2017 Yılında Gardiyan - İnfaz Koruma Memuru Alımı Yapılacak Mı?
KamuAjans.ComHükümetin her yıl bütçe ayırdığı bakanlıklar belirlenen oranlarda personel alımı yapıyor. Aslan yapının MEB'de olan bütçede Adalet Bakanlığı üçüncü sırayı alıyor. Bu yıl içerisinde Gardiyan (infaz Koruma Memuru) alımı yapacağı duyurulmuştu. Yeni Adalet Bakanı Abdulhamit Gül katıldığı TV programında konuya ilişkin açıklamalarında hem adli personel, hem de cezaevi personeli konusunda ihtiyaçları olduğunu belirtmişti.

 Adalet Bakanlığı sözleşmeli 194 zabıt katibi, 90 mübaşir, 16 teknisyen olmak üzere toplam 300 personel alacak. Adalet Bakanlığı İnfaz Koruma Memuru alımı başvurusu yapmak isteyen on binlerce vatandaş da, Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevlerinin belirlediği şartları merakla bekliyor. 2017 yılı içerisinde gardiyan ihtiyacını karşılamak için yapılacak olan İnfaz Koruma Memuru alımı için başvuru şartlarının, Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri tarafından yayınlanması bekleniyor.

PERSONEL ALIMI AÇIKLAMASI


Adalet Bakanı Abdulhamit Gül katıldığı TV programında konuya ilişkin açıklamalarında "Hem adli personel, hem de cezaevi personeli konusunda ihtiyaçlarımız var. Bu konuda da Maliye Bakanlığımız, Başbakanlığımız ve hükümetimiz ile birlikte yürütülen çalışmaları, en yakın zamanda ihtiyaçlarımızı giderecek şekilde kamuoyuna duyuracağız. Hem zabıt katibi adli personeli için, hem de cezaevi personeli için ihtiyaçlarımızı inşallah gidereceğiz. Bu konuda bir istihdam olacaktır." ifadelerine yer vermişti.

