Adalet Bakanlığı 3 Yönetmeliği Değiştirdi
MADDE 1 - 1/11/1997 tarihli ve 23157 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri Kontrolörleri Yönetmeliğinin 46 ncı maddesinin son fıkrasından sonra gelmek üzere aşağıdaki fıkra eklenmiştir.
"Bu Yönetmeliğin 10 uncu maddesinin birinci fıkrasının (b) bendinde sayılan birimler ile denetimli serbestlik müdürlüklerinde çalışan personelin, Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sistemine veya Genel Müdürlükçe belirlenen defter veya belgelere, sorumlu oldukları işlerle ilgili kayıtları doğru, eksiksiz ve zamanında yapıp yapmadıkları incelenir. Tespit edilen hususlara "Denetim Raporu" ile "Tavsiyeler Listesi"nde yer verilir. Ayrıca; bu tespitler, düzenlenen hal kağıdı veya gizli raporlarda dikkate alınır, sorumluluğu bulunan personelin tespiti halinde ise adli ve idari işlem yapılması için gerekli işlemler başlatılır."
MADDE 2 - Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.
MADDE 3 - Bu Yönetmelik hükümlerini Adalet Bakanı yürütür.

YÖNETMELİK
Adalet Bakanlığından:
DENETİMLİ SERBESTLİK HİZMETLERİ YÖNETMELİĞİNDE
DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK
MADDE 1 - 5/3/2013 tarihli ve 28578 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Denetimli Serbestlik Hizmetleri Yönetmeliğinin 39 uncu maddesinin dördüncü fıkrasından sonra gelmek üzere aşağıdaki fıkra eklenmiştir.
"(5) Denetimli serbestlik personeli, UYAP bilişim sistemine veya Genel Müdürlükçe belirlenen defter ile belgelere, sorumlu oldukları işlerle ilgili kayıtları doğru, eksiksiz ve zamanında girmek, sıralı amirler ise bu kayıtları kontrol ederek hata veya eksikliklerin giderilmesini sağlamak ve eksikliklerin tespiti halinde sorumlular hakkında gerekli yasal işlemleri başlatmakla görevlidir."
MADDE 2 - Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.
MADDE 3 - Bu Yönetmelik hükümlerini Adalet Bakanı yürütür.
Yönetmeliğin Yayımlandığı Resmi Gazete'nin
Tarihi
Sayısı
5/3/2013
28578
Yönetmelikte Değişiklik Yapan Yönetmeliğin Yayımlandığı Resmi Gazete'nin
Tarihi
Sayısı
22/8/2015
29453

YÖNETMELİK
Adalet Bakanlığından:
İCRA VE İFLAS KANUNU YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK
YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK
MADDE 1 - 11/4/2005 tarihli ve 25783 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren İcra ve İflas Kanunu Yönetmeliğinin 16 ncı maddesine üçüncü fıkradan sonra gelmek üzere aşağıdaki fıkra eklenmiştir.
"Doğru ve güvenilir adli istatistikler elde edilebilmesi amacıyla verilerin sisteme doğru, eksiksiz ve zamanında girilmesinden UYAP'a veri girişi yapan personel sorumludur. Bu verilerin usulüne uygun girilmesini temin için icra müdürü de gözetim ve denetimle yükümlüdür."
MADDE 2 - Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.
MADDE 3 - Bu Yönetmelik hükümlerini Adalet Bakanı yürütür. 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.