29 Ocak 2015, Perşembe

MEB; yönetici atamalarını erteledi

MEB; yönetici atamalarını erteledi

İl MEM'ler peşpeşe yönetici atama duyurusuna çıkmaya başlamışken, MEB; MEBBİS sistemi üzerinde yönetici atama ile ilgili işlemler tamamlanamadığından yönetici atama işlemlerini ikinci bir emre kadar erteledi.

   Yönetici atamaları ile ilgili MEBBİS çalışmaları halen devam etmektedir. Çalışmalar halen devam ettiğinden şuanda yönetici atama müracaatlarının sistem üzerinden yapılması mümkün görünmemektedir. 

 İller arası uygulama birliği sağlamak ve rotasyonla çakışması nedeniyle de MEB ikinci bir emre kadar yönetici atamaları erteledi.

 

Ertuğrul GÜNER

Kamuajans.com

Yorumlar

 • EĞİTİMCİ78

  müsteşar beyi bakan yapsalar daha iyi olurdu her yerde her kararda onun adı var. madem meb i müsteşar yönetecekse bakana ne gerek vardı. yönetmelikte genelgede bakanın imzası bütün bunla rağmen müsteşar istediği şekilde yazı çıkarıyor. oh ne ala memleket elinde fazla idareci varken ne diye yeni yönetici atarsın ey sayın müsteşar bey amacınız nedir. amacınız idarecileri yıldırmaksa onu giden bakan fazlasıyla yaptı zaten
 • elazığ mem bugün tekrar duyuruya çıktı

  bakanlık ertelemedi. sadece illere sözlü olarak taşra rotasyonunun yapıldığı sırada mebbis sisteminin kafası karışmasın diye önce biz ilçe milli eğitim müdürleri rotasyonunu tamamlayalım sizde yaparsınız gibi resmi olmayan bir açaıklama yapmış. nitekim kaynak olarak gösterdiğiniz elazığ mem bugün tekrar duyuruya çıktı.
 • Analiz

  atama önceliği norm fazlalarının hakkıdır.bunlarda sınavla yönetici olmuş kişilerdir.içlerinde 5-10-15 yıllık yöneticiler var.atanamazlarsa öğretmenliğe dönmek zorunda kalacaklar.sınavlı atama ve isteğe bağlı atamadan sonra çoğu boşta kalır.
 • kerem

  yönetici olunda görün alemi neler oluyor
 • Eğitimci

  :)) hadi hakkımızda hayırlısı
 • önce sınavla atama olacak

  kendi yorumunu sanki mahkemeleri yönlendirircesine kesinmiş gibi öne sürmeyi bırakın,eğitim sen gibi her işi kaos çıkarmak olan postal fetişisti bir sendikanın dava açmasından da umutlanmayın.kimin ne olduğunu mahkemeler çok iyi bilir.bakanlık doğru yoldadır,kimse eskiden olduğu gibi kapağı atarım ömür boyu idareci olurum zannetmesin...
 • önce sınavla atama olacak

  76. madde ile bu işi karıştırma sınavla atama dururken ,şubat ayında yapılamamışken norm önceliğini savunmak egolarını dizginleyemeyenlerin işi.davada açılsa yönetmelik gayet açık,bakanlık doğru uyguluyor.anlayacağınız davalardan sonuç çıkmaz.
 • önce sınavla atama

  meb müsteşarı sizin kadar bilmiyor mu çıkardığı yazıyı,bu işleri bırakın,norm fazlalarını önce atasalardı bu kadar sesiniz çıkacakmıydı,veya şubatta sınava dayalı atamalar yapılsaydı şimdi norm fazlalığı önceliği olurdu,ama bakanlık yapamadığı şubat atamalarını şimdi yapıyor, yanlışlık ancak sınavla atama bekleyenler varken norm fazlalarını atamakla olur.
 • Eğitimci

  tüm sorun o zaten. genelge bile değil, müsteşar yazısı açıkça yönetmeliğe aykırı. tartışılan da bu. mahkemenin iptal edeceği de.
 • Eğitimci

