banner183

27 Ağustos 2017 STS (Tıp Doktorluğu) Sonbahar Dönemi Sınavı Giriş Belgeleri
Kamuajans.com - 2017 STS (Tıp Doktorluğu) Sonbahar Dönemi Sınavı başvuruları 5-12 Temmuz 2017 tarihleri arasında yapıldı. 2017 STS Tıp Doktorluğu Sonbahar Dönemi 1. Aşama saat 10.00'da başlayacak ve 150 dakika sürecek. Sınavın 2. Aşaması saat 14,30'da başlayacak ve 150 dakika sürecek. 2017 STS Tıp Doktorluğu Sonbahar Dönemi 1. Aşama ve 2. Aşama Başvuru ücreti 150,00 TL olup, 1. Aşama ve 2. Aşama geç başvuru ücreti 225,00 TL'dir. Geç başvuru tarihi ise 26 Temmuz 2017. 


Tıp Doktorluğu alanında STS’nin 1. ve 2. Aşama sınavlarına girmelerine karar verilen adayların, aynı gün yapılacak olan 1. ve 2. Aşama sınavlarına girmeleri ve her iki aşamada da başarılı olmaları, başarılı olamadığı aşama için ise daha sonraki dönemlerde yapılacak STS’ye girerek başarılı olamadığı alanda da başarılı olma şartının sağlanması gerekir.

Denklik işlemleri için STS’ye katılan adaylar denklik belgelerini almadan katıldıkları sınavın sonuçlarını diğer atama/yerleştirmelerde kullanamazlar. 

DUYURU

(17 Ağustos 2017)

 2017-STS Tıp Doktorluğu Sonbahar DönemiSınava Giriş Belgelerinin Edinilmesi

Tıp Doktorluğu alanlarında yapılacak Seviye Tespit Sınavı (2017-STS Tıp Doktorluğu) Sonbahar Dönemi, 27 Ağustos 2017 tarihinde uygulanacak olup adayların sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlanmıştır. Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesini,T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile ÖSYM’nin  https://ais.osym.gov.tr internet adresinden edineceklerdir.

DİKKAT!

2017-STS Tıp Doktorluğu (Sonbahar Dönemi) 1. Aşama saat 10:00’da başlayacak olup sınavın başlama saatinden 15 dakika önce adayların sınav binalarına alınma işlemleri tamamlanacaktır. Saat 09:45’ten sonra adaylar, sınav binalarına alınmayacaklardır.2017-STS Tıp Doktorluğu (Sonbahar Dönemi) 
2. Aşama saat 14:30’da başlayacak olup sınavın başlama saatinden 15 dakika önce adayların sınav binalarına alınma işlemleri tamamlanacaktır. Saat 14:15’ten sonra adaylar, sınav binalarına alınmayacaklardır.

Adaylara saygı ile duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

Temel Kurallar


DUYURU

(5 Temmuz 2017)

 2017-STS Tıp Doktorluğu (Sonbahar Dönemi) Başvuruları

Yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından alınmış ön lisans, lisans ve yüksek lisans diplomalarının denklik işlemlerinde uyulacak usul ve esasları belirleyen “Yurtdışı Yükseköğretim Diplomaları Denklik Yönetmeliği” ile Yükseköğretim Genel Kurulu’nun kararı uyarınca Merkezimiz tarafından Tıp Doktorluğu alanlarında yapılacak Seviye Tespit Sınavı (2017-STS Tıp Doktorluğu) Sonbahar Dönemi 27 Ağustos 2017 tarihinde uygulanacaktır.

2017 Tıp Doktorluğu Alanında Yurtdışı Yükseköğretim Diploma Denkliği İçin Seviye Tespit Sınavına başvurular, 5-12 Temmuz 2017tarihleri arasında alınacaktır. Adaylar, başvuru işlemini yaptıktan sonra başvuru süresi içinde sınav ücretini ödeyerek başvurularını tamamlayacaklardır.

Sınava başvuracak adayların Ek’te yer alan kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

Adaylara saygıyla duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

2017 Tıp Doktorluğu Alanında Yurtdışı Yükseköğretim Diploma Denkliği İçin Seviye Tespit Sınavı (2017-STS Tıp Doktorluğu) Kılavuzu

Testlerin Kapsamı

I.Aşama

Anatomi
Histoloji ve Embriyoloji
Fizyoloji
Tıbbi Biyokimya
Tıbbi Mikrobiyoloji
Tıbbi Patoloji
Tıbbi Farmakoloji

II. Aşama (*) 

Dâhiliye Grubu
Pediatri
Cerrahi Grubu
Kadın Hastalıkları ve Doğum

(*) Güncel sağlık konularından da soru sorulabilecektir

DEĞERLENDİRME

Sınav kitapçığında yer alan cevap alanları, ÖSYM’de optik okuyucu ile okunacak ve bilgisayar ortamında 
değerlendirilecektir. Adayların iki testin her birindeki sorulara verdikleri doğru ve yanlış cevaplar ayrı ayrı toplanacak, doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının dörtte biri çıkarılarak ham puanlar elde edilecektir.

Bu ham puanlar 100 üzerinden puanlara dönüştürülerek adayların ilgili aşama için STS puanları olacaktır. 
Tıp Doktorluğu alanından sınavın 1. Aşamasına giren adaylara STS 1. Aşama Puanı, 2. Aşamasına giren adaylara STS 2. Aşama Puanı hesaplanacaktır. Sınavdan sonra ÖSYM Başkanlığı veya yargı mercileri tarafından iptaline karar verilen sorular değerlendirme dışı bırakılarak geçerli soruların puan değerinin yeniden saptanması suretiyle puanlama yapılacaktır

SINAV SONUÇLARININ BİLDİRİLMESİ


Sınavların sonuçları, ÖSYM'nin İnternet sayfasında yayınlanacak, adaylar sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları/Y.U. Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr İnternet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecektir. İnternet sayfasındaki duyurular adaylara tebliğ hükmündedir. Sınav sonuçları YÖK Denklik Birimine de elektronik
ortamda verilecektir. Sınava ilişkin bir dava söz konusu olduğu takdirde mahkemece bir karar verildikten sonra sonuçlar açıklanacaktır.

ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere “Sonuç Belgesi Kontrol 
Sistemi” işlemini hizmete sunmuştur. Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” basılmaktadır. Söz konusu işleme https://sonuc.osym.gov.tr üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır.

KamuAjans.com - Özel Haber
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner198