23-24 Aralık 2017 İÜ AUZEF Güz Dönemi Bitirme Sınavı Giriş Belgeleri
Kamuajans.com - İstanbul Üniversitesi AUZEF Sınavları, Türkiye genelinde fakülte tarafından belirlenen sınav merkezlerinde gerçekleştirilmektedir. Öğrenciler sınav merkezleri hakkında ayrıntılı bilgiye http://auzef.istanbul.edu.tr/sinav-merkezleri/ adresinden erişebilmektedirler.

GİRİŞ BELGELERİ

Açık Öğretim Fakültelerinden birisi olan İstanbul Üniversitesi AUZEF sınavlarının tarihleri daha önce sınav takvimi olarak üniversite tarafından açıklanmıştı. İstanbul Üniversitesi Yarıyıl Sonu (Bitirme Sınavları)'nın 23-24 Aralık 2017 tarihlerinde yapılacağı açıklandı. On binlerce İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi AUZEF öğrencisinin merakla beklediği İÜ AUZEF Yarıyıl Sonu (Bitirme Sınavları) 23-24 Aralık 2017 tarihinde yapılacak. Adaylar, 
İstanbul Üniversitesi AUZEF Sınavlarının sınav giriş yeri belgelerine sınav öncesi sahip olacaklar. Güz Dönemi Yarıyıl Sonu (Bitirme Sınavları) Sınavlarının ardından Güz Dönemi Yarıyıl Sonu (Telafi Sınavları) gerçekleştirilecektir.

AUZEF İnternet Adresi: http://auzef.istanbul.edu.tr/  Kayıt işlemi “Online Kayıt”, “Öğrenim Bedelini Ödeme” ve AUZEF tarafından yapılacak olan “Kesin Kayıt” adımlarından oluşmaktadır.


Sınav yeri tercih işlemleri https://sinav.istanbul.edu.tr/ adresinden yapılabilecek. İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi'nde okuyan öğrenciler 2-3 Aralık 2017 tarihlerinde Güz Dönemi Ara Dönem (Vize) Sınavlarına katıldılar. Adaylar 14-15 Nisan 2018 tarihlerinde Bahar Dönemi Ara Dönem (Vize) Sınavlarına katılacaklar.

AUZEF 2017-2018 Güz Dönemi Yarıyıl Sonu (Bitirme Sınavları) 23-24 Aralık 2017 tarihlerinde, Bahar Dönemi Yarıyıl Sonu (Bitirme Sınavları) 26-27 Mayıs 2018 tarihlerinde yapılacak.

AUZEF 2017-2018 Güz Dönemi Yarıyıl Sonu (Telafi Sınavları) 27-28 Ocak 2018 tarihlerinde, Bahar Dönemi Yarıyıl Sonu (Telafi Sınavları) 30 Haziran - 1 Temmuz 2018 tarihlerinde yapılacak.

Ara sınavlar öğrencilerin tercih ettiği sınav merkezlerinde merkezi sistemle “sınavların akademik takvimde belirlenen tarih ve saatte bütün sınav merkezlerinde eş zamanlı” ve gözetimli olarak yüz yüze yapılır.

Öğrencilerimiz sınavlarına “Sınav Merkezi Tercihi” döneminde tercih ettikleri sınav merkezinde girmek zorundadırlar. Aksi belirtilmediği sürece öğrencilerimiz ilk yedi haftanın konularından sorumludur.

Sınavlar cumartesi sabah ve öğle, pazar sabah ve öğle olmak üzere 4 oturumda gerçekleştirilir. 
Hangi dersin hangi oturumda olacağı ölçme ve değerlendirme birimince ilgili bölümün dönem dersleri dikkate alınarak hazırlanır.

Öğrenciler dersinin/derslerinin bulunduğu sınav oturumlarında sınav alınır. 
Sınavlarda aksi belirtilmediği sürece her ders için 20 soru sorulmakta ve soruların çözümü için 30 dakika süre verilmektedir. Sınav süresi her oturum için ders sayısı X 30 dk. ya göre belirlenir.
Sınav bina ve salonlarına girerken Öğrenci Kimlik Kartına gerek yoktur.

Ara sınavların uygulaması ve değerlendirmeye etki oranı ilgili ayrıntılı bilgi AUZEF Eğitim Öğretim ve Sınav Yönetmeliğinde 
Beden Eğitimi ve Güzel Sanatlar dersi için sınav yapılmaz. Bu dersler için ödev hazırlanır. Ödevlerle ilgili duyurular öğrenme yönetim sistemlerinden ilan edilir, duyurular düzenli takip edilmelidir.

Öğrencilerimiz sınav salonuna girebilmeleri için Sınav Giriş Belgesi ve Nüfus Cüzdanı yeterlidir. Sınav salonlarına CEP TELEFONU ile kesinlikle girilemez.

SINAV TARİHLERİ

Vize, Bitirme, Telafi ve Tek Ders Sınavı Tarihleri Güz Dönemi Bahar Dönemi
Ara Dönem (Vize) Sınavları  02 ARALIK – 03 ARALIK 2017  14 NİSAN – 15 NİSAN 2018
Yarıyıl Sonu (Bitirme Sınavları)  23 ARALIK – 24 ARALIK 2017  26 MAYIS – 27 MAYIS 2018
Yarıyıl Sonu (Telafi Sınavları)  27 OCAK – 28 OCAK 2018  30 HAZİRAN – 1 TEMMUZ 2018


KamuAjans.com - Özel Haber
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
mehmet özen 3 hafta önce

vize sınavı giriş belgesi ne zaman yayınlanacak. bekliyoruz.

Misafir Avatar
..... 3 hafta önce @mehmet özen

ya şu sınav giriş belgelerini yayınlayın artık

Beğenmedim (0)
Misafir Avatar
Cemil 3 hafta önce

Vize sınav giriş belgesi ne zaman yayınlanacak ?

Misafir Avatar
....... 3 hafta önce

sınava 3 gün kalmış elimizde belge yok şaka gibisiniz

Misafir Avatar
Ebru 3 hafta önce

Artık şu sınav giriş belgesini yayinlasaniz çok iyi olucak bu nasıl bi sistem yaa

Misafir Avatar
Sizin yapacağınız İşin 3 hafta önce

Açıklayın da ona göre çalışalım. 3 gün kaldı. Bu ne rahatlık !

Misafir Avatar
Ebru 3 hafta önce

Artık şu sınav giriş belgesini yayinlasaniz çok iyi olucak bu nasıl bi sistem yaa

Misafir Avatar
Aykut 3 hafta önce

Kardeşim şunun şurasında kalmış 3 gün yayınlayın şu belgeleri artık. Çok rahatsınız.

Misafir Avatar
........... 3 hafta önce

belgeler yayınlandı sinav.istanbul.edu.tr adresinden alabilirsiniz.