  :)) müsteşar bey ede mahkemeler öğretecek. nasıl 2007 de tüm türkiye de atamalar iptal edildiyse ve nasıl 76. madde ile atanan tüm şube müdürleri iptal edildiyse.
 • önce sınavla atama olacak

  öncelikle atanır diyor,ama hangi atama türünden önce,bakanlık doğru olanı yaptı,isteğe bağlıdan önce,sınavlı atamadan sonra...bunun yanlış bir tarafı yok.işinize geldiği gibi yorumlayıp sınavlı atamadan önce kadro kapmanın telaşındasınız...koltuğunuzu altınızdan alan yok,ama sınavla atama önce yapılmazsa sizlerden binlerce kişinin sınav puanı yanacak,
 • zeki

  müsteşar beye sor istersen o sana öğretir,yada müsteşar seni yapsınlar...
 • siz çok iyi biliyorsunuz

  meb müsteşarından daha iyi yönetmeliği yorumladığını zanneden arkadaşlar dava açın bakalım ne olacak.norm fazlasının iki yıl içinde atanma hakkı varken sınava dayalı atamaya düşmanlığınız bencilliğinizden mi yoksa çekememekten mi,anlamak mümkün değil..bakanlık doğru yolda dır,kimse bu süreci engelleyemez ...
 • öğren

  eğitimci arkadaş,meb müsteşarı sınava dayalı önceliği hakkında genelge çıkardı ,hala öğrenemediysen müsteşar beyi ara öğretsin.
 • Eğitimci

  tartışmalara sebep maddeler bunlar, sınava önceliği kim nereden buluyorsa bize de öğretsin.
 • Eğitimci

  dönüştürülen okulların yöneticileri geçici madde 2 – (1) 30/3/2012 tarihli ve 6287 sayılı kanun gereği dönüşümleri yapılan okulların, 5 inci maddenin birinci fıkrasının (c) bendi dolayısıyla norm kadro fazlası haline gelen ve durumlarına uygun bir eğitim kurumu yöneticiliğine atanamayan yöneticiler, 19 uncu maddeye göre yer değiştirmeye tabi tutulana kadar bir defaya mahsus olmak üzere kadrolarının bulunduğu okullarda bırakılır. bu durumdaki yöneticilerin 18 inci maddeye göre isteğe bağlı yer değiştirme hakları saklıdır. (atanamazlarsa rotasyona kadar kalırlar diyor)
 • Eğitimci

  madde 22 – (1) norm kadrosu kaldırılan veya herhangi bir nedenle norm kadro fazlası haline gelen yöneticiler, ek-1 yönetici değerlendirme formuna göre hesaplanan en düşük puandan başlanarak belirlenir. bu yöneticiler, valiliklerce, talepleri ve hizmet gerekleri birlikte değerlendirilerek atanma şartlarını taşıdıkları uygun görülecek eğitim kurumu yöneticiliklerine öncelikle atanırlar. ( öncelik çok açık)
 • Eğitimci

  (2) bu yönetmelik kapsamında yapılacak atamalar, bir defaya mahsus olmak üzere, bu yönetmeliğin yayımı tarihinden itibaren iki ay içerisinde gerçekleştirilir (bu fıkrada bir öncelik sıralaması yok)
 • Eğitimci

  geçici madde 1 – (1) 1-2 ekim 2011 tarihlerinde yapılan yönetici seçme sınavından alınan puanlara göre herhangi bir eğitim kurumu yöneticiliğine atanmamış olanların bu puanları, yapılacak ilk yazılı sınava kadar, bu yönetmelik hükümlerine göre yapılacak atamalara başvurabilmek üzere yazılı sınav sonucu olarak kabul edilir. (sınav puanı sınav bir daha sınav yapılıncaya kadar geçerli diyor)
 • müjdeye bak müjdeye e cevap

  arkadaşım ben sınava girmiş ve 79 puan alarak kazanmış biriyim.aynı zanmanda okulumda dönüşümlerden dolayı norm fazlasıyım.hakaret etme.ben kanunu yazdım.idarecinin görevi kanunu uygulamaktır.polemik yaratmak değil.sınavın önceliği yok arkadaşlar.sadece iki ay içinde atanma zorunluluğu var.önce norm fazlası ,sonra sınav ataması iki ay içinde olması durumunda kanuna ancak uyar.
 • KAOS YOK

