30 Ocak 2015, Cuma

Serdivan Ekibi Şube Müdürlüğü Kitabı Çıkardı

2009'da Müdür ve Müdür Yardımcılığı için hazırladıkları kitapla tartışmaların odağına oturan ve 2011'de 3'lü set halinde yayınladıkları Sınava Hazırlık Seti ile adlarından çok söz ettiren Serdivan Çalıştay Grubu Şube Müdürlüğü için kitap çıkardı.

Soru-Cevap yöntemiyle hazırladıkları kitaplarla hem sınavları sevimli hale getiren hem de en fazla tercih edilen kitabı çıkaran Serdivan Çalıştay Grubu yayın ve satış hakkını Akdem Yayınevine devretti.

1709 Kadro İçin Zorlu Yarış Başlıyor

Şube Müdürlüğü Sınavı için kılavuz yayınlandı ve süreç başladı. ÖSYM tarafından 29 Aralık'ta yapılacak olan sınava rekor sayıda başvuru bekleniyor. 13 yıldır Şube Müdürlüğü ataması yapılmaması nedeniyle boş kalan kadrolara 450 bin civarında kişi başvuru yapabilme şartlarını taşıyor.  Toplamda 1709 kadro için yarışacak olan adayların kısa süre içerisinde etkili ve verimli hazırlanarak fark atması gerekiyor. Zaman darlığı nedeniyle konu anlatımlı kitapların bitirilmesi kolay olmayacak. Serdivan Çalıştay ekibi (Hazırlık Kitabı + Soru Bankası + Cep Kitabı) üçlemesiyle yine en fazla tercih edilen kitap olmayı arzuluyor.

3'lü Kitap Seti İnternetten 50 TL'ye Satışa Çıkarıldı

Akdem Yayınlarından satışa çıkarılan kitaplar, kredi kartıyla kargo bedeli dâhil 50 TL'ye internetten temin edilebiliyor.www.akdemyayinlari.com adresinde satışa çıkarılan kitaplarla ilgili sunuş yazısı yayınlandı.

 

İşte O Sunuş Yazısı:

MEB Görevde Yükselme Sınavları Hazırlık Kitap Seti (Hazırlık Kitabı, Soru Bankası, Cep Kitabı)

 Serdivan Çalıştayı Ekibi olarak hazırladığımız Millî Eğitim Bakanlığı Görevde Yükselme Sınavlarına hazırlık setimizi (Hazırlık Kitabı + Soru Bankası + Cep Kitabı) üçlemesiyle sunuyoruz. “Hazırlık Kitabı” soru-cevap tekniği ile hazırlanmış ve anahtar notlar ile aspirin haline getirilmiştir. Hacimli kitapların boğuculuğu ve göz korkutuculuğu yerine gereksiz bilgilerden arındırılan, uygulanan yöntem dolayısıyla konuların yüzde yüzünü içeren, mevzuat eksenli soruların tamamının kitaptan çıkmamasının neredeyse mucize olacağı kitabımız, alanında tek ve en iddialı kitaptır. Gerek gündelik meşgalenin fırsat vermediği gerekse sıkışan sınav takvimi dolayısıyla zamanın en verimli kullanılmasının kaçınılmaz olduğu yarışta, doğrudan sonuca ulaştıracak etkili ve kalıcı yöntem olan soru-cevap tekniği uygulamamız; okul yöneticiliği sınavlarında adaylardan tam not almış ve 2009, 2011 yıllarında çıkardığımız kitaplarımız elimizde numune dahi kalmayacak kadar ilgi görmüştür.

Üniversiteye hazırlık sınavlarında edinilen alışkanlıklardan ileri gelen ve ne kadar kaynak varsa hepsini alıp tamamıyla hazırlanma alışkanlığı sağlamcılıktan kaynaklansa da aslında farklı bir açıdan bakıldığında güven problemi içermektedir. Tüm kaynakları almanın muhakkak faydalı yönü vardır fakat stres yapan bir tarafı da söz konusudur. Zaman darlığı olmayan durumlarda daha çok kaynak, sistemli çalışmayla avantaj sağlayabilir fakat sınav takviminin çok kısa olduğu durumlarda hiçbir konuyu dışarıda bırakmayan en etkili yöntem şüphesiz soru-cevap tekniğidir. Yaklaşık 2000 soruyu içeren soru bankamızla bol bol egzersiz yapma fırsatı bulacağınız setimiz işinde uzman ekibimiz tarafından hazırlanmış ve test edilmiştir. Okul müdür ve müdür yardımcılığı sınavları sonrası yönetici olanlar arasında “Ben de Serdivan Kitaplarıyla hazırlanmıştım” sözünü neredeyse duymayanımız yoktur. Hayatın zorluğu içerisinde sınavları kolaylaştırmanın bir yolu olmalı arayışıyla çıktığımız gayretin sonucu olan kitaplarımız takdir ve tekliflerinizle sizlerden tam not alacak hale gelmiştir. Atık zamanları dahi değerlendirmek gereken sınav maratonunda el çantanızda veya cebinizde anahtar notlarla size eşlik edecek “Cep Kitabımız” ise işinizi daha da kolaylaştıracaktır.

Önerimiz; sesin hafızaya katkısını da devre dışında bırakmamak için soru-cevap tekniğini karşılıklı konuşacak şekilde kullanmanızdır. Bu sınava hazırlanan bir başkasıyla birlikte olabileceği gibi evde eşiniz, çocuklarınızla bile olabilir. Bilmece çözer gibi karşıdaki birine okutup cümleyi duyar duymaz cevabı hatırlamak zevkiyle sınava hazırlık daha sevimli hale gelecektir.

Serdivan Çalıştayı Ekibi olarak Akdem Yayınevi bünyesinde sizinleyiz. Sınavda başarınıza, sınav sonrasında ise takdirlerinize talibiz diyor ve sizi kitabımızla baş başa bırakıyoruz.

Yorumlar

 • Ali Hatip

  kitabı geçen cuma aldım. kimseye tavsiye etmem. imla hatalarını bırakın kanunlar tamamen yanlışlıklarla dolu. doğru bildiğimi de şaşırttılar. 652 ve 5018 de hataları bulunca kitabı bıraktım. sendikaların hazırladığı kitaplar bile daha özenli hazırlanmış...
 • yaşar ümit

  mustafa uğur kardeşim sen önce doğru okuduğundan emin misin kitabı çoğul takısını ingilizceden eklemişsin
 • ahmet cevdet

  serdivan çalıştayı yine çalıştı ortaya koydu helal olsun bu ekibe, kim bunlar arkadaş çok kısa özet ve yormayam pratik kitapları vardı. bu yılki nasıl acaba
 • özkan öğretmen

  kitaptan geçen yıllada çok faydalandım çör çöp yok sadece ihtiyaç olan konular var
 • mustafa uğur

  kesinlikle almam ,hakkımı da onlara helal etmiyorum.çünkü kitap yanlışlıklarlas doluydu
 • murathan12

  benim müdürlüğümde en büyük pay serdivan ekibine ait. bir önceki kitapta imla hataları vardı. sanırım aceleyle kaleme almışsınız. ama kesinlikle şube müdürlüğüne de sizin kitapla hazırlanacağım. resmen bulmaca çözer gibi zevkli
 • serdar efeoğlu

  ben sipariş verdim. müdürlük sınavında çok işime yarmıştı.. kitap çok pratik.
 • Web Siteye Giriş Yap