KamuAjans.Com -  Adalet Bakanlığı ve CTE, personel alım ilanlarını 2016 ve öncesindeki yıllarda 3 dönem şeklinde yapmaktaydı. Ancak 2017 y5ılında bu 2 döneme indirildi. Şubat döneminde ve Ekim döneminde 2 alım yapıldı. Adalet Bakanlığının 2018 yılında 15 bin 500 kişilik memur alımı yapması bekleniyor. Ülkemizin en önemli kurumlarından bir tanesi olan ve Maliye Bakanlığının en çok kadro verildiği bakanlıklardan birisi Adalet Bakanlığı kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere aralıklarla açıktan atama yöntemi ile memur alımları gerçekleştirmektedir.

Adalet Bakanlığının 2018 bütçe tasarısı kitapçığı geçtiğimiz günlerde kamuoyu ile paylaşıldı. Paylaşılan bütçe tasarısı kitapçığına göre Adalet Bakanlığı 2017 ve 2018 yıllarında 15 bin 500 memur alımı yapacak. Yapılacak olan bu alımların  5 bin 500'ü hakim ve savcı olacak. Geri kalan personel alımı ise yardımcı yargı personeli olacaktır.


Adalet Bakanlığının 2018 yılında alım yapacağı bölümleri daha önce açıklamıştı. 

Başbakan Binali Yıldırım geçtiğimiz haftalarda bir basın toplantısı düzenledi ve konuşmasında en can alıcı noktalara ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Başbakan Binali Yıldırım açıklamalarında kamu kurum ve kuruluşlarından ilan bekleyen adayların yüzünü güldürecek bir açıklama yaptı. Başbakan Binali Yıldırım'ın açıklamalarına göre kamu kurum ve kuruluşları açık pozisyonları için toplamda 110 bin memur alımı yapacak.

Adalet Bakanlığı 2018 yılı personel alımı hakkında bazı detaylar belli oldu. 2018 yılı bütçe görüşmelerinin tamamlanmasından sonra Başbakan Binali Yıldırım 2018 yılında yapılacak memur alımı, memur alımı kadro dağılımı, taşeron düzenlemesi gibi konulara değindi. Adalet Bakanlığı memur alımı konusunda da önemli açıklamalar yaptı.

KADROLARA GÖRE DAĞILIM NEDİR?

Adalet Bakanlığı 15 bin 500 memur alımda 5 bin 500 kişilik alım hakim ve savcı kadrosu için yapılacaktır. Kalan 10 bin kişilik kadro ise infaz koruma memuru (İKM) gardiyan, zabıt katibi, şoför, teknisyen, mübaşir vb. gibi yardımcı hizmet sınıflı kadrolar için yapılması beklenmektedir.

NE KADAR ALIM YAPILACAK?


Başbakan Binali Yıldırım’ın açıklamalarına göre Adalet Bakanlığında istihdam etmek üzere  2018 yılında 15 bin 500 personel alınacak. Bu kapsamda zabıt katibi alımı, infaz koruma memuru alımı gibi farklı branşlarda ve pozisyonlara personel istihdam edilecek. Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik 5 Ekim 2017 Tarihli ve 30201 Sayılı Resmi Gazete'de yayımlandı.

ALIMLAR NE ZAMAN YAPILACAK

Peki Adalet Bakanlığının 15 bin 500 kişilik memur alımı ilanı ne zaman yayımlanacak. Bu konu hakkında henüz net bir tarih bulunmamaktadır. Fakat alımların en kısa süre içerisinde kamuoyuna duyurulması bekleniyor. İlk alımların 218 yılının ilk çeyreğinde yapılması beklenirken yine alımların büyük bir bölümünün 2018 yılının ikinci yarısından sonra yapılması beklenmektedir.