  öncelik sınava dayalı atama norm fazlaları zaten 2 içinde atanır diyor sınava girmeden terlemeden atan bu olmaz şubattan beri sınava dayalı atama bekliyoruz.
 • Geçici Madde

  acaba geçici maddede sınavlı atama 2 ay içerisinde yapılır ibaresi nerede yazıyor, yazında bizde öğrenelim. yoksa 2 ay içinde atamalar mı yapılır yazıyor.
 • işte norm kanunu

  devlet personel kanunu(aynı işi yapacak fazlalık durumdaki personel yerleştirilmeden dışarıdan veya kurum içimde yeni personel istihdam edilemez.aksi durumda fazlalık durumda kalan her personel için aylığı ve iş gücü miktarında devlet zarara uğratılmış sayılır ve bu da suçtur.ilgililer hakkında devleti zarara uğratmaktan ve görevinin gereğini yaparken gerekli ihtimamı göstermemekten dava açılabilir.mağduriyet yaşayanların mağduriyetleri öncelikli giderilir.diyor kanun kısaca) ve bu yönetmelik norm fazlasının atamasını emrederken ki kanun yönetmelikten üsttedir ve maddeleri emir niteliğindedir , tek.tas ve zihn eng. branşına geçen ve idareciliği devam edenlerin görevleri sonlandırılmadan atama yapılırsa mevcut branş kökenli idarecilerin hepsi hepsi ve norm fazlaları hak kaybına uğrayacak ve mağdur olacaktır.ilgili dilekçelerini il mem lere vermeyen idarecilerin hakları kaybolacaktır
 • müjdeye bak müjdeye

  zil takıp oynamaya hazırlanan müjdeci arkadaş gibilerin sorunu sınava girmeye cesaret edememek,sınava dayalı atamalardan önce bir yere kapağı atmak,ama süreç aksamalı da olsa işleyecek kimse olumsuzluk varmış gibi göstermeye kalkmasın...
 • dilekçe verin arkadaşlar

  devlet personel kanunu(aynı işi yapacak fazlalık durumdaki personel yerleştirilmeden dışarıdan veya kurum içimde yeni personel istihdam edilemez.aksi durumda fazlalık durumda kalan her personel için aylığı ve iş gücü miktarında devlet zararı uğratılmış sayılır ve bu da suçtur.ilgililer hakkında devleti zarara uğratmaktan ve görevinin gereğini yaparken gerekli ihtimamı göstermemekten dava açılabilir.mağduriyet yaşayanların mağduriyetleri öncelikli giderilir.diyor kanun kısaca) ve bu yönetmelik norm fazlasının atamasını emrederken ve tek.tas ve zihn eng. branşına geçen ve idareciliği devam edenlerin görevleri sonlandırılmadan atama yapılırsa mevcut branş kökenli idarecilerin hepsi hepsi ve norm fazlaları hak kaybına uğrayacak ve mağdur olacaktır.ilgili dilekçelerini il mem lere vermeyen idarecilerin hakları kaybolacaktır bilginize.
 • SAĞ DUYU

  sınavlı atama hiç yapılmasın ,yönetici atamaları önceden atananlar arasında dönüp dursun,yeniden atama olsun ki isteyen eski yönetici canı istedikçe tekrar tekrar atansın,önce norm fazlaları atansın ki sınavla atama bekleyenlere yer kalmasın.birileri ısrarla bunları özlüyor,ama özlemek ayrı hayatın gerçekleri ayrı şeyler,birde mantalite var tabi .egolarınızı bir tarafa bırakın sınava girin , kazanın ve atanın...
 • kaos yok

