRAN
İSTANBUL‐3 30 YASİN ZÜLBAHAROĞLU
İSTANBUL‐3 31 HÜSEYİN KOYUNCU

1 Kasım 2015 CHP İstanbul Milletvekili Aday Listesi

İSTANBUL 1.Bölge 1 ŞAFAK PAVEY
İSTANBUL 1.Bölge 2 GAMZE AKKUŞ İLGEZDİ
İSTANBUL 1.Bölge 3 GÜRSEL TEKİN
İSTANBUL 1.Bölge 4 BARIŞ YARKADAŞ
İSTANBUL 1.Bölge 5 MEHMET AKİF HAMZAÇEBİ
İSTANBUL 1.Bölge 6 MAHMUT TANAL
İSTANBUL 1.Bölge 7 İLHAN KESİCİ
İSTANBUL 1.Bölge 8 OĞUZ KAAN SALICI
İSTANBUL 1.Bölge 9 ONURSAL ADIGÜZEL
İSTANBUL 1.Bölge 10 ALİ ÖZCAN
İSTANBUL 1.Bölge 11 YAKUP AKKAYA
İSTANBUL 1.Bölge 12 METİN AĞIRMAN
İSTANBUL 1.Bölge 13 KADİR GÖKMEN ÖĞÜT
İSTANBUL 1.Bölge 14 CEM HAYDAR BEKTAŞ
İSTANBUL 1.Bölge 15 BİRSEN TURSUN DEMİREL
İSTANBUL 1.Bölge 16 İRFAN KARACAN
İSTANBUL 1.Bölge 17 BERHAN ŞİMŞEK
İSTANBUL 1.Bölge 18 DERYA ŞENTÜRK
İSTANBUL 1.Bölge 19 NECDET SARAÇ
İSTANBUL 1.Bölge 20 HASAN UZUNYAYLA
İSTANBUL 1.Bölge 21 İLKAY ORHAN
İSTANBUL 1.Bölge 22 ERKAN BAŞBOĞA
İSTANBUL 1.Bölge 23 NURETTİN SARIBAL
İSTANBUL 1.Bölge 24 HÜSNİYE KAYA
İSTANBUL 1.Bölge 25 ÖZGEN NAMA
İSTANBUL 1.Bölge 26 SÜLEYMAN GÜZEL
İSTANBUL 1.Bölge 27 İSMAİL ALTAY
İSTANBUL 1.Bölge 28 SÜLEYMAN BAYRAKTUTAN
İSTANBUL 1.Bölge 29 HAVANA BAŞARAN
İSTANBUL 1.Bölge 30 UMUT ÇAKIR
İSTANBUL 1.Bölge 31 YELDA GARGUN
İSTANBUL 2.Bölge 1 SELİNA DOĞAN
İSTANBUL 2.Bölge 2 AYKUT ERDOĞDU
İSTANBUL 2.Bölge 3 MUSTAFA SEZGİN TANRIKULU
İSTANBUL 2.Bölge 4 DURSUN ÇİÇEK
İSTANBUL 2.Bölge 5 SÜLEYMAN SENCER AYATA
İSTANBUL 2.Bölge 6 GÜLAY YEDEKCİ
İSTANBUL 2.Bölge 7 KADRİ ENİS BERBEROĞLU
İSTANBUL 2.Bölge 8 DİDEM ENGİN
İSTANBUL 2.Bölge 9 MUSTAFA SARIGÜL
İSTANBUL 2.Bölge 10 ÇETİN SOYSAL
İSTANBUL 2.Bölge 11 MELDA ONUR
