Kamuajans.com - Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi, öğrencilerine dünyanın neresinde olursa olsunlar internet üzerinden İstanbul Üniversitesi standartlarında öğrenim görme ve mezun olma fırsatı sunmaktadır.

Açık ve uzaktan öğretim programlarından İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi Sınavı (AUZEF Sınavı)'nın önce Ara Dönem (Vize) Sınavları sonra da Yarıyıl Sonu (Bitirme) Final Sınavları gerçekleştirilecek. 2018 İÜ AUZEF Bahar Dönemi Ara Dönem Sınavı EKPSS'ye girenler için 28-29 Nisan 2018 tarihinde yapılacak, EKPSS'ye girmeyenler için 21-22 Nisan 2018 tarihinde yapıldı.İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi Sınavlarının geneli çoktan seçmeli test şeklinde yapılmakta ve her ders için 20 soru sorulmakta ve soruların çözümü için 30 dakika süre verilmektedir. Bazı Uzaktan eğitim programlarında çoktan seçmeli sınav tipinin dışında Klasik ve Sözlü sınavlar uygulanabilmektedir.

23 Eylül 2016 tarihli 29836 sayılı İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi Eğitim Öğretim ve Sınav Yönetmeliği'ne göre sınavlara ve sonuçlarına itiraz, sınavların değerlendirilmesi konularına dair detaylar şöyle:


MADDE 21 – (1) Sınav sonuçlarına itiraz, sınavın bitiş tarihinden itibaren üç gün içinde yapılır. Bu süre Fakülte Yönetim Kurulu kararı ile yeniden belirlenebilir.


(2) İtirazlar, kimlik bilgileri açık olmak koşulu ile yazılı dilekçe veya dijital ortamda yapılır. Belirlenen süre dışında yapılan itirazlar dikkate alınmaz.


(3) İtirazlar, Dekanlıkça incelenip sonuçlandırılır ve sonuçlar ilgili öğrenciye yazı ile veya elektronik ortamda bildirilir.


(4) Sınav sonuçlarına itiraz maddi hata yönünden incelenir. Cevap kâğıdı öğrenciye verilmez. 


Sınavların değerlendirilmesi


MADDE 22 – (1) Açık ve uzaktan öğretim programlarındaki derslerin, çoktan seçmeli test olarak merkezi usulle yapılan sınavlarının değerlendirmesinde sadece öğrenci cevap kağıtları dikkate alınır.


(2) Bir derse ait sınavlar ve diğer tüm etkinlikler 100 puan üzerinden değerlendirilir.


(3) Açık ve uzaktan öğretim programlarındaki tüm derslerde, bir ders için Ham Başarı Puanı hesaplanırken yarıyıl/yıl içi etkinliklerin etkisi en fazla %40, yarıyıl/yıl sonu sınavının etkisi ise en az %60 ağırlık katsayısı alınarak ortalama puan hesaplanır.


(4) Uzaktan öğretim programlarında, Ders Ham Başarı Puanı hesaplanırken derse devam ile ilgili durum, yarıyıl/yıl içi etkinlik puanına %20 ağırlık katsayısı ile etki eder. Sadece bir ara sınavın yapıldığı uzaktan öğretim programlarında yarıyıl/yıl içi etkinliklerin puanı hesaplanırken derse devam durumunun etkisi %20; ara sınavın etkisi %80’dir.


(5) Derslerin ham başarı puanları aşağıdaki şekilde hesaplanır:


a) Uzaktan öğretim programlarındaki derslerde; [(Derse Devam Puanı) x 0,20 + (Ara Sınav Puanı) x 0,80] x 0,40 + (Dönem Sonu Sınav Puanı) x 0,60


b) Açık öğretim programlarındaki derslerde; (Ara Sınav Puanı) x 0,40 + (Dönem Sonu Sınav Puanı) x 0,60


(6) Açık öğretim programlarındaki derslerin çoktan seçmeli test yöntemi ile yapılan sınavlarında beş şıklı olarak hazırlanan her bir test için doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının dörtte biri çıkarılarak test ham puanı hesaplanır.


(7) Uzaktan öğretim programlarındaki derslerin çoktan seçmeli test yöntemi ile yapılan sınavlarında ders ham puanı hesaplanırken yanlış cevaplar dikkate alınmaz; her bir doğru cevap sayısı ile soru puanı çarpılarak test ham puanı oluşturulur.

SINAV TARİHLERİ

Vize, Bitirme, Telafi ve Tek Ders Sınavı Tarihleri Güz Dönemi Bahar Dönemi
Ara Dönem (Vize) Sınavları  02 ARALIK – 03 ARALIK 2017  21-22 Nisan 2018 ve 28-29 Nisan 2018
Yarıyıl Sonu (Bitirme Sınavları)  23 ARALIK – 24 ARALIK 2017  26 MAYIS – 27 MAYIS 2018
Yarıyıl Sonu (Telafi Sınavları)  27 OCAK – 28 OCAK 2018  30 HAZİRAN – 1 TEMMUZ 2018

KamuAjans.com - özel haber
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Yavuz 3 ay önce

Bu kimlik sıkıntısını başka bir arkadaşımdan duymuştum, kaydını sildirmeyi düşünüyor. Açıkçası beklentimi karşılamıyor bu sistem,çok yetersiz ve amatör. Dönem sonu planlarıma göre bende sildirmeyi düşünebilirim

Misafir Avatar
Yavuz 3 ay önce

Çorba tarifi yapan dergilerden farksız. İstanbul Üniversitesi kalitesinden çok ama çok uzak bir müfredat ve anlatım tarzı var içerikte. Daha çok şey anlatmak için adeta kopyala yapıştır mantiğiyla bazı kaynaklardan özensizce alıntı yapılmış, ancak bir bütünlük örgüsü yok malesef genelde. Hal böyle olunca kitaplarda verim almak olanaksız... Umarım daha yalın ve akılda kalıcı örneklerle zenginleştirilmiş kitaplar veyahut benzeri kaynaklar hazırlanır.

Misafir Avatar
Seyfettin 3 ay önce

Ülkemizdeki en kötü üniversite düzen yok kitap yok sınavlar berbat öğretim görevlileri çok kötü....

Misafir Avatar
Meryem 3 ay önce

Yukarıda örgün eğitimin sunduğu her imkandan yararlanılabiliyor yazılmış. Dün üniversite sınavına girecek yeğenimie hukuk fakultesini göstereyim dedim. Auzef kimliğimi gösterdim. kapıdaki güvenlik auzef öğrencilerini almıyoruz dedi. Avukat kimliğimi gösterince girebildim!!!!

Misafir Avatar
Gykgu 3 ay önce

Bü okul kadar kötü bır okul yök

Misafir Avatar
Aysel 4 ay önce

Verdikleri video ve konu anlatımlarındaki bilgilerden sadece 2 tane soru çıkıyor bilerek ve isteyerek aöf öğrencilerinin dersten kalması için uğraşılıyor

Misafir Avatar
Yasemin osmanoglu 4 ay önce

Planama ve yönetim çok önemlidir ama en önemlisi öğrencileri tam donanımlı konusunda uzman hocaların eğitmesi,zamanında bilgi akışı sağlaması öğrenci için çok önemlidir
Size güvenmiyörümcek hocam bilgi ve aktarmayı çok kısıtlı

Misafir Avatar
Nilgün 4 ay önce

10 Eylülde yapılan DUS sınav sonuçları nezaman açıklanacak binlerce genç beklemekten yoruldu önlerini göremiyorlar ,kaç ay oldu ayıp ve günah !,