  norm fazlaları öncelikle atanır diyor ama 2 yıl içinde ,bu durum eskiden de böyleydi,sınava dayalı atamalar için ise iki ay içinde yapılır demesi bakanlığın bu sürecin önceliğini kendisinin belirleyeceği anlamını taşır.sınava dayalı atamalar ülke genelinde öncelikle yapılacak sonra diğer atamalar.olması gereken de bu, kaos severler ler umutlanmasın...
 • sınava dayalı atama

  sınava dayalı atama hakkımız şubatta gasp edilen hakkımızı istiyoruz sadaka istemiyoruz
 • EBS Li Müdür

  uyu bakalım eğitim bir sen, sonra başkaları uyuyacak, sen uyuyamazken.
 • Müjde

  yönetmeliğin 22. maddesi önce sınavlı atama yazsaydı, geçici maddede öncelikle ilgili bir açıklama olmasaydı ve sonra bir yazı ile norm fazlaları atanacak deseydi yine aynı şeyleri yazacaktım. ya siz?
 • serhat

  tunceli meb mebbis modülündeki sıkıntıdan dolayı böyle bir yazı çıkarmış.sanki meb çıkarmış gibi sunmak kasıtlı değilse da iyi niyete dayalı değildir.süreç başlamıştır,sınava dayalı öncelikle yapılacaktır,gecikmeli olabilir ama sonuçta uygulanacaktır,kimse ortada bir karmaşa varmış gibi bir izlenim yaratamaz.
 • müjdeye bak müjdeye

  müjde isimli vatandaş ve onun gibiler sınava dayalı atama süreci sıkıntıya girse zil takıp oynayacaklar galiba.merak etmeyin şube müdürü atamalarından sonra sınava dayalı atamalar yapılacak,kaos bekleyenler avucunu yalayacak.sınava dayalı yapılmazsa tüm yönetici atama süreci sekteye uğrar,kime yarar bu durum müjdeci gibi kaostan beslenenlere.
 • EBS'lü Müdür

  kaç gündür tüm türkiye tartışıyor, sendikamdan en ufak bir kıpırtı yok. 2007'yi 76. madde atamalarını ne zaman unuttunuz.
 • EBS'li Norm Fazlası

  evet arkadaşlar, üyesi olduğum sendikadan bugünden tezi yok, istifa ediyorum. naptıklarını belki o zaman anlarlar. istifa haksızlığa uğrayan arkadaşlar.
 • İSTİFA

  olayın hiç bir doğru tarafı yok, bu yanlışlığa sebep olanları Allah'ta biliyor, kul da. malum sendikadan istifa edin arkadaşlar (ben dahil), bile bile sessiz kalan dilsiz şeytandır.
 • Müjde

  4 ekime kadar sınavlı atamayı bile yapamayacaklarını, yapsalar bile tüm atamaların mahkemeden döneceğinden emin oldu meb. sözlü mesajlar bugün yarın yazılı mesaja dönecek. hadi hayırlısı
 • Müjde

  pazartesi yada salı twitterden beklenen müjde elazığ ve tunceli den geldi. hiç bir il mem mebbis aşamasına geçmedi, mebbis sorunu hikaye, genel açıklamada gelecek,bekleyin.
 • mağdur yönetici

  boşuna atama işleriyle uğraşmasın bakanlık yapacağı atamalar mahkemeden dönecek ,duyuruya çıkan illerde görev yapan mağdur olan veya olacak idareciler dava açmaya başladılar.darısı duyuruya çıkacak illerin başına
 • kamu

  mebbis sorunu 1 saatte çözülebilir onlarca bilişimci çalışıyor.iller ve bakanlık böyle yaparsa işimiz iş
 • AYDIN hoca

  sadece elazığ ve tuncelinin bu uygulamasını me bakanlığı gibi sunan siteyikınıyorum..
 • NORM KADRO YÖNETMELİĞİ

  bu yönetmelik güncellenmeden olmaz.Allahaşkına 601 e kadar bir mdr yrd.diyor bir adam nasıl yetişir.en az 3 olmalı.
 • eski yönetici