İLAN
Yapımı tamamlanarak geçici kabulü yapılan Boğazlıyan T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumunun personel ihtiyacının karşılanması amacıyla komisyon atamalı personelin Adalet Bakanlığı Memur Sınav Atama ve Nakil Yönetmeliğinin 22 ve 41'inci maddeleri gereğince komisyonlar arası naklen atanması planlanmaktadır. 
Bu kapsamda, aşağıda belirtilen şartları taşıyan ceza infaz kurumlarında görev yapan personelin taleplerini aşağıda belirtilen tarihlerde Norm ve Atama Sistemi (NAS) üzerinden göndermeleri gerekmektedir. Sistem üzerinden gönderilmeyen hiçbir talep dikkate alınmayacaktır. Başvurular NAS üzerinden alınacak ancak değerlendirmeler puana göre değil atanmak istenilen kurum ile halen görev yapılan kurumun ihtiyacı göz önüne alınarak gerçekleştirilecektir. 
1-Başvuru şartları:
a) 01 Ekim 2017 tarihi itibariyle görev yapılan Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanlığının yetki alanı içerisinde 2 yıllık hizmet süresini doldurmuş olmak (hizmet gereği atananlarda 3 veya 8 yıl),
b) Son görev yerindeki eylemi ile ilgili olarak, son iki yıl içerisinde uyarma veya kınama dışında herhangi bir disiplin cezası almamış olmak (hizmet gereği atananlarda uyarma cezası dışında ceza almamış olmak). 
2- Genel İlkeler:
a) Eşi ile aynı komisyon bünyesinde çalışanların tek başına talepte bulunmaması gerekmektedir. 
b) Sözleşmeli personelin başvuru hakkı bulunmamaktadır.
4- Özel Hususlar:
a) Yukarıda adı geçen kuruma ihtiyaçtan fazla talep olması halinde talepte bulunanların görev yaptığı kurumun personel ihtiyacı göz önüne alınarak başvuruları değerlendirilecektir. 
b) Sistem üzerinden sadece Boğazlıyan T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumunu tercih edilebilecektir. Başka bir yer talep edenlerin talepleri dikkate alınmayacaktır.
c) Sistem üzerinden yapılan tercihlerin Genel Müdürlüğümüz atama ekranına ulaşmasından sonra tercihlerden vazgeçilemeyecek, atama gerçekleştikten sonra atama işleminden feragat talepleri kabul edilmeyecektir. Bu itibarla tercihin özenli bir biçimde yapılması ve sisteme işlenmesi önem arz etmektedir.
5-Mahallinde Yapılması Gereken İşlemler
a) NAS, UYAP’ta kayıtlı veriler üzerinden değerlendirme yaptığından; öncelikle UYAP kayıtlarının komisyonlar, ilgililer ve kurum personel birimlerince kontrol edilerek, personelin özlük bilgilerinin (daha önce çalıştığı kurumlar da dahil olmak üzere ayrılış ve başlayış tarihleri, öğrenim bilgileri, aile fert bilgileri, personelin eşlerinin görev yaptığı kurum ve unvan bilgileri, telefon ve adres bilgileri, e-posta adresleri, geçici görev bilgileri, teknisyen branş bilgileri, ceza bilgileri ve eksik bulunan tüm bilgilerin) güncellenmesi ve eksik olan verilerin ivedilikle tamamlanması gerekmektedir. Aksi takdirde mevcut bilgilere itibar edilecektir. Bu itibarla atanma talebinde bulunacak personelin kendi özlük ekranları ile ilgili bilgileri kontrol etmesi önem arz etmektedir.
b) Boğazlıyan T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumuna atanma talebinde bulunacak personelin; UYAP-Personel Uygulamaları/Personel İşlemleri/CTE Atanma Talep Formunu kendi kullanıcı adı ve şifreleri ile girmek suretiyle elektronik ortamda doldurmaları ve aile birliği nedeniyle naklen atamalarda istenen belgelerini eklemek suretiyle 25 Ağustos -06 Eylül 2017 tarihleri arasında UYAP üzerinden başvurularını yapmaları gerekmektedir. Fiziki olarak gönderilen talepler ile UYAP ortamından gönderilse dahi belirtilen tarihler dışında yapılan talepler ve eksik belge ile başvuru yapanların başvuruları değerlendirmede dikkate alınmayacaktır. Atanma Talep Formunun bir çıktısı alınarak imzalanıp kurumun personel biriminde muhafaza edilecektir.
c) UYAP şifresi olmayan personel, kurumlarında bulunan UYAP-Bilgi İşlem Birimi aracılığı ile şifre talep formu doldurarak UYAP şifrelerini temin edecektir. UYAP şifresi olmadan atanmak için tercihte bulunulamayacağından, kurumda bulunan UYAP-Bilgi İşlem Biriminin bu yöndeki talepleri gecikmeksizin karşılayarak mağduriyetlere sebebiyet verilmemesi için gerekli tedbirlerin alınması gerekmektedir.
Bilgi edinilmesini, yazımızın Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanlığına iletilmesini ve keyfiyetin yargı çevrenizde bulunan ceza infaz kurumu müdürlükleri personeline tebliğini rica ederim.

Eski Haber

Her yıl memur personel alımı duyurusuna çıkan Adalet Bakanlığı bu yıl hakim ve savcı alımı dışında duyuruya çıkmadı. Hemen her yıl alımı gerçekleştirilen infaz koruma memuru (gardiyan) personel alımı için kadro ihdasını bekleyen binlerce adayın kulağı bakanlık ya da TBMM'den gelecek müjdeli bir habere çevrilmiş durumda. Adalet Bakanlığının yıl sonuna kadar toplam 16 bin kişilik alım yapması beklenmektedir.