İSTANBUL 2.Bölge 12 YÜKSEL MANSUR KILINÇ
İSTANBUL 2.Bölge 13 CENGİZ ALP
İSTANBUL 2.Bölge 14 HÜLYA ÇİĞDEM ANAD İBRAHİMHAKKIOĞLU
İSTANBUL 2.Bölge 15 GÜL YÜKSEL
İSTANBUL 2.Bölge 16 ZEYNEL ÖZTÜRK
İSTANBUL 2.Bölge 17 İNAN GÜNEY
İSTANBUL 2.Bölge 18 ÖZGÜR KOÇAK
İSTANBUL 2.Bölge 19 GÜVEN KARATAŞ
İSTANBUL 2.Bölge 20 MUSTAFA OZAN ŞER
İSTANBUL 2.Bölge 21 YUSUF ERGÜVEN
İSTANBUL 2.Bölge 22 KEMAL BÜYÜKBAYRAK
İSTANBUL 2.Bölge 23 FATMA GENÇ
İSTANBUL 2.Bölge 24 FİDAN ASLAN EROĞLU
İSTANBUL 2.Bölge 25 KADİR DEMİRGÖZ
İSTANBUL 2.Bölge 26 HALİT ÖZYURT
İSTANBUL 3.Bölge 1 BİHLUN TAMAYLIGİL
İSTANBUL 3.Bölge 2 İLHAN CİHANER
İSTANBUL 3.Bölge 3 ENGİN ALTAY
İSTANBUL 3.Bölge 4 ALİ ŞEKER
İSTANBUL 3.Bölge 5 ERDOĞAN TOPRAK
İSTANBUL 3.Bölge 6 EREN ERDEM
İSTANBUL 3.Bölge 7 MEHMET BEKAROĞLU
İSTANBUL 3.Bölge 8 ZEYNEL EMRE
İSTANBUL 3.Bölge 9 SİBEL ÖZDEMİR
İSTANBUL 3.Bölge 10 SEYHAN ERDOĞDU
İSTANBUL 3.Bölge 11 FEVZİ GÜMÜŞ
İSTANBUL 3.Bölge 12 EMİNE GÜLİZAR EMECAN
İSTANBUL 3.Bölge 13 ALİ ÖZGÜNDÜZ
İSTANBUL 3.Bölge 14 GÖKHAN GÜMÜŞDAĞ
İSTANBUL 3.Bölge 15 SÜLEYMAN ÇELEBİ
İSTANBUL 3.Bölge 16 ÇETİN ÇAPAN
İSTANBUL 3.Bölge 17 EFKAN BOLAÇ
İSTANBUL 3.Bölge 18 ÖZGÜR KARABAT
İSTANBUL 3.Bölge 19 HÜSEYİN ÖZKAHRAMAN
İSTANBUL 3.Bölge 20 ERHAN BOZAN
İSTANBUL 3.Bölge 21 TÜLAY ATEŞ
İSTANBUL 3.Bölge 22 MEHTAP ALBAYRAK
İSTANBUL 3.Bölge 23 RIZA AKPOLAT
İSTANBUL 3.Bölge 24 KEMAL ÇEBİ
İSTANBUL 3.Bölge 25 ŞAHANIM METER
İSTANBUL 3.Bölge 26 TAŞKAN UYSAL
İSTANBUL 3.Bölge 27 SELÇUK MÜSNAT HAZİNEDAR
İSTANBUL 3.Bölge 28 ÖZLEM DURDAĞI DOKUYUCU
İSTANBUL 3.Bölge 29 TÜRKAN KEBECİ
İSTANBUL 3.Bölge 30 BAŞAK MERİH ERİÇOK
İSTANBUL 3.Bölge 31 SEDA ÖNDER