  yeniden atama hakkımızı istiyoruz .
 • rotasyon bekleyen idareci

  sınavla atama bekleyen arkadaşalar, norm fazlası idareciler var, isteğe bağlı atama bekleyenler var, rotasyon ataması bekletilen idareciler var okul dönüşümleri yapılıp bitirilememiş,branştan sınıfa dönecek idareciler var, okullar açılmasına az kaldı bence bu yıl atama gerçekleştirilmesi zor ihtimal.
 • kamu ajans

  ne kadar gereksiz saçma sapan gerçek dışı dışı haber...
 • bu haber mi

  bakanlık sanki açıklama yapmış gibi verilen yanlış haberleri kınıyorum
 • KARKAŞA OLUŞTURMAYIN

  erteleme(tümden) yok lütfen doğru bilgileri paylaşın
 • yeniden atama

  eğer atamalarda keyfiyet uygularsanız olacağı bu olur.adaletin keskin gözler vardır hak mutaka tecelli edecektir. taşra rotayonundan muradınız ne acaba sınavsız atanan şube müdürlerinden mi sıkıldınız. yeniden atamayı kaldırmaktan muradınız ne acaba deneyimli yöneticilerinizi dinazor olarak görme mantığımı devşirdiniz müdürbaşyardımcılarını müdür atar muradınız ne liyakatzı saltanatmı kuruyorsunuz okullarda bu keyfiyeti bu adar adaletsiz kullanmanın bir bedeli var yakında göreceksiniz uykularınız kaçacak.....
 • duyuru

  giresun duyuruya çıktı.erteleme sadece söylentiden ibaret
 • halil hoca

  olabilecek problemlerden biriydi bu. kabahat bu haberi mem yerine meb diye haberleştiren arkadaşta. ya köylü kurnazlığı yaparak sitesinin ve kendisinin bilinirliğini artırmaya çalışıyor yada iş bilmeyen çavuşun biri :)))
 • torpilll

  müdür başyardımcıların bütünüyle keyfiyetle atandığı bir yönetmelik hiç görmemiştim.norm fazlası yöneticilerin dururken yeni yönetici almak soruyorum norm fazlası yöneticileri napacaksınız nereye gidecekler??? yeniden atama yok vefasızlıkkk değilde nedir bu bizler çocukları severek yetiştik güvenerek güven vererek ben artık bu bakanlığı yönetenlere güvenmiyorum.faşizan bir yönetmelik adil değil mebbiste sorular var çok yazıkkkkk!! sınav kazanmış yöneticilere haksızlık diz boyu sarkan atamalar ... soruyorum 20009 yönetmeliğinin nesini beğenmediniz kendi adamlarınızı atayamadınızda ondan mı???? yazık çok yazıkkkk
 • yeniden atamasız?

  eyler şöyle düşünelim:sınava girmiş kazanmış ve yönetici olmusunuz ..akabinde il dışı tayin istemiş öğretmen olarak başlamışsınız çğnki kazanılmış haklarınıza süregelen bir şekilde gvenerek yeniden atanırım hakkınıza gvenerek fakat yok yeniden atama ve norm fazlası yöneticiler hiçe sayılmış ve akabinde müdür başyardımcılıklarında inaılmaz keyfiyet ve sözlü sınavı eğer bu ynetmelik iptal olmazssa ya bakanlık ya ben yada danıştay hiç bişey bilmiyor. bırakında bakanlığı öğretmenler yönetsin....
 • K.D; 49

  elazığ il milli eğitim müdürlüğü bu konuda resmi bir yazı yayınladı. bu yazıdan hareket eden bazı siteler tüm ülke genelinde yönetici atamalar ertelendi gibi bir haber yayınladı. bu haber gerçek dışıdır. mebbis sistemi üzerinde sıkıntılar mevcuttur. şu anda taşra teşkilatı rotasyonuna bir okul müdürü kendi şifresiyle girip tercih yapabilmektedir. bu sıkıntılar halledilmeden , mebbis üzerinden yönetici atamalarının yapılması sağlıklı olmayacaktır.
 • hrmhlf

