Rapor Bazlı Bireysel Danışmanlık Hizmet Alımı İlan Duyurusu
T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI 
SAĞLIK ARAŞTIRMALARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
              
SAĞLIK SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ VE DESTEKLENMESİ PROJESİ KAPSAMINDA KONU ODAKLI (GEBELİKTE ANOMALİLERİ TESPİT ETMEK AMACIYLA UYGULANAN İKİLİ, ÜÇLÜ, DÖRTLÜ VE ANNE KANINDA FETAL DNA ÖRNEKLEMESİ (CFDNA) TESTLERİNİN ETKİLİLİĞİNİN ANALİZİ) SAĞLIK TEKNOLOJİSİ DEĞERLENDİRME (STD) ÇALIŞMASI
RAPOR BAZLI BİREYSEL DANIŞMANLIK HİZMET ALIMI İÇİN İLGİ BİLDİRİMİNE DAVET

İkraz No: 8531-TR 


Proje Adı: Sağlık Sisteminin Güçlendirilmesi ve Desteklenmesi Projesi 
 
Proje Süresi: 26.11.2015 – 31.05.2020


Başvuru Numarası: SAGEM/2017/CS/E.6.1.1.1.a.4/IC/2


İşin Adı: “CFDNA – Konu Odaklı STD Çalışması Danışmanı”


İlgi Bildirimi Yayınlanma Tarihi (web): 18.10.2017


Son Başvuru Tarih ve Saati: 03.11.2017 tarihinde saat 18.00

Türkiye Cumhuriyeti, Sağlık Sisteminin Güçlendirilmesi ve Desteklenmesi Projesinin  (SSGDP) finansmanı için Dünya Bankasından 134,3 milyon ABD Doları eşdeğeri (120 milyon Avro) tutarında bir ikraz sağlamıştır. İkraz hâsılasının bir kısmı işbu ilan konusu danışmanlık hizmetleri için yapılacak ödemelerde kullanılacaktır. 

Bu kapsamda, T.C. Sağlık Bakanlığı Sağlık Araştırmaları Genel Müdürlüğü sağlık yönetimi ve halk sağlığı alanlarında sağlık sisteminin değerlendirilmesine yönelik rapor bazlı bireysel danışmanlık hizmeti alacaktır. İşin Aralık 2017 içinde başlatılması planlanmaktadır. Ayrıntılı İş Tanımı Ek’tedir. 

Beklenen Hizmetler:

Bireysel Danışman aşağıdaki görev ve sorumlulukları yerine getirecektir: 
              
• Bireysel danışman İdare tarafından görevlendirilecek Proje Koordinatörü ile yakın işbirliği içinde çalışarak,  “Gebelikte Anomalileri Tespit Etmek Amacıyla Uygulanan  İkili, Üçlü, Dörtlü Ve Anne Kanında Fetal DNA Örneklemesi (Cfdna) Testlerinin Etkililiğinin Analizi”  STD yöntemini kullanarak STD kısa raporunu hazırlayacak ve bu süreçte “D” bölümünde belirtilen raporları düzenleyecektir. 


• Bireysel danışman,  STD kısa rapor çalışması için projede belirtilen 5 (beş) alt başlığı (1.Sağlık Sorunu ve Teknolojinin Mevcut Kullanımı ile Teknolojiye İlişkin Açıklama ve Teknik Özellikler 2.Klinik Etkililik 3.Güvenlik 4.Maliyetler ve Ekonomik Değerlendirme 5.Organizasyonel Yönler), içeren kısa raporu hazırlamakla yükümlüdür. Bireysel danışman hazırlık aşamasında politika sorusu ve PICO’nun oluşturulabilmesi için ön literatür taraması yapacaktır. “Gebelikte Anomalileri Tespit Etmek Amacıyla Uygulanan  İkili, Üçlü, Dörtlü Ve Anne Kanında Fetal DNA Örneklemesi (Cfdna) Testlerinin Etkililiğinin Analizi”   konusunda literatür taramalarının ve makale değerlendirmelerinin yapılması; konu bazlı literatür taramalarını, sistematik değerlendirme çalışmalarını, meta analizi ve uluslararası kriterlere göre yapılmış makale değerlendirme çalışmalarını kapsayacaktır. Literatür taramalarında ULAKBİM, EMBASE, MEDLINE, PUBMED ve COCHRANE veri tabanları kullanılacaktır.  Gerektiğinde İdare tarafından Danışmana bu veri tabanlarına erişim imkanı sağlanacaktır. Bireysel danışman literatür tarama sonucunda çalışmada kullanılacak olan makaleleri elektronik ortamda İdareye iletecektir.  


• Danışman, sözleşme imzalandıktan sonra yaklaşık 1 (bir) ay içerisinde içinde İdare tarafından düzenlenmesi planlanan olan toplantıda ve konuyu tüm yönleriyle ele alan, politika sorusu ve PICO’yu içeren bir sunum yapacaktır. 


• Bireysel danışman, yukarıda açıklanan (STD çalışma prensipleri STD Kısa Raporlama: Tıbbi ve Cerrahi Müdahaleler için HTA Core Model Uygulamasına ilişkin Değerlendirme Unsuru Tabloları) doğrultusunda, bölüm metinleri oluşturulacak, bu metinler anlamlı bir şekilde birleştirilecek ve yazım kuralları ve terminoloji kapsamında gerekli düzeltmeler yapıldıktan sonra STD Taslak Kısa Raporu olarak İdareye sunulacaktır. .