1 Kasım 2015 MHP İstanbul Milletvekili Aday Listesi

İstanbul 1. Bölge

1- Edip Semih Yalçın
2- İzzet Ulvi Yönter
3- Uygar Suphi Aktan
4- Ahmet Turgut
5- Sabri Şenel
6- Ekrem Düzgün
7- Umur Arıkan
8- Elif Gonca Akdeniz
9- Dursun Çolak
10- Ömer Faruk Ekşi
11- Alper Kaan Boran
12- Şevket Talha Apuhan
13- Cihan Tufan
14- Başar Ünal
15- Arif Tevetoğlu
16- Leman Süheyla Soylu
17- Aydın İşkur
18- Dilek Kiraz Beniz
19- Korkut Kutluata
20- Salih Balak
21- Aslı Ergün
22- Cemal Acar
23- Kamer Kemal Özşık
24- Mustafa Yalnız
25- Yaşar Kapucu
26- Hülya Azimli
27- Ünal Kaya
28- Kenan Cem Tokay
29- Emine Saadet Karlıbel
30- Banu Dağdeviren
31- Bilal Sarıyar

İstanbul 2. Bölge

1- Ekmeleddin Mehmet İhsanoğlu
2- Celal Adan
3- Mehmet Kılıç
4- Mehmet Aslan
5- Özcan Pehlivanlıoğlu
6- Feti Yıldız
7- Ali Derindağ
8- Başbuğ Pınarbaşı
9- Hakan Özbay
10- Füsun Kayan Ardamar
11- Muhammed Emin Özkurt
12- Gülru Vardar
13- Tuğba Turgan
14- Gürkan Teoman
15- Zehra Aylin Alemdar
16- Ömer Ökten
17- Ender Öztürk
18- Metin Kılıç
19- Rıza Erol
20- Sevgi Vardarlı İnal
21- Alaaddin Uludağ
22- Harun Yılmaz
23- Rağıp Ari
24- Mustafa Yılmaz
25- Uğur Aras
26- Selçuk Şişman

İstanbul 3. Bölge

1- Atila Kaya
2- İsmail Faruk Aksu
3- Arzu Erdem
4- Fuat Çakıroğlu
5- Mehmet Müftüoğlu
6- Erdem Karakoç
7- Hayati Arkaz
8- Celal Karapınar
9- Ayşe Bıçak
10- Ahmet Savaş Çolak
11- Didem Karataş
12- Bahattin Şengül
13- Serdar Öktem
14- Halit Tuna
15- Merrin Hasipoğlu
16- Ekrem Sarısoy
17- Ali Karadeniz
18- Çetin Şamiloğlu
19- Muammer Recep Çeliktaş
20- Mesut Yıldırım
21- Fazlı Yurdabak
22- Akın Aydın
23- Metin Karayazı
24- Bünyamin Çiftçi
25- Osman Nuri Toraman
26- Serap Funda Akyıldız
27- Uygar Oran Öztürk
28- Yakup Görenç
29- Orhan Can
30- Ahmet Murat Arpacı
31- Bekir Sıtkı Karausta

1 Kasım 2015 HDP İstanbul Milletvekili Aday Listesi

İSTANBUL-1

1 Selahattin Demirtaş
2 Hüda Kaya
3 Turgut Öker
4 Serpil Kemalbay
5 Abdullah Alagöz
6 Arife Çınar
7 Orhan Atilla
8 Ferhat Öner
9 Hülya Avşar
10 Musa Piroğlu
11 Halime Yavuz
12 Murat Mıhçı
13 Sevgi Örünç
14 Sezin Uçar
15 Mustafa Taşdelen
16 Kübra Meltem Mollaoğlu
17 Bayram Yaşlı
18 Burcu Demirbaş
19 Muhittin Aslanboğa
20 Selda Karafazlı Kurşun
21 Dılşad Canbaz
22 Rıza Karaman
23 Hürriyet Özçelik
24 Mehmet Salih Taşdemir
25 Ayşegül Taşçı
26 Nurhan Yıldırım
27 Rumet Serhat
28 Metin Eroğlu
29 Birgün Asena Hizal
30 Aytekin Demir
31 Şadiye Kaçkar

İSTANBUL-2

1 Celal Doğan
2 Filiz Kerestecioğlu
3 Sezai Temelli
4 Şerife Erbay
5 Zahit Mutlu
6 Nurten Ertuğrul
7 Saime Oğuzhan
8 Fırat Epözdemir
9 Gülsüm Ağaoğlu
10 Abdullah Baranuğurlu
11 Hülya Osmanağaolu
12 Eyüp Güneysen
13 Beste Kaplan
14 Mehmet Saltoğlu
15 Selda Çelik
16 Semra Türk
17 Salih Şahin
18 Musa Değirmenci
19 Feride Elçin
20 Hadi Boral
21 Turhan Arslan
22 Mehmet Erdoğan
23 Ebru Özdemir
24 Kurtuluş Sunal
25 Abdullah Tayboğan
26 Servet Güzel

İSTANBUL-3

1 Pervin Buldan
2 Garo Paylan
3 Erdal Ataş
4 Ali Kenanoğlu
5 Emine Beyza Üstün
6 Ayşe Berktay
7 Abdulhakim Daş
8 Şefika Gürbüz
9 Cüneyt Caniş
10 Kadir Tunç
11 Safiye Akdağ
12 Erkan Metin
13 Elif Bulut
14 Yakup Mavzer
15 Süleyman Turgut
16 Zeki Korkmaz
17 Muazzez Töre
18 Abdulcelil Öztekin
19 Ceylan Yılmaz
20 Çetin Yılmaz
21 Sidar Duman
22 Mustafa Kızılkaya
23 Zehra Şahin Yeşil
24 Leyla Yıldız
25 Nuray Çakar
26 Kadri Görgü
27 Dilek Sultan Nayman
28 Gülsever Çetin
29 Ramazan İlhan
30 Servet Erçıktı
31 Dicle Aytuğ