  sizin yapacağınız işin...
 • kirkor bezirgan

  yorum yapanlara bakıyorum da adam gibi yorum yazan bilgili ve seviyeli birine rastlayamadım maalesef. dar çerçevede dünyaya bakan bir zihniyet oluşumu peşinde meb çünkü adam gibi adamlar sınavı kazanmış paşalar gibi göreve gelecekler ama hazm edemiyor birileri mesele bu beyler bayanlar ama şuna inan adalet er geç tecelli edecektir.
 • erteleme yok

  kimse ne panik yapsın ne sevinsin ortada erteleme diye bir şey yok.sadece elazığ mebsisten dolayı geçici süreliğine ertelemiş.durum bundan ibaret.takvim tıkır tıkır işleyecek
 • he he he

  meb boşver ya bu işlerle ne uğraşıcannn....
 • MEB YÖNETİCİ ATAMA

  arkadaşlar burada bahsedilen meb taşra yöneticlerinin başvuru sürelerinin uzatılması. ( meb şübe müd. ilçe millli eğitim üd. il miillli eğitim müd. yard. v.s ) bizim sınava dayalı müdür ve müdür yardımcısı atamaları yapılacak. lütfen karıştırmayalım.
 • izmir

  arkadaş tatil yaptırmadığınız yetmemiş gibi bugün de gecenin köründe belge teslim etmek için izmir e geldim Allah .....
 • mehmet

  ne söyleyecem şaşırdım. bir bakanlık bu kadar tutarsız ve başarısız olur. kim geldiyse iyi birşey olmuyor. şubatta aynsısını yaptılar. tam 48 tane il duyuruya çıkmıştı. şimdi ise 35 anlamıyorum bunları ben
 • Gakkoş

  arkadaşlar panik yok. bu durum sadece elazığ mem için geçerli.
 • Dogru karar

  evet en kisa zamanda yonetici atama yonetmeligini duzelterek guzel bir yonetmeligini adaletli bir yonetmelik haline getirerek alinan gorusleri degerlendirerek ise cikmalidir.
 • yeniden atama hakkı olmadan olmaz....

  yeniden atamanın unutulduğu bir yönetmelik açıkca zaten mahkemelerden döncekti.bunlar milleti salak zannediyorlar herhalde.sen yıllarca çlış idareci ol adamlar hiçbir açıklama yapmadan yeniden atamayı iptal etsinler siz ve sarı sendikanızıda biz iptal edicez...işAllah
 • ATAMA

  yine birgün atama duyurusuna çıkılır elbet... ama erteleme de arkasından glir.
 • ANKARA

  insanların duygularıyla oynayan onurlarıyla oynayanlar eğitimci olabilir mi? 35 il duyuruya çıkmış bakanlığın aklı nerede ne iş yapar bu cahiller..
 • doğru değil

  şu ana kadar bakanlığın mebbis üzerinden illere ikinci bir emre kadar yönetici atamaları ertelendi yönünde bir resmi bir yazısı bulunmamaktadır. insan kaynakları genel müdürlüğü şu anda mebbis sistemi üzerinden taşra rotasyonunu yaptığı için , şu anda mebbis üzerinden yönetici atamalarının yapılamayacağını sözlü olarak illere bildirdi.
 • haber eksik

  şu ana kadar bakanlığın mebbis üzerinden illere ikinci bir emre kadar yönetici atamaları ertelendi yönünde bir resmi bir yazısı bulunmamaktadır. insan kaynakları genel müdürlüğü şu anda mebbis sistemi üzerinden taşra rotasyonunu yaptığı için , şu anda mebbis üzerinden yönetici atamalarının yapılamayacağını sözlü olarak illere bildirdi.
 • bu nasıl haber

  dedikodu haberler de moda oldu haber yapıyorsunuz kaynağını vermiyorsunuz
 • flyingfoxa

  sen akıllı olsaydın birazcık da terbiyen olsaydı kendine türkçe bir isim bulur yorum yazardın.
 • fatma

