2017 yılı Kan Bankacılığı Transfüzyon Tıbbı Eğitimi Duyurusu
T.C.
SAĞLIK BAKANLIĞI
Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü

Sayı: 74831629/020
Konu: Eğitim Ücretleri Hk.

GENEL MÜDÜRLÜK MAKAMINA

04.02.2014 tarih ve 28903 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Sağlık Bakanlığı Sertifikalı Eğitim Yönetmeliği hükümleri gereği 08.03.2015 tarih ve 64047795/799/341 sayılı Makam Onayı ile ''Kan Bankacılığı ve Transfüzyon Tıbbı Sertifikalı Eğitim Programı Standartları'' belirlenmiştir.

Söz konusu yönetmeliğin 9. maddesinin 2. fıkrasında ''Kişi başına eğitim ücreti 11/10/1983 tarihli ve 2014 sayılı Yükseköğretim Personel Kanununun 11'inci maddesine göre doçentler için öngörülmüş ek ders ücreti göstergesinin memur aylık katsayısı ile çarpımı sonucu hesaplanan tutarın, eğitim programının Bakanlıkça belirlenmiş olan toplam ders saati sayısı ile çarpımı sonucu bulunur. Ortaya çıkan meblağ, o eğitim için kişi başı tavan ücreti olarak alınır ve kişi başına alınacak eğitim ücreti tavan eğitim ücretini aşamaz.'' hükmü gereği 2016 yılı 1. altı ayı için tavan ücretinin belirlenmesi ile ilgili İdari Mali İşler Daire Başkanlığının cevabı yazısı ve bu yazıya istinaden belirlenen Eğitim Ücretler Ek'te tabloda yer almaktadır.

Aynı maddenin 3. fıkrasında ''Bakanlık merkez ve bağlı kuruluşları tarafından düzenlenen sertifikalı eğitimlere görevi gereği katılması gereken kamu personelinden eğitim ücreti alınmaz.'' hükmü gereği, bu eğitimlere katılacak olan hekim ve hekim dışı sağlık personellerinden Sağlık Bakanlığına bağlı kuruluşlar tarafından düzenlenecek olan eğitimlere, görevi gereği katılması gereken hekim ve hekim dışı sağlık personelinin bu kapsamda değerlendirilmesi hususunu;

Tensiplerinize arz ederim.

Dr. Murat ÖZTÜRK
Daire Bakanı V.

Uygun görüşle arz ederim.
.../.../2016
Uzm. Dr. Arif KAPUAĞASI
Genel Müdür Yardımcısı V.

OLUR
.../.../2016
Prof. Dr. Nurullah OKUMUŞ
Genel Müdür

Ek: 1-) Eğitim Standartları
2-) Eğitim Ücretleri Belirlenmesi ile ilgili yazı
3-) Tablo (3 sayfa)

2017 Yılı Kan Bankacılığı ve Transfüzyon Tıbbi Eğitimi Makam Onayı İçin tıklayınız.

Ücretler Makam Onayı için 
tıklayınız.

Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji, Pediatrik Hematoloji-Onkoloji, Erişkin Hematoloji ile Tıbbi Mikrobiyoloji Uzmanları Eğitimi Kursiyer listesi için 
tıklayınız.

Diğer Uzmanlar Eğitimi Kursiyer listesi için 
tıklayınız.

Hekim Dışı Sağlık personeli listesi için 
tıklayınız.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.