1 Kasım 2015 Genel Seçim Sonuçlarına Göre 26. Dönem İstanbul Milletvekili Listesi

İSTANBUL 1.BÖLGE 26. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ


AK PARTİ İSTANBUL 1.BÖLGE MİLLETVEKİLLERİ

İsmail Kahraman, Mustafa Ataş, Mihrimah Belma Satır, Erol Kaya, Ahmet Berat Çonkar, Berat Albayrak, İsmet Uçma, Metin Külünk, Ravza Kavakçı Kan, Azmi Ekinci, Osman Boyraz, Hasan Turan, Hasan Sert, Mehmet Ali Pulcu, Hurşit Yıldırım, Hulusi Şentürk


CHP İSTANBUL 1.BÖLGE MİLLETVEKİLLERİ

Şafak Pavey, Gamze Akkuş İlgezdi, Gürsel Tekin, Barış Yarkadaş, Mehmet Akif Hamzaçebi, Mahmut Tanal, İlhan Kesici, Oğuz Kaan Salıcı, Onursal Adıgüzel, Ali Özcan, Yakup Akkaya


MHP İSTANBUL 1.BÖLGE MİLLETVEKİLLERİ

Edip Semih Yalçın, İzzet Ulvi Yönter


HDP İSTANBUL 1.BÖLGE MİLLETVEKİLLERİ

Selahattin Demirtaş, Hüda Kaya


İSTANBUL 2.BÖLGE 26. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ


AK PARTİ İSTANBUL 2.BÖLGE MİLLETVEKİLLERİ

Hayati Yazıcı, Volkan Bozkır, Burhan Kuzu, Ayşe Nur Bahçekapılı, Fatma Betül Kaya, Ekrem Erdem, Aziz Babuşcu, Durmuş Ali Sarıkaya, Şirin Ünal, Fatma Benli, Hüseyin Bürge, Haydar Ali Yıldız, Ahmet Hamdi Çamlı, Markar Eseyan


CHP İSTANBUL 2.BÖLGE MİLLETVEKİLLERİ

Selina Doğan, Aykut Erdoğdu, Mustafa Sezgin Tanrıkulu, Dursun Çiçek, Süleyman Sencer Ayata, Gülay Yedekçi Arslan, Kadri Enis Berberoğlu, Didem Engin


MHP İSTANBUL 2.BÖLGE MİLLETVEKİLLERİ

Ekmeleddin Mehmet İhsanoğlu, Celal Adan


HDP İSTANBUL 2.BÖLGE MİLLETVEKİLLERİ

Celal Doğan, Filiz Kerestecioğlu


İSTANBUL 3.BÖLGE 26. DÖNEM MİLLETVEKİLİ LİSTESİ


AK PARTİ İSTANBUL 3.BÖLGE MİLLETVEKİLLERİ

Mehmet Mehdi Eker, Mustafa Şentop, Mehmet Doğan Kubat, Serap Yaşar, Feyzullah Kıyıklık, Mehmet Muş, Nureddin Nebati, Mehmet Metiner, Harun Karaca, Tülay Kaynarca, Mustafa Yeneroğlu, Erkan Kandemir, Halis Dalkılıç, Mürteza Zengin, Yıldız Seferinlioğlu, Abdulklah Başçı


CHP İSTANBUL 3.BÖLGE MİLLETVEKİLLERİ

Bihlun Tamaylıgil, İlhan Cihaner, Engin Altay, Ali Şeker, Erdoğan Toprak, Eren Erdem, Mehmet Bekaroğlu, Zeynel Emre, Sibel Özdemir


HDP İSTANBUL 3.BÖLGE MİLLETVEKİLLERİ

Pervin Buldan, Garo Paylan, Erdal Ataş


MHP İSTANBUL 3.BÖLGE MİLLETVEKİLLERİ

Atila Kaya, İsmail Faruk Aksu, Arzu Erdem

Kamuajans.com - özel haber
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.