  :)gulmekten öldüm dalga geçiyorlar gerçekten.ben vazgeçtim artık:)
 • flyingfoxa

  sen başka diyarda yaşıyorsun herhalde bu üçüncü erteleme ve her ertelemede bir hakkımız elimizden uçuyor. asıl sen terbiyeli ve akıllı ol. klavyeden yiğitlik yapma gerçek kimliğini söyle ondan sonra konuşalım.
 • flyingfoxa

  önce sen kendi terbiyeni ve aklını sorgula ondan sonra başkasına terbiyeden bahset.
 • ANKARA

  nefret ediyorum eğitimci olduğum için yazık bu ülkenin gelecek nesillerine bu nasıl iş Allahım bu beceriksizleri nasıl bir araya getirdin doğru dürüst bir iş yapamaz mı? bunlar niçin oralarda yardım et yarabbbbbbbbb...
 • mehmet efe tok

  bizi oyuncak ettin meb,,sen de beter olasın,,,Allahından bulasın...
 • tutum

  her işte bir hayır var. meb te hayır var
 • yorum yazmamıştım diyen adam a

  bugüne kadar yorum yazmamıştın ya hani Allah rızası için bir daha hiçbir siteye yorum yazma isabet olmuş eski kararını destekliyoruz. lafa baktık laf değil
 • yusuf t

  aldığınız para haram olsun.....
 • flyingfox

  terbiyeni takın ve akıllı ol.
 • KAP

  meb yönetici atamalarını duruduğunu kap a bildirdi.
 • mustafa

  Allah sizi bildiği gibi yapsın insanlarla dalga geçmek bu kadar kolay olmamalı,biri bu faturayı ödemelidir,hesap verin meb yöenetici,leri.
 • muallim

  h.yılmaz bey bakanlıktan geçen hafta bütün il memlere yazı geldi sizin dediğiniz gibi olmuyor.yazıda iki ay içinde sırasıyla sınav ,norm fazlası ,isteğe bağlı ve çalışma süresine bağlı yer değiştirme işlemleri 4 ekime kadar tamamlansın denilmektedir.
 • flyingfoxa

  fox musun fokmusun nesin sen de özür grubu tayini isteme olduğun yerde idareci ol
 • hakan d

  sayın meb yöneticileri (bakanlıktaki) siz becerebilceğiniz bir işi yapmaya çalışsanız daha iyi olmaz mı
 • mamoste

  yazıklar olsun lütfen kaynak gösterin
 • doğru mu bu ya

  lütfen açıklama yapın sınava dayalı atama mı iptal. eğer doğruysa içimde olmayacak bir yerde duyurular geri çekilecek korkuları gerçekleşti. bu kadar eziyet çektikten sonra idareci olsam ne olur olmazsam ne olur. batsın yerin dibine bu ne ya içinden bir şey çıkar eminim
 • flyingfox

  bakanlık doğru bir karar vermiştir.şöyleki;taşra teşkilatı yöneticlerinin atama işlemi yapılırken illerdeki mülakaat komisyonu çok zor oluşturulur.ayrıca özür gurubundan atama bekleyenler içinde çok sıkıntılı bir durumdu.sınav kazanan yönetici adayı özür gurubundan atandığı ildeki atamaya yetişemiyordu.bence çok yerinde bir karar.
 • adıyamanlı

  Allah belanızı versin
 • yorum yazmamıştım

  beyleeerrrrrrr bu bizim fotoğrafımızdır. beyleeerrrrrrr bu bizim fotoğrafımızdır. yorum yazmamıştım sadece yorumları okuyordum şimdiye kadar.ne demişler balık baştan kokar. mebde adam gibi yönetici silsilesi olmadığı için öğretmenleri de kendilerine öğrenciler de öğretmenlerine benzettiiler. bu tebaya bu yöneticiler müsteaktır. sağcısı solcusu ebs li mbs li herkes menfaat peşindedir. adaletli dürüst babası dahi, olsa dur diyelenleri uyumsuz kötü olarak ifsa ettiler. kaypak olmayana pastadan pay vermeyince bu hale düşeriz. beyleeerrrrrrr bu bizim fotoğrafımızdır. beyleeerrrrrrr bu bizim fotoğrafımızdır. beyleeerrrrrrr bu bizim fotoğrafımızdır. beyleeerrrrrrr bu bizim fotoğrafımızdır. beyleeerrrrrrr bu bizim fotoğrafımızdır.
 • ahmet

