Maaş artışına paralel olarak artış yapılan ek ders görev ücretlerine Ocak ayında zam yapmıştı. 2020 Ocak itibariyle MEB sınav görevi ücretlerine de zam geldi.

Milli Eğitim Bakanlığında görev alan eğitimciler girdikleri ders sürelerince aldıkları maaşa ek olarak sınavlarda gözetmen, yedek gözetmen, salon başkanı gibi görevlerde bulunarak buna ek olarak ücretler almaktadırlar. Ancak sınavları gerçekleştiren kurumların birbirlerinden farklı görev ücreti uygulamaları olmaktadır.

Özellikle örgün eğitim dışındaki yaygın eğitim kurumlarında gerçekleştirilen sınavlarda görevlendirilen görevlilerin ücretlerine dair düzenlemeler her altı aylık periyotlar halinde yapılmaktadır. Ancak bu konuda sınav merkezi konumundaki kurumların sınav ücretleri değişiklik göstermektedir. Milli Eğitim Bakanlığı, Açık Öğretim Fakültesi, ÖSYM sınav görevlilerinin oturum ücretleri konusunda yetkili organların başını çekmektedir.

Sınav görevleri MEBBİS üzerinden isteğe bağlıdır.

MEBBİS'te sol kısımda sınav işlemleri modülünden sınav başvurusu yapılabiliyor. Sınav başvurusunda bulunan öğretmenlere puanı en az olandan başlayıp sistem tarafından atama yapılıyor. Sınav puanları yıllık olarak sıfırlanıyor. Sistem, gözetmen, yedek gözetmen ve salon başkanı olarak atama gerçekleştiriyor.

Öğretmenlere Ödenecek Sınav Ücreti Miktarı
Nasıl olsa yıllardır ücreti arttırmasam bile istediğimden fazla görevli buluyorum mantığı ile iş yapılıyorsa gün gelir görevli bulamaz olursunuz.

2020 Ocak- Haziran  dönemi için; Açık Öğretim Lisesi ve Açık Öğretim Ortaokulu, Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı ile Liseye Geçiş Sınavı/Mazeret (Hafta Sonu) Sınavlarında görevlendirilenlere usul ve esaslar kapsamında ödenecek sınav ücretleri şu şekildedir:

2020 Ocak- Haziran Merkezi Sınav Görev Ücretleri %15 vergi dilimine girenlere verilecek ücretler şu şekildedir:

-Bina sınav komisyon başkanı: Brüt 277, 52 TL – Net 233,78 TL.
-Bina komisyon üyesi: Brüt 248, 30 TL – Net 203,02 TL.
-Salon başkanı: Brüt 241 TL – Net 203 TL.
-Cezaevi salonu başkanı: Brüt 241 TL – Net 203 TL.
-Cezaevi gözetmeni: Brüt 233,20 TL – Net 196,8 TL.
-Yedek gözetmen: Brüt 175,27 TL – Net 147, 65 TL.
-Yardımcı engelli gözetmen: Brüt 292 TL – Net 246,08 TL.
-E- sınav uygulama sorumlusu: Brüt 219 TL – Net 184 T
L

2020 yılı Ocak-Haziran dönemi için; Açık Öğretim Lisesi ve Açık Öğretim Ortaokulu, Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı ile Liseye Geçiş Sınavı/Mazeret (Hafta Sonu) Sınavlarında; Bina Yöneticisi, Bina Yönetici Yrd., Salon Başkanı, Gözetmen, Yedek Gözetmen ve Yardımcı Engelli Gözetmenlere anılan Usul ve Esaslar kapsamında ödenecek sınav ücretleri şu şekildedir:

GÖREV ADI

UYGULANACAK GÖSTERGE

MEMUR MAAŞ KATSAYISI
(01 OCAK
30 HAZİRAN)

(BRÜT
ÜCRET)
MAAŞ
KATSAYISI X GÖSTERGE

(NET
ÜCRET)
BRÜT
MİKTAR X 0,84241

BİNA YÖNETİCİSİ

1900

0,146061

277,5159

233,78

BİNA YÖNETCİ
YARDIMCISI

1700

0,146061

248,3037

209,17

SALON BAŞKANI

1650

0,146061

241,0006

203,02

GÖZETMEN

1600

0,146061

233,6976

196,86

YEDEK GÖZETMEN

1200

0,146061

175,2732

147,65

YARDIMCI ENGELLİ GÖZETMEN

2000

0,146061

292,122

246,08

Kamuajans.com/ÖZEL

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
ibrahim danışmaz 1 hafta önce

işsizlikle mücadele ediyorduk işimiz artık zor

Misafir Avatar
Hakan kolukırık 4 hafta önce

Aks ücretlerini yatırırsanız sizi çok sevecem.oç

Misafir Avatar
Nuray 1 ay önce

Ata aof 2020 subatta yaptigi sinav gorevi ucretlerini hala yatirmadi.

Misafir Avatar
demet eral 1 ay önce

ata ocak 2020 yapılan sınav ücretini yatırdımı

Misafir Avatar
elifff 1 ay önce @demet eral

yatırmadı

Beğenmedim (0)
Misafir Avatar
Yusuf 3 ay önce

Nasıl olsa bu ücrete görev alan çok neden zam yapsınlar ki.Öğretmenler kararlı olsa bu sınavda görev istemeze bak ücrete nasıl zam yapıyorlar...

Misafir Avatar
mehmet 3 ay önce

anadolu AÖF
yıllardır zam yapmıyor sınav görevlerine
sendikalar ön ayak olup toplu görev almamak lazım ki işe yarasın
Emeğin değeri kalmamış

Misafir Avatar
Ismail demirtas 7 ay önce

Gelinen nokta çok acı

tus forumlarında “...Bundan 7-8 kadar yıl önceydi. 5-6 defa girdiğim ÜDS lerden 50-60 arası alıp duruyordum. Meşhur bir TUS dersanesinin Meşhur bir sahibi -ki iyi İngilizce bilmesi ile de tanınır- yerime ÜDS ye girebileceğini söyledi. "Sen de sarışın gözlüklüsün ben de, kimse anlamaz bile, ben böyle çok kişiye ÜDS-KPDS kazandırttım" dedi. Tabi teklifini "bütün akademik hayatımı b.k çukurunun üzerine bina edemem" diyerek reddettim. 1-2 sınav daha sürünüp kendim 71'imi aldım. Eğer yakalanırsa "sevgili JOKER abimin" aleyhine tanıklık ederim. Allah islah etsin, bir adamın her işi mi YAMUK olur ya?”

http://www.stetuskop.com/showthread.php?t=4964&page=62
http://www.stetuskop.com/showthread.php?t=10037
http://www.stetuskop.com/showthread.php?t=4309
http://www.stetuskop.com/showthread.php?t=9306
bundan çıkan anlatılan ve ya kanaatimize göre anlatılmayandan hissedilen anlam tusdata tus hazırlık dersanesinin paralel yapi feto Fethullah Gülen cemaatine genç klinisyenler yapılanması içinde herkesten farklı özel ve çok fazla kontenjan ayırdığı ve iyilik yapmak icin ücretsiz aldığı kişisel verileri yasadışı kaydettiği yani fişleme yaptığı.. tusdata ve veya uz.dr sami selçukbiricik in sponsoru olduğu drtus.com rus forumunda obunme ve guc gösterisi olarak anlatılan ösym den bilgi sızdırmalarını maddi güç ve fethullah gülen fetö paralel yapı veya cemaat örgüt bağlantısı olmadan nasıl yapılabileceği şayanı hayret bir konu olarak şüpheleri celbetmekte haklıdır tusdata ve veya sahibi uz.dr. sami selçukbiricik feto paralel fethullah gülen mensubumudur iskenderpaşa hakyol mensubu mudur bilinmez ve olsa da olmasa da özel hayatı kendi tercihidir saygı duyulmalı ancak ilişkiler ağı ağacın kurdu/ Mustafa Önselin kitabındaki gibi rahatsız edici giriftlikte.. Bu arada ösym nin sınava başkasının yerine girdiği tespit edilen tus Dersanesi sahibi ifadesi ile kamu oyunun anladığı kişinin büyük ihtimalle uz Dr Sami selçukbiricik olduğu kanaati oluşuyor. Ösym nin ve uzman doktor sami selçukbiricik in de aksi bir beyanı yok ..soruşturmaların akamete uğraması bu ortamda bu bağlantılarla ve tusdata maddi sponsorluğunda yayın yapan dr tus sitesinde Drtus.com tus forum sitesi moderatörlerinin ösym ve yök te tanıdıkları olduğu ve maddi gücü fazla olduğu icin ösym de yök te muhatap kabul ediliyor itibar goruyor beyanları zaten malumun ilanı bir durum .
ÖSYM kampanyaları ile bir yandan tusdata bir yandan STV ve zaman gazetesi bir yandan taraf gazetesi ile ÖSYM'nin şifre ve hatalı soru ve sınavlarla gündeme gelirken kpss, ve polis hakim sınavları yolsuzluğunun unutturulduğu gündemin ösym ciddiyetsizliğiyle yaptığı hatalı sorular üzerinden kampanyalarla her sınav döneminde ösym yolsuzluğu gündeminin değiştirilip kpss sınavı ve diğer sınav soru çalmalarının ve siyaset ,ÖSYM ve yök teki kirli bağlantıların, irtibatlı kişiler ali veli halil delil isa musa her kimse bunlar ayıklanmadığı gerçeğinin örtüldüğü . .
Kanser gibi hasta hastalıklı bir ilişki zinciri değil mi
Her sınavda sorular alındı mı çalındı mi sızdı mi sızdırıldı mi kaygısı yersiz Mi? Ateş olmayan yerden duman çıkar mı

Misafir Avatar
Yunsur Ateş 4 hafta önce @Ismail demirtas

dersaneler hani kapanmıştı?

Beğenmedim (0)
Misafir Avatar
Emine 8 ay önce

Osym sınavında tyt ve ayt de görev aldım. Tyt yattı. Ayt parasi yatmadı. Eksik yatanlar varmı. Çocuklar üniversiteye başladı biz gözetmenin parası alacağız daha .