Emeklilikte Yaşa Takılanlar Umudunu Kaybetmiyor

Emeklilikte Yaşa Takılanlar seslerini duyurmak için dernek kurdular, sosyal medyada örgütlendiler ancak istedikleri sonuca bir türlü varamadılar. Mağdurlardan bir vatandaş duygularını dile getirerek Cumhurbaşkanı ve Başbakan'a mektup yazma yolunu seçti. Bir torba yasa yöntemiyle çözümün üretilebileceğini, en azından 1999 yılından öncekiler için bu durumun çözülmesi gerektiğini vurgulayan Emeklilikte Yaşa Takılanlar yıllarca prim ödeyerek 45-50 yaşına gelmiş yaşlanmış ve artık iş bulamayan yüz binlerce zor durumda mağdur ailenin olduğunu cümlelerinde konu edindiler. İşte milyonlarca Emeklilikte Yaşa Takılan mağdur adına yazılan mektup...

 Sayın Başbakanım; BİMER,AKİM,CİMER vb. yazmaktan artık bıktık usandık. Bu bilgileri size hiç arz eden olmuyor mu. Defalarca yazdığımz halde hiçbir bilgi ve cevap alamadık. Yüz binlerce kişinin sorunlarını çözmeye bu kadar yakın iken, maalesef kimse sesimizi duymuyor, Bu kadar insan mağdur ediliyor, Farklı Arayışlar içerisine giriyorlar.


Sayın Cumhurbaşkanım, Sn. Başbakanım; En derin Sevgi ve Saygılarımı sunarım.

Bu millet size ne istediniz de vermedi. Tankların önüne yattı,hayatını bile verdi. Maalesef, bir çok kesimin beklentilerini karşılayamadınız. Milletvekilleri ve Bakanlara defalarca bildirmemize rağmen, bir türlü sessiz çoğunluğa cevap veremediniz. Çözüm üretemediniz yada üretmediniz. Gerek Mecliste, gerekse komisyonlarda bir çok insanı ilgilendiren konularda şuan duyarsız haldesiniz. Suriye den göç eden insanlara, 25 milyar dolar para aktarıldı.Paralar su gibi harcanırken, bu insanlara oturdukları yerde maaş verilirken, Kendi öz vatandaşımıza Ne Emeklilikte Yaşa Takılanların sorunları, Ne de diğer insanların sorunlarına maalesef hala çözüm üretmediniz. Kiminle görüşsek, Bakanlığa yazı yazın,BİMERE, CİMERE, AKİME müracaat edin diyor. Ama oy zamanı geldiğinde bu Milletvekilleri adeta yalvarıyorlar. Ben, ne oy zamanı, ne de başka bir zaman hatırlanmak istemiyorum. Ben davamda her zaman Milletvekillerime, Partime Liderime her zaman destek veriyorsam. Aynı beklenti içindeyim.

      Sayın Başbakanım; Buradan size sesimi duyurmak istiyorum. Benim gibi düşünen yüz binlerce insan var. Yazık, çok yazık.Yakında bir refarandum var diyorsunuz. Niçin bir torba yasa düzenlemesi yapılmıyor.Bir çok insanın derdine derman olmuyorsunuz. Hem bir çok kesimin oyunu almış olursunuz.Neden bu fırsatı kaçırıyorsunz. Hem bizlere bir moral olur, hem bu insanların sorunu biter.Emeklilikte Yaşa takılanları biliyorsunuz. Devlet milletinin hakkını korumak zorunda. Maçın ortasında kural değişmez diyen en başta Sn. Cumhurbaşkanımız ve sizler değilmisiniz. Bu yasa 99 yılında çıktı. Tamam 99 dan sonrakilere uygulayalım bu kanunu. Ama 99 yılı öncesine geriye dönük yapılamaz bu. Yıllarca prim ödeyerek 45-50 yaşına gelmiş yaşlanmış ve artık iş bulamayan yüz binlerce zor durumda mağdur aile ve insanlar var... Ortada kazanılmış bir hak var… Anayasa , kanun , hukuk diyor ki , yeni çıkartılmış olan bir yasa geriye dönük işletilemez diyor... ! Aynen şu an idam cezası tartışmalarında olduğu gibi. Buna karşılık ,Anayasa ,kanun hiçe sayılıyor, hak ihlali yapılıyor bizlere. 1999 yılında İMF ile birlik olup yasa çıkartarak yaş şartı getirdiler bize... !

   Örneğin Ben 1989 yılında SGK ya ilk başladığımda bildiğim tek şey 5450 gün prim yatırıp 25 sene sonunda emekli olmaktı. 7-8 bin gün pirim ödedim ben devletime 29-30 yıla yakın SGK çalışanıyım ama bunlarda yetmedi sonradan sonraya yaş engeli kondu önümüze. Bir çok kesim bu konuda aileleriyle birlikte çok mağdur durumdayız.

         Sayın Başbakanım; Gerek Tv, de gerek basın açıklamasında veya diğer konuşmalarınızda hep halktan bahsediyorsunuz, vatandaşlarımızın sorunları bizim sorunumuz diyorsunuz. Vatandaşımız ne isterse biz onu yaparız diyorsunuz. Ama ben size çok yüksek sesle seslenmek istiyorum.Bu konuşmalarınız sadece ekranlarda kalıyor. ANLADIK Kİ BİZİM BİR SURİYELİ KADAR DEĞERİMİZ YOK. BÜYÜK DEVLET, ÖNCELİKLE KENDİ HALKININ VE MİLLETİNİN SORUNLARINI ÇÖZEN DEVLETTİR Sayın Başbakanım; Türkiye de öncelikli olarak T.C. TÜRK VATANDAŞLARI olarak kendi sorunlarımızın çözülmesini bekliyoruz, Bu kararlar hızla alınması gerekir.  Vatandaş olarak hepimiz bir beklenti içerisindeyiz ama yapan yok.Tüm bu sözlerimiz bir sitemdir. Gönlümüz, devletimiz ve Milletimizin yanındadır. Sizler bu insanları unutmadığınız sürece, bu insanlarda sizleri unutmayacaktır Sayın Cumhur Başkanım ,Sayın Başbakanım.
Sevgi ve Saygılarımı sunar, sizlere arz ettiğim sorunların bir an evvel giderilmesini beklediğimizi bilmenizi isteriz...
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
MÜDÜRLER 2 ay önce

Binleröce şube müdürü, ilçe müdürü ve müdürler 3600 ek gösterge alamadıkları için 65 yaşına kadar çalışmak zorunda bırakılıyorlar.Statülerine uygun emekli maaşı almak bu insanların hakkı.Ayıp oluyor yani.Üzmeyin müdürleri!...