Kamuajans.com - İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi Sınavlarının geneli çoktan seçmeli test şeklinde yapılmakta ve her ders için 20 soru sorulmakta ve soruların çözümü için 30 dakika süre verilmektedir. Bazı Uzaktan eğitim programlarında çoktan seçmeli sınav tipinin dışında Klasik ve Sözlü sınavlar uygulanabilmektedir.

AUZEF Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi, öğrencilerine dünyanın neresinde olursa olsunlar internet üzerinden İstanbul Üniversitesi standartlarında öğrenim görme ve mezun olma fırsatı sunmaktadır. AUZEF öğrencileri, İstanbul Üniversitesinde örgün öğretimde okuyan öğrencilerin yararlandığı bütün imkânlardan faydalanabilmektedir. Açık ve uzaktan öğretim programlarından İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi Sınavı (AUZEF Sınavı)'nın önce Ara Dönem (Vize) Sınavları sonra da Yarıyıl Sonu (Bitirme) Final Sınavları gerçekleştirildi. 2018 İÜ AUZEF Güz Dönemi Ara Dönem Sınavı 8-9 Aralık 2018 tarihinde gerçekleştirildi.

23 Eylül 2016 tarihli 29836 sayılı İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi Eğitim Öğretim ve Sınav Yönetmeliği'ne göre sınavlara ve sonuçlarına itiraz, sınavların değerlendirilmesi konularına dair detaylar şöyle:


MADDE 21 – (1) Sınav sonuçlarına itiraz, sınavın bitiş tarihinden itibaren üç gün içinde yapılır. Bu süre Fakülte Yönetim Kurulu kararı ile yeniden belirlenebilir.


(2) İtirazlar, kimlik bilgileri açık olmak koşulu ile yazılı dilekçe veya dijital ortamda yapılır. Belirlenen süre dışında yapılan itirazlar dikkate alınmaz.


(3) İtirazlar, Dekanlıkça incelenip sonuçlandırılır ve sonuçlar ilgili öğrenciye yazı ile veya elektronik ortamda bildirilir.


(4) Sınav sonuçlarına itiraz maddi hata yönünden incelenir. Cevap kâğıdı öğrenciye verilmez. 


Sınavların değerlendirilmesi


MADDE 22 – (1) Açık ve uzaktan öğretim programlarındaki derslerin, çoktan seçmeli test olarak merkezi usulle yapılan sınavlarının değerlendirmesinde sadece öğrenci cevap kağıtları dikkate alınır.


(2) Bir derse ait sınavlar ve diğer tüm etkinlikler 100 puan üzerinden değerlendirilir.


(3) Açık ve uzaktan öğretim programlarındaki tüm derslerde, bir ders için Ham Başarı Puanı hesaplanırken yarıyıl/yıl içi etkinliklerin etkisi en fazla %40, yarıyıl/yıl sonu sınavının etkisi ise en az %60 ağırlık katsayısı alınarak ortalama puan hesaplanır.


(4) Uzaktan öğretim programlarında, Ders Ham Başarı Puanı hesaplanırken derse devam ile ilgili durum, yarıyıl/yıl içi etkinlik puanına %20 ağırlık katsayısı ile etki eder. Sadece bir ara sınavın yapıldığı uzaktan öğretim programlarında yarıyıl/yıl içi etkinliklerin puanı hesaplanırken derse devam durumunun etkisi %20; ara sınavın etkisi %80’dir.


(5) Derslerin ham başarı puanları aşağıdaki şekilde hesaplanır:


a) Uzaktan öğretim programlarındaki derslerde; [(Derse Devam Puanı) x 0,20 + (Ara Sınav Puanı) x 0,80] x 0,40 + (Dönem Sonu Sınav Puanı) x 0,60


b) Açık öğretim programlarındaki derslerde; (Ara Sınav Puanı) x 0,40 + (Dönem Sonu Sınav Puanı) x 0,60


(6) Açık öğretim programlarındaki derslerin çoktan seçmeli test yöntemi ile yapılan sınavlarında beş şıklı olarak hazırlanan her bir test için doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının dörtte biri çıkarılarak test ham puanı hesaplanır.


