banner220

Kamuajans.com - İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi Sınavlarının geneli çoktan seçmeli test şeklinde yapılmakta ve her ders için 20 soru sorulmakta ve soruların çözümü için 30 dakika süre verilmektedir. Bazı Uzaktan eğitim programlarında çoktan seçmeli sınav tipinin dışında Klasik ve Sözlü sınavlar uygulanabilmektedir.

AUZEF Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi, öğrencilerine dünyanın neresinde olursa olsunlar internet üzerinden İstanbul Üniversitesi standartlarında öğrenim görme ve mezun olma fırsatı sunmaktadır. AUZEF öğrencileri, İstanbul Üniversitesinde örgün öğretimde okuyan öğrencilerin yararlandığı bütün imkânlardan faydalanabilmektedir. Açık ve uzaktan öğretim programlarından İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi Sınavı (AUZEF Sınavı)'nın önce Ara Dönem (Vize) Sınavları sonra da Yarıyıl Sonu (Bitirme) Final Sınavları gerçekleştirildi. 2018 İÜ AUZEF Bahar Dönemi Yarıyıl Sonu Telafi Sınavı 14-15 Temmuz 2018 tarihinde gerçekleştirilecek.

23 Eylül 2016 tarihli 29836 sayılı İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi Eğitim Öğretim ve Sınav Yönetmeliği'ne göre sınavlara ve sonuçlarına itiraz, sınavların değerlendirilmesi konularına dair detaylar şöyle:


MADDE 21 – (1) Sınav sonuçlarına itiraz, sınavın bitiş tarihinden itibaren üç gün içinde yapılır. Bu süre Fakülte Yönetim Kurulu kararı ile yeniden belirlenebilir.


(2) İtirazlar, kimlik bilgileri açık olmak koşulu ile yazılı dilekçe veya dijital ortamda yapılır. Belirlenen süre dışında yapılan itirazlar dikkate alınmaz.


(3) İtirazlar, Dekanlıkça incelenip sonuçlandırılır ve sonuçlar ilgili öğrenciye yazı ile veya elektronik ortamda bildirilir.


(4) Sınav sonuçlarına itiraz maddi hata yönünden incelenir. Cevap kâğıdı öğrenciye verilmez. 


Sınavların değerlendirilmesi


MADDE 22 – (1) Açık ve uzaktan öğretim programlarındaki derslerin, çoktan seçmeli test olarak merkezi usulle yapılan sınavlarının değerlendirmesinde sadece öğrenci cevap kağıtları dikkate alınır.


(2) Bir derse ait sınavlar ve diğer tüm etkinlikler 100 puan üzerinden değerlendirilir.


(3) Açık ve uzaktan öğretim programlarındaki tüm derslerde, bir ders için Ham Başarı Puanı hesaplanırken yarıyıl/yıl içi etkinliklerin etkisi en fazla %40, yarıyıl/yıl sonu sınavının etkisi ise en az %60 ağırlık katsayısı alınarak ortalama puan hesaplanır.


(4) Uzaktan öğretim programlarında, Ders Ham Başarı Puanı hesaplanırken derse devam ile ilgili durum, yarıyıl/yıl içi etkinlik puanına %20 ağırlık katsayısı ile etki eder. Sadece bir ara sınavın yapıldığı uzaktan öğretim programlarında yarıyıl/yıl içi etkinliklerin puanı hesaplanırken derse devam durumunun etkisi %20; ara sınavın etkisi %80’dir.


(5) Derslerin ham başarı puanları aşağıdaki şekilde hesaplanır:


a) Uzaktan öğretim programlarındaki derslerde; [(Derse Devam Puanı) x 0,20 + (Ara Sınav Puanı) x 0,80] x 0,40 + (Dönem Sonu Sınav Puanı) x 0,60


b) Açık öğretim programlarındaki derslerde; (Ara Sınav Puanı) x 0,40 + (Dönem Sonu Sınav Puanı) x 0,60


(6) Açık öğretim programlarındaki derslerin çoktan seçmeli test yöntemi ile yapılan sınavlarında beş şıklı olarak hazırlanan her bir test için doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının dörtte biri çıkarılarak test ham puanı hesaplanır.


