688 Sayılı KHK İle İhraç Edilen Sağlık Bakanlığı Personel Listesi
KamuAjans.Com-Sağlık Bakanlığı'ndan ihraç edilenler arasında hemşire, sağlık memuru, ebe, veri hazırlama ve kontrol işletmeni, işçi, tabip, uzman tabip, başasistan, hizmetli, tıbbi teknolog, diş tabibi, teknisyen, aşçı, asistan, şef, sağlık teknikeri, laborant, uzman (tutg), mühendis, eczacı gibi pozisyonlarda görev alanlar var.

Listeler İçin Tıklayınız.


Karar Sayısı: KHK/688

Olağanüstü hal kapsamında bazı tedbirler alınması; Anayasanın 121 inci maddesi ile 25/10/1983 tarihli ve 2935 sayılı Olağanüstü Hal Kanununun 4 üncü maddesine göre, Cumhurbaşkanının başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu’nca 20/3/2017 tarihinde kararlaştırılmıştır.

MADDE 1 – (1) Ekli listede yer alan kamu görevlileri, ilgili kanun hükmünde kararnamenin eki listelerin ilgili sıralarından çıkarılmıştır.
(2) İlgili kanun hükmünde kararname hükümleri, birinci fıkrada belirtilen kişiler bakımından tüm hüküm ve sonuçlarıyla birlikte ilgili kanun hükmünde kararnamenin yayımı tarihinden geçerli olmak üzere ortadan kalkmış sayılır. Söz konusu personelden bu maddenin yürürlük tarihinden itibaren on gün içerisinde göreve başlamayanlar çekilmiş sayılır. Bu kapsamda göreve başlayanlara, kamu görevinden çıkarıldıkları tarihten göreve başladıkları tarihe kadar geçen süreye tekabül eden mali ve sosyal hakları ödenir. Bu kişiler, kamu görevinden çıkarılmalarından dolayı herhangi bir tazminat talebinde bulunamaz. Bu personelin görevlerine iadesi, kamu görevinden çıkarıldıkları tarihte bulundukları yöneticilik görevi dışında öğrenim durumları ve kazanılmış hak aylık derecelerine uygun kadro ve pozisyonlara atanmak suretiyle de yerine getirilebilir. Bu maddeye ilişkin işlemler ilgili bakanlık ve kurumlar tarafından yürütülür.

MADDE 2 – (1) Bu Kanun Hükmünde Kararname yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3 – (1) Bu Kanun Hükmünde Kararname hükümlerini Bakanlar Kurulu yürütür.


ÖNCEKİ HABER..


KHK/679 Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Tedbirler Alınması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname 6 Ocak 2017 Tarihli ve 29940 Sayılı Resmî Gazete - Mükerrer'de yayınlandı. Buna göre ihraç edilen sağlık personeli sayısı belli oldu.

Kamudaki terör örgütü mensuplarına yönelik çıkarılan kanun hükmünde kararnameler ile ihraçlar gerçekleştiriliyor.6 Ocak 2017 tarihli resmi gazetede yayınlanan KHK ile sağlık bakanlığında binlerce personel ihraç edildi.

Yayınlanan KHK/679 Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Tedbirler Alınması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Sağlık Bakanlığı'ndan 836 kişi ihraç edildi.1 SAYILI LİSTE

(1. KISIM)

1 SAYILI LİSTE

(2. KISIM)

2 SAYILI LİSTE

3 SAYILI LİSTE

4 SAYILI LİSTE

5 SAYILI LİSTE

6 SAYILI LİSTE

7 SAYILI LİSTE


22 Kasım 2016 Tarihli ve 29896 Sayılı Resmî Gazete'de KHK/677 Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Tedbirler Alınması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ve KHK/678 Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname yayınlandı. Buna göre bazı sağlık personelleri meslekten ihraç edildi.

677 Sayılı KHK ile 752 Sağlık Personeli meslekten ihraç edildi. Buna göre aşağıdaki listede ihraç edilenlerin sicil, ad-soyad, kadro unvanı ve görev yaptığı il/ilçe gibi bilgiler bulunmaktadır.


Özellikle Sağlık Bakanı Recep AKDAĞ görevden alınacak sağlık personelleri ile ilgili ipuçlarını daha önceden vermişti. Ve bu görevden alma sürecinde 675 sayılı KHK içerisinde en çok personeli bulunan bakanlıklardan birisi de sağlık bakanlığı oldu.

29 Ekim günü yayımlanan 675 Sayılı KHK’da 10 bin 46 memurun görevi sona erdi. Bu memurların 2774’ünü Sağlık Bakanlığı çalışanları oluşturmaktadır. Sağlık Bakanlığı personellerinden 2774 kişi 675 KHK’sı ile meslekten ihraç edildi.

Daha önce Sağlık Bakanı Recep Akdağ katıldığı canlı yayın programında 2 binin üzerinde sağlık çalışanının ihraç edileceği bilgisini vermişti.

Görevden Alınan Sağlıkçılar Listesi 

Kamuajans.com/ÖZEL

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Münevver Kayabaşı 6 ay önce

Daha hala burnumuzun dibinde çalışan hainler var.Hani onların isimleri?Kriptoda olsa ne olursa olsun vatana ihanet edenler devlete hizmet vermezler, ancak kendi örgütlerine çalışırlar devletin malıyla.Eğer bunlar tam olarak ayıklanmazsa hem şehitlerimizin kanı yerde kalır hem de devletimiz tehlikeyi bertaraf etmiş sayılmaz. Asıl aktif olarak çalışan fetocuların acilen temizlenmesi lazım.