Adalet Bakanlığının 2018 bütçe tasarısı kitapçığı geçtiğimiz günlerde kamuoyu ile paylaşıldı. Paylaşılan bütçe tasarısı kitapçığına göre Adalet Bakanlığı 2017 ve 2018 yıllarında 15 bin 500 memur alımı yapacak. Yapılacak olan bu alımların  5 bin 500'ü hakim ve savcı olacak. Geri kalan personel alımı ise yardımcı yargı personeli olacaktır.

Binali Yıldırım yaptığı açıklamalarında kamu kurum ve kuruluşlarına 110 bin memur alımı yapılacağını ifade etti. Söz konusu memur alımlarının içinde Adalet Bakanlığı CTE 15 bin zabıt katibi ve infaz koruma memuru alımı da yer alıyor. 15 bin kişilik bu alım hakkında geri sayım başladı.

Başbakan Binali Yıldırım’ın açıklamalarına göre Adalet Bakanlığına 2018 yılında 15 bin personel alınacak. Bu kapsamda zabıt katibi alımı, infaz koruma memuru alımı gibi farklı branşlarda ve pozisyonlara personel istihdam edilecek. Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik 5 Ekim 2017 Tarihli ve 30201 Sayılı Resmî Gazete'de yayınlandı. Buna göre, boy ve kilo şartı aranan infaz koruma memuru alımında, ilan edilen kadro sayısının 10 katı aday sözlü sınava alınacak. İnfaz koruma memuru alımında; erkeklerde 170 cm, kadınlarda 160 cm'den kısa boylu olmamak şartı ile birlikte boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 13'ten fazla, 17'den az olmaması gerekiyor.

KamuAjans.com - Özel Haber

Kamuajans.com/ÖZEL

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Ozan 15 saat önce

Uzman arkadaşlar siz istifa etmissiniz biz ise hiçbir işe girememisiz ben uzman olabilseydim asla sizin rabbena hep bana tavrınızı takinmazdim buldun ekmek kapını otur şimdi kalkmış bize mani oluyorsunuz size öncelik verilecekse aldığım diplomaları yırtar bu ülkeye faydalı birey olmam artık yeter torpili olmayanları sömürdüğünüz daha torpili aşamadık bide uzmanlar çıktı başımıza gir sınava al puanını otur

Misafir Avatar
Serkan 20 saat önce

İstifa etmiş uzman erbaşlara öncelik verilsin

Misafir Avatar
haticedemir 2 gün önce

2016 kpss puanları yandı mı şimdi

Misafir Avatar
Kubilay 2 gün önce

Önce infaz koruma memuru sözlü mülakat sonuçları ni aciklansinlar . Gerisi gelir

Misafir Avatar
ali 2 gün önce

infaz koruma memuru alımı için lütfen kpss puanını esnetin yıllardır bu konuda hep mağdur durumdayızz

Misafir Avatar
ali osman 2 gün önce

seçim öncesi bi güzellik yaparlar belki

Misafir Avatar
Umutsuz vaka 2 gün önce

Onca bu vatana yllardr dağlarda hizmet etmis uzman çavuslar olarak 2016 31 aralıkta sozlesme biten bursuru devrem var 10 ekim 2016 sonrasi olarak kstlama koydunuz sozlesme ekimden ekime yaplmyor 31.aralk yaplyor hic bir kamuya basvuru yapamyoruz 7 yla. Çkti. Biz gorevdeyken sozlesme bitmeden kanun çktysa. Suan istifa eden uzmanlar olarak biz neden alnmyoruz yeniden khk bekliyoruz

Misafir Avatar
Umut 2 gün önce

Bırakın hikaye anlatmayı alın artık şimdiye kadar en az iki kez alım olmalıydı hani alınmadı
İcra katibi
Cte katipi
Zabıt katibi
Hani ses seda yok bugün yarın hani yetet artık alın okduk okuduk şimdide kalasa dönmüş odun gibi ortada kaldık keşke çırak olarak bir yere girseydim şimdi usta olmuştum çalışıyordum en azından bir isim vardı