Ehliyet Sınavı (2017/MTSKS-5) Giriş Belgeleri Yayınlandı Mı? Ehliyet Sınavı Ne Zaman?
Kamuajans.com - Milli Eğitim Bakanlığı 2017 Yılı Sınav Takvimi'ne göre 2017/MTSKS-5 23 Aralık 2017 tarihinde saat 14.00'da yapılacak. 2015 yılı ve daha önce Özel MTSK’ ya kayıtlı olup e-sınava girecek kursiyerler A1, A2, B, C, D, E, F, G ve H sertifika türlerine ait; İlk Yardım, Trafik ve Çevre, Araç Tekniği derslerinden sorumlu olacaktır

2016 yılından itibaren ise ilk defa e-sınava girecek kursiyerler sertifika türlerine göre; “M”, “A1”, “A2”, “A” ,“B1” “B” “D1” “D” “C1” “C” ve “F” sertifika sınıfı türlerine ait; İlk Yardım, Trafik ve Çevre, Araç Tekniği, Trafik Adabı derslerinden sorumlu olacaktır.

“D1” “D” “C1” ve “C” ve “CE” sınıfı sürücü sertifikası alacaklarda deneyim şartı 
arandığından teorik sınavlardan muaf tutulmaktadır.

2015 yılı ve daha önce Özel MTSK’ ya kayıtlı olan kursiyerlere Motorlu Taşıt Sürücü 
Belgesi Tablo-1/A’da gösterilen belge sınıfı ve araç cinsine göre düzenlenmektedir.
Kursiyer; e-sınav uygulaması sonucunda sorumlu olduğu tüm derslerden başarılı olduğu takdirde bir sonraki aşama olan uygulama (direksiyon) sınavına katılmaya hak kazanacaktır.

e-SINAV GİRİŞ BELGESİ

e-Sınav giriş belgesi renkli fotoğraflı olup belgede kursiyerin salon ve kimlik bilgileri yer 
alır. Salon bilgilerinde kursiyerin sınava gireceği e-sınav merkezi (il/ilçe), bina, salon, sıra ve adres bilgileri yer alacaktır.

Her sınav için yeniden düzenlenen sınav giriş belgesinde Özel MTSK’nın adı ile sınav 
tarihi, saati ve kaçıncı sınav hakkını kullandığı, sınava gireceği sürücü belgesi sınıfı ve dikkat bölümleri yer alır. Kimlik bilgilerinde kursiyerin T.C. kimlik numarası, adı-soyadı, baba adı,
doğum yeri ve tarihi bulunur. Kursiyerlere ayrıca renkli fotoğraflı sınav giriş belgesi gönderilmeyecektir.

Kursiyer tüm işaretlemeleri ekrana dokunarak yapacaktır. Her sorunun 4 (dört) seçeneği vardır. Bu seçeneklerden sadece biri doğru cevaptır. Soru sayısı ve sınav süresi kursiyerin kullandığı bilgisayar ekranında yer alacaktır. Kursiyerler isterlerse sınav süresi tamamlanmadan sınavı bitirebilirler. Bu durumda esınav yazılımı kursiyerden iki defa onay alacak, bu işlemden sonra sınavı sonlandıracak ve kursiyerin sınava tekrar dönmesi mümkün olmayacaktır.

Sınava giriş belgeleri yakın zamanda açıklanacak...

KamuAjans.com - Özel Haber 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.