(7) Uzaktan öğretim programlarındaki derslerin çoktan seçmeli test yöntemi ile yapılan sınavlarında ders ham puanı hesaplanırken yanlış cevaplar dikkate alınmaz; her bir doğru cevap sayısı ile soru puanı çarpılarak test ham puanı oluşturulur.

SINAV TARİHLERİ

Vize, Bitirme, Telafi ve Tek Ders Sınavı Tarihleri Güz Dönemi Bahar Dönemi
Ara Dönem (Vize) Sınavları  02 ARALIK – 03 ARALIK 2017 21-22 Nisan 2018 ve 28-29 Nisan 2018
Yarıyıl Sonu (Bitirme Sınavları)  23 ARALIK – 24 ARALIK 2017 26 MAYIS – 27 MAYIS 2018
Yarıyıl Sonu (Telafi Sınavları)  27 OCAK – 28 OCAK 2018 14 TEMMUZ – 15 TEMMUZ 2018 

KamuAjans.com
- özel haber

Kamuajans.com/ÖZEL

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Muhammet 2 ay önce

Üniversitemı seviyorum. Bizler lise değil, üniversite öğrencisiyiz. Bunun farkında olan herkes, üniversitenin bize sunduğu müfredatının , lise müfredatı olmadığıni anlar. Selam ile.

Misafir Avatar
asiva 2 ay önce

yorum yapan arkadaşlara sesleniyorum hepimiz bir olup auzefin onunde bagira cagira protesto etseydik ne iyi olurdu ben buna varim sizde var misiniz sadece yorum yapmakla cozulecek is degil materyal ucreti çok çok fazla çok fuzuli bir ücret bu parayı neye harcıyorlar nereye gidiyor kafamda soru işareti dersler tam donanımlı değil yeterli bir verimlilik yok

Misafir Avatar
ceylan 2 ay önce

yorum yapan arkadaşlara sesleniyorum hepimiz bir olup auzefin onunde bagira cagira protesto etseydik ne iyi olurdu ben buna varim sizde var misiniz sadece yorum yapmakla cozulecek is degil materyal ucreti çok çok fazla çok fuzuli bir ücret bu parayı neye harcıyorlar nereye gidiyor kafamda soru işareti dersler tam donanımlı değil yeterli bir verimlilik yok

Misafir Avatar
Gülsüm 3 ay önce

İst. Üni. Gercekten tam bır fıyasko mezun olmamız için ellerınden gelenı yapıyolar kıtap yok biçi yok aöf ten fazla para alıyo bnde kayıt yaptıgıma cık pişman oldum

Misafir Avatar
ali 3 ay önce

auzef kendini nasıl görüyor merak ediyorum. bir kurum eleştiri alıyorsa kendini kendini sorgulaması lazım.

Misafir Avatar
Aslı 3 ay önce

Anadolu aöf iktisat okuyorum. Sınav sonuçları açıklanalı 2 hafta olcak neredeyse. Ama auzef hala açıklamadı. İki üniversite de aynı anda okuyan biri olarak sınav açıklama konusunda auzef anadolunun biraz gerisinde arkadaşlar. Ama emin olun onun dışında verilen videolar notlar çok etkili. İktisatta öğrendiklerimi çabucak unuturken auzef sosyal hizmette öğrendiklerimi hiç unutmadım.

Misafir Avatar
1453 3 ay önce

Ben anadolu mezunuyum. Ama ist.üni. bu işin çok gerisinde kalmış maalesef. Anadolu üni. sınavların yapıldığı ertesi pazartesi (en geç 10 gün içinde) açıklanırdı sonuçlar. Ama ist.üni. tam bi fiyasko

Misafir Avatar
cemil 3 ay önce

auzef tel tel dökülüyor. bir sınav 2 haftada açıklanmaz, ders notları zayıfın zayıfı. ilkokulda çok daha fazla şey öğrendim, kıyaslamam bile hata. yazıklar olsun