İnfaz Koruma Memuru 2017 yılı alımı ile Adalet Bakanlığı bünyesinde gardiyan olarak çalışmak isteyen vatandaşlar, Ceza ve Tevkifevleri Müdürlüğünün yayımladığı ilan detaylarını araştırdı. Eski ismiyle gardiyan, yeni ismiyle infaz koruma memuru alımı için duyuru yayımlayan bakanlık, 300 gardiyan alınacağının bilgisini verdi.

Adalet Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, MEB ve İçişleri Bakanlığı'na personel alımlarının süreceği sinyali verilmişti. 2017 yılı içerisinde çok sayıda İKM, Zabıt Katibi, Mübaşir alımının yanı sıra Hakim ve Savcı alacağı daha önce defalarca açıklanan Adalet Bakanlığı'nın yeni ilanlarının ne zaman geleceği, kaç kişilik alım yapacağı belli oldu. Bu alımların yapılacak olması İnfaz Koruma Memuru (Gardiyan) alımlarının da yakında olabilme ihtimalini güçlendirdi.


Eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'a yöneltilen ''Diğer alanlardan personel alımı yapacak mısınız?'' şeklindeki soru üzerine Eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın cevabı ''Evet. Zabıt Katibi, İcra Katibi, İnfaz Koruma Memuru bunlara ilişkin de 2017 yılında yeni personel alımları yapılacak.'' olmuştu. Ayrıca Eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ açıklamasında 2017 yılında 5 bine yakın zabıt katibi ve infaz koruma memur (İKM) alımı yapılacağını da ifade etmişti.

2017 Yılında Gardiyan Alımı ile beklenti içerisinde olan adaylar, bakanlık tarafından henüz bir açıklama yapılmamış olmasından dolayı sıkıntılı bir bekleyiş içerisindedirler. İş arayan ve kamu kurumlarında görev almak isteyen KPSS adaylarının en çok rağbet gösterdiği kurumlardan birisi olan Adalet Bakanlığı kadrolarıdır. En çok tercih edilen görevlerden birisi de İnfaz Koruma Memurluğudur.

Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü infaz koruma memuru alımları Kamu Personeli Seçme Sınavı şartı ile yapılmaktadır. 2017 Yılında İnfaz Koruma Memuru (Gardiyan) alımı yapılıp yapılmayacağı netleşmemiş olsa da hakim ve savcı alımlarının tamamlanmasının ardından Adalet Bakanlığı sözleşmeli 194 zabıt katibi, 90 mübaşir, 16 teknisyen olmak üzere toplam 300 personel alımının gerçekleşecek olması da İnfaz Koruma Memuru alımı duyurusunun yapılması ihtimalini güçlendirmektedir.

KamuAjans.com - Özel Haber

Kamuajans.com/ÖZEL

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Nebahat ışılak 4 ay önce

İnfaz korumalar nasılsa,erbaşlardan alınıyor,bizim evlat larımız ne yiyecek bilemiyorum.

Misafir Avatar
ilhan 2 ay önce @Nebahat ışılak

nebahat senin oglunda gitsin vatan için beklesin ?

Beğenmedim (21)
Misafir Avatar
Cihan 4 ay önce

Her 3 kişiden 1i işsiz çok yazık, üniversite öğrencileri işsiz sayılmıyor buna rağmen küçültülmüş işsizlik rakamları çok yüksek Allah yardimcımız olsun

Misafir Avatar
Hanife 4 ay önce

Bekle ancak bekle nereye kadarsa bekle

Misafir Avatar
Hanife 4 ay önce

Sabırlı olmamız lazımda zaman gecıyor yolumuzu cızmemız lazım ona göre

Misafir Avatar
Hanife 4 ay önce

Yeter artık yaw bekle bekle ne bu alın alıyorsanız

Misafir Avatar
Olcayto 4 ay önce

Değerli büyüklerim personel alım konusunda net olursaniz sevirim çünki sabırsızlaniyoruz en azindan bir tarih ama. Net olsun

Misafir Avatar
yılmaz 