(7) Uzaktan öğretim programlarındaki derslerin çoktan seçmeli test yöntemi ile yapılan sınavlarında ders ham puanı hesaplanırken yanlış cevaplar dikkate alınmaz; her bir doğru cevap sayısı ile soru puanı çarpılarak test ham puanı oluşturulur.

SINAV TARİHLERİ

Vize, Bitirme, Telafi ve Tek Ders Sınavı Tarihleri Güz Dönemi Bahar Dönemi
Ara Dönem (Vize) Sınavları 08 ARALIK – 09 ARALIK 2018 04 MAYIS – 05 MAYIS 2019
Yarıyıl Sonu (Bitirme Sınavları) 19 OCAK – 20 OCAK 2019 22 HAZİRAN – 23 HAZİRAN 2019
Yarıyıl Sonu (Telafi Sınavları) 16 ŞUBAT – 17 ŞUBAT 2019 20 TEMMUZ  – 21 TEMMUZ 2019
Mezuniyete Üç Ders Sınavı 25 AĞUSTOS 2019

KamuAjans.com
- özel haber

Kamuajans.com/ÖZEL

Anahtar Kelimeler:
İÜ AUZEF
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
bahar 5 ay önce

Başlık sınav sonuçları ne zaman açıklanacak, iyi de sonuçların açıklanacağı tarihi yazmamışsınız. Niye hırsızlık yapıp insanların zamanını çalıyorsunuz. Adi hırsızlık bile bundan evladır yani, ayıptır yahu, tabi utanma kapasitesi varsa

Misafir Avatar
Murat 5 ay önce

Boyle sacma universite gormedim kitqp desen yok konu desen 200 300 sayfa ders basi sonuclara gelsk rezalat yanlis soru desen her sinavda var soru kalitesi berbat

Misafir Avatar
Burç 5 ay önce

Merhaba ,
Telafi sınavının soru ve cevapları nereden temin edebiliyoruz .
burç.surgit@gmail den geri dönüş yapabilirmisiniz .?

Misafir Avatar
Gamze 5 ay önce

Gerçekten beş para etmez bir üniversite kayıt olduğuma çok pişmanım fuzuli ücret kitap yok videolar yetersiz bir an önce mezun olmak istiyorum

Misafir Avatar
Muhammet 7 ay önce

Üniversitemı seviyorum. Bizler lise değil, üniversite öğrencisiyiz. Bunun farkında olan herkes, üniversitenin bize sunduğu müfredatının , lise müfredatı olmadığıni anlar. Selam ile.

Misafir Avatar
asiva 7 ay önce

yorum yapan arkadaşlara sesleniyorum hepimiz bir olup auzefin onunde bagira cagira protesto etseydik ne iyi olurdu ben buna varim sizde var misiniz sadece yorum yapmakla cozulecek is degil materyal ucreti çok çok fazla çok fuzuli bir ücret bu parayı neye harcıyorlar nereye gidiyor kafamda soru işareti dersler tam donanımlı değil yeterli bir verimlilik yok

Misafir Avatar
ceylan 7 ay önce

yorum yapan arkadaşlara sesleniyorum hepimiz bir olup auzefin onunde bagira cagira protesto etseydik ne iyi olurdu ben buna varim sizde var misiniz sadece yorum yapmakla cozulecek is degil materyal ucreti çok çok fazla çok fuzuli bir ücret bu parayı neye harcıyorlar nereye gidiyor kafamda soru işareti dersler tam donanımlı değil yeterli bir verimlilik yok

Misafir Avatar
Gülsüm 8 ay önce

İst. Üni. Gercekten tam bır fıyasko mezun olmamız için ellerınden gelenı yapıyolar kıtap yok biçi yok aöf ten fazla para alıyo bnde kayıt yaptıgıma cık pişman oldum