  bu haber başlık farklı içerik farklı. böyle haber yapılır mı? Allah sizi bildiği gibi yapsın.
 • H.yılmaz

  alan değişikliği iptali ve diğer atamalar varken çıkılması hata idi.yangından mal kaçırır gibi duyuruya çıkanlara iyi ders oldu.geçici madde de bu yönetmelik kapsamında yapılacak olan atamalar 2 ay içinde tamamlanır diyor.bütün atamaları 2 aya sıkıştır demiyor.ve hepsini kapsayacak demiyor.sınavlı ve norm kadro fazlalarını yap diğerleri normal döneminde olsun tabi anlayan çıkarsa
 • ahmet ay

  bu sadece il ve ilçe şube müdürlüğünü kapsıyor.
 • kimden

  haber kaynağınızı belirtmezseniz zan altında kalırsınız art niyet yoktur inşAllah
 • selami

  bakanlık hem taşra hem okul yönetıcılığı atamalarına aynı anda soyunmuştur.illerde iki işte insan kaynaklar bölümünce takip edilmektedir.sürenin kısa ve olayın yenı oluşu dolayısı ıle sıstem çalışmamakta hata vermekte kopmalar olmakta yanlış puan hesapları olmakta bürolar tıkanmış durumdadır. her ıkı yer deyişikliğide zamana yayılmalı aceleye getirilmemelidir.
 • süleyman

  hadi yaf. vay anasını ya. meslek lisesi mezunu arkadaşlara burdan sonra yorum düşer. arkadaşlar buyrun; yorum meydanı sizin... bizim için artık sözün bittiği yer
 • Gökalp34

  norm kadro yönetmeliğini değiştirecekler arkadaşlar.ilkokullardaki 150 öğrenci sayısını 100'e çekecekler sanırım.
 • yazık

  ilana çıkan 35 ile yazık. bence artık yetkiler yerele devr edilmeli. ankara bu işi dönderemeyeceğini ortaya koydu. yada ab'nin eğitim ile ilgili kriterleri yok mu? Allah rızası için brüksel bu konuda meb kriter dayat. mağduruuz.
 • vay be

  bu ne demek şimdi . sınava dayalı atamalar mı ertelendi? eger öyleyse yazıklar olsun. bu üçüncü erteleme oluyor. Allah büyük demekten başka elimizden bir şey gelmiyor.
 • seher beyaz

  meb yönetimi istikrarı ve işbilen bürokratlarıyla eğitim tarihine geçti.!!!
 • idareci adayı

  meb Allah belanızı versin.....................
 • ahmet

  ha bu kadar rezalet olur. atama falan yapmayin. tadini tuzunu kacirdiniz. bi kadar beceriksiz olunur. sayin basbakanim Allah rizasi icin binali yildirim kadrosunu meb basina getiriniz. bunlarla bir arpa boyu yol alamadik. hergun moralimiz bozuyorlar piskppata donduk. cevremize zarar vermeye baslayacagiz.
 • ??????????????????

  inş sallama bi haberdir peki sayın editör haber kaynağınıda yazarsanız seviniriz
 • Şaka mı?

  artık yakın çevremize maymun olduk, söylediğimiz ve pılanladığımız hiç bir şey çıkmayınca insanların gözünde yalancı duruma düşüyoruz..
 • mert

  hayal kırıklığının başkenti olduk.
 • Hangi atama şekli?

  yönetici atamaları derken; taşra teşkilatı mı yoksa eğitim kurumları mı kastediyorsunuz. haberler biraz daha net bir şekilde belirtilirse daha iyi olur....
 • Web Siteye Giriş Yap