2019-2020 Öğretim Yılı Destekleme ve Yetiştirme Kurslarının işlem aşamaları ve uygulama tarihleri Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklandı. Destekleme ve Yetiştirme Kursları yıllık kurslar ve yaz dönemi kurslarından oluşmaktadır.

Milli Eğitim Bakanlığı okullarda gerçekleştirilecek olan Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yaz Dönemi öğretmen başvuruları henüz başlamadı. Öğrenci başvurularında yeterli sayıya ulaşılmasının ardından kurs sınıfları oluşturulacak ve kurslar başlayıp yaz boyu okullar açılana kadar devam edecek

2019-2020 Öğretim Yılı Destekleme ve Yetiştirme Kursları Birinci, İkinci ve Yaz Dönemleri İş Takvimi belli oldu.

KILAVUZ

İŞLEMLER YILLIK KURSLAR YAZ DÖNEMİ KURSLARI
Kurs merkezi başvurularının alınması ve il/ilçe milli eğitim 
müdürlüklerince onaylanması
9-13 Eylül 2019 8-14 Haziran 2020
Öğretmen başvurularının alınması, ücretli öğretmen 
başvurularının il/ilçe milli eğitim müdürlüklerince onaylanması
14-18 Eylül 2019 15-21 Haziran 2020
Öğrenci başvurularının alınması 19-23 Eylül 2019 22-28 Haziran 2020
Kurs sınıflarının oluşturulması 24-29 Eylül 2019 29 Haziran - 3 Temmuz 2020
Kursların başlaması 30 Eylül 2019 4 Temmuz 2020
Kursların tamamlanması 7 Haziran 2020 28 Ağustos 2020

DYK ÖĞRETMEN BAŞVURULARI

Kurslarda görev almak isteyen kadrolu/sözleşmeli öğretmenler, MEBBİS şifreleri ile e-kurs modülünden görev almak istedikleri kurs merkezi tercihlerini yaparak başvuruda bulunurlar.Kadrolu/sözleşmeli öğretmenler, kurs merkezi tarafından belirlenen derslerden Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı 9 No’lu Kararı çerçevesinde; atama branşları ile okutabilecekleri diğer derslerden kurs başvurusunda bulunabilirler.Öğretmenler, iş takviminde belirtilen başvuru süresi içinde kadrolarının veya MEBBİS’te görevlendirme kayıtlarının bulunduğu ilçe sınırlarında üç kurs merkezine kadar tercihte bulunabilir. Tercihleri dışında da görev almak isteyen öğretmenler “Tercihlerim dışında bir kurs merkezinde görevlendirilmek istiyorum” butonunu işaretleyerek ilçedeki öğretmen ihtiyacı bulunan herhangi bir kurs merkezinde görev alma talebinde bulunabilirler.

DYK ÜCRETLİ ÖĞRETMEN BAŞVURULARI

DYK'larda görev almak isteyen ücretli öğretmenler, aday öğretmen olarak atama şartlarını taşımaları hâlinde, Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı 9 No’lu Kararı çerçevesince okutabilecekleri derslerden kurs başvurusunda bulunabilirler. Bu öğretmenler, e-kurs modülü üzerinden sisteme ilk girişte oluşturacakları şifre ile başvurularını yaparak, sistemden alacakları ilgili evrakı il/ilçe komisyonuna ulaştırır.Başvurular, http://odsgm.meb.gov.tr/kurslar veya https://e-kurs.eba.gov.tr internet adresinden e-kurs modülü üzerinden gerçekleştirilir. Kurs başvurularını zamanında yapma sorumluluğu öğretmenlerimize aittir.

DYK KURSLARINA ÖĞRENCİ/KURSİYER BAŞVURULARI

Kurslara, Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmî/özel ortaokullar, imam hatip ortaokulları, resmî/özel ortaöğretim kurumları ve açık öğretim kurumlarına devam eden istekli öğrenciler ile mezun durumdaki kursiyerler başvurabilir.Resmî örgün eğitim kurumlarına, açık öğretim okullarına ve özel öğretim kurumlarına devam eden öğrenciler kayıtlı oldukları okulun bulunduğu ilçe sınırı içindeki kurs merkezlerinden birine e-kurs modülünden başvuru yapabilir. Yaz dönemi kurslarında öğrenciler okullarının bulunduğu il/ilçe sınırları dışında kursa katılabilir.Resmî örgün eğitim kurumları ile özel öğretim kurumlarına devam eden öğrenciler EBA web sitesinde bulunan “Giriş” butonuna tıklayarak açılan sayfada “E-Okul Bilgileri İle Giriş Bölümü” nden kurs başvurusu yapar.Açık öğretim okullarına devam eden öğrenciler, kurs başvurusu için halk eğitimi merkezi müdürlüklerinden e-kurs şifresi alır. Bu şifre ile e-kurs modülüne giriş yaparak DYK komisyonlarınca belirlenen okulları tercih eder.Kursiyerler, halk eğitimi merkezi müdürlüklerine diploma veya mezuniyet belgesi ile müracaat ederek, alacakları e-kurs şifresi ile e-kurs modülü üzerinden başvuru yapar.Öğrenci/kursiyerler kurs merkezince belirlenen derslerden ve kurs talebinde bulunan öğretmenler arasından tercihte bulunarak başvuru yapar.Resmî örgün eğitim kurumları ile özel öğretim kurumlarına devam eden öğrenciler, ÖDSGM tarafından yayımlanacak olan elektronik deneme sınavlarına katılabilirler. Açık öğretim okullarına devam etmekte olan öğrenciler ile kursiyerler ise e-kurs kullanım şifresi ile bu sınavlara katılabilirler

Makam Onayı ve Yönerge için TIKLAYINIZ.

Yönerge için TIKLAYINIZ.

Bu yazının tüm hakları kamuajans.com'a aittir. "www.kamuajans.com" biçiminde aktif bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır. ©

Kamuajans.com/ÖZEL

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
ismail 6 saat önce

başvuru modülünde sadece bir kurum seçilebiliyor. geçmiş yıllardaki gibi ikinci bir okul-kurum yazılamıyor. ya da ben mi yapamadım. yardımcı olacak arkadaşlara teşekkürler.

Misafir Avatar
nur 5 saat önce @ismail

mrb ücretli öğretmenlerden hiç sisteme giren var mı varsa nasıl ve nereden girdi paylaşabilir mi lütfen:)

Beğenmedim (0)
Misafir Avatar
Nazli 1 hafta önce

Mrb arkadaşlar kurs ders satini okul idaresiyle belirliyorsunuz.hafta ici ve h.sonu olmak üzere

Misafir Avatar
merve 1 hafta önce

2019 2020 ucretsiz mezun ogrencilere kurs başvuruları ne zaman

Misafir Avatar
Esra 2 ay önce

Kuaförün kursu var mi

Misafir Avatar
Şiirin gücü 2 ay önce

15 temmuz da kurslar, devam edecek mi?

Misafir Avatar
Şiirin gücü 2 ay önce

Kurslar, saat kaçta ve hafta içi kaç gün. Lütfen bir bilgi alabilir miyiz?

Misafir Avatar
Selamattin Gürtaş 3 ay önce

Sa 8 ler hangi gün gidecek

Misafir Avatar
Ofl 3 ay önce

Hayır herkes bitirdiği dönemin kurslarını görecek