• İdare, Taslak STD Kısa Raporunu STD Daire Başkanlığı web sitesinde (www.hta.gov.tr) yayımlayarak 15 (on beş) işgünü değişiklik talepleri için bekleyecektir. Eğer geri bildirimler olursa buna bağlı olarak, gerekli görülen düzeltmelerin yapılmasını bireysel danışmandan talep edecektir.


• Gerekli düzeltmeler yapıldıktan sonra oluşturulacak nihai STD kısa raporu ve ekleri “E” bölümünde yer aldığı şekilde hazırlanarak İdareye teslim edilecektir.


• Tamamlanan bölüm raporları ve ilgili dokümanlar(word ve pdf formatında) elektronik ortamda (e-mail ve CD olarak) İdareye teslim edilecektir. 


• Raporlar sade ve anlaşılır bir dille yazılacak ve anlatım bozukluğu, yazım ve dilbilgisi hatalarının bulunmaması için redaksiyonu yapılmış olacaktır.


• Bireysel danışman hazırlayacağı raporların şekli, içeriği, niteliği ve kullanacağı analizler ve raporlama biçimleri gibi hususlarda İdare ile mutabakata varacaktır. Nihai STD Kısa Raporu ekinde, STD Kısa Raporunun yönetici özeti ile hasta ve hasta yakını özeti yer alacaktır. Hem Nihai STD Kısa Raporu hem de ekindeki özetler, Türkçe ve İngilizce olarak hazırlanarak, elektronik ve 2 (iki) nüsha basılı kopya halinde İdareye sunulacaktır.


• Danışman, İdare tarafından Ankara’da düzenlenecek, ayrıntıları aşağıda H paragrafında belirtilen tüm toplantılara (PICO, değerlendirme toplantıları, kapanış toplantısı) katılacaktır. Ulaşım masrafları sözleşme bedeline dahildir. 

Aranılan Nitelikler

Danışmanın aşağıda belirtilen özelliklere sahip olması istenmektedir: 

1. Kadın Hastalıkları ve Doğum alanında uzman olmak, 
2. Tercihen Kadın Hastalıkları ve Doğum alanında akademik bir unvana sahip olmak,
3. Kamu veya özel sektörde en az 5 (beş) yıl genel ve uzmanlık alanında en az 3 (üç) yıl çalışma deneyimine sahip olmak 
4. Son beş yıl içinde sistematik tarama ve epidemiyolojide ulusal ya da uluslararası alanda çalışmalar (raporlar, incelemeler, analizler, bilimsel yayımlar) yapmış olmak.  
5. İyi derecede İngilizce bilmek. ÖSYM Başkanlığınca yapılan veya eşdeğeri kabul edilen yabancı dil sınavlarından İngilizce alanında son 5 yıl içerisinde en az 70 veya eşdeğeri kabul edilen bir puan almış olmak veya bu niteliğini İdare nezdinde kanıtlayabilecek yeterlilikte konuşma, anlama, yazma ve tercüme etme becerisine sahip olmak.

T.C. Sağlık Bakanlığı, Sağlık Araştırmaları Genel Müdürlüğü uygun bireysel danışmanları, yukarıda belirtilen hizmetleri sağlamak üzere ilgi bildiriminde bulunmaya davet etmektedir. İlgi bildiriminde bulunmak isteyen bireysel danışmanların, aranılan nitelikleri ne oranda taşıdıklarını, yukarıda “aranılan nitelikler” başlığı altındaki sıralamaya uygun olarak gösteren, Ek’teki örneğe uygun olarak Türkçe hazırlayacakları özgeçmişlerini, telefon numarası, adres ve başvurdukları pozisyonun Başvuru Numarasını SAGEM/2017/CS/E.6.1.1.1.a.4/IC/2 ve işin adını – “CFDNA – Konu Odaklı STD Çalışması Danışmanı”- içeren Ek’teki örneğe uygun bir başvuru mektubuyla birlikte en geç 03.11.2017 tarihinde saat 18.00’a kadar aşağıdaki adrese e-mail yoluyla, faksla, postayla veya elden ulaştırmaları gerekmektedir.

Danışman seçimi Dünya Bankası’nın Temmuz 2014’te revize edilen Ocak 2011 baskısı Dünya Bankası Borçluları tarafından Danışmanların Seçilmesi ve İstihdamı Kılavuzunda belirtilen prosedürlere uygun olarak yapılacaktır. Yalnızca kısa listeye giren adaylara geri bildirimde bulunulacaktır. 

İlgilenen danışman adayları mesai saatleri içinde – yerel saatle 09.00-18.00 arasında - aşağıdaki adresten daha fazla bilgi alabilirler. 

Başvuru Adresi


Posta Adresi: T.C. Sağlık Bakanlığı, Sağlık Araştırmaları Genel Müdürlüğü 

Bayındır 1 Sokak No: 13, 
Satınalma Birimi Kat 1 Oda No: 104 06430 Sıhhiye, Çankaya, Ankara 

Faks: 585 69 27

Elektronik Posta: sagem.satinalma@saglik.gov.tr

EKLER

Ek  1  Ayrıntılı İş Tanımı

Ek_2_Bireysel_Danışman_Basvuru_Formu

Ek_3_Bireysel_Danışman_CV_Formatı 

Bireysel Danışman CV Formatı için tıklayınız.

CFDNA Danışmanı ilanı için tıklayınız.

Ayrıntılı İş Tanımı için tıklayınız.

Bireysel Danışman Basvuru Formu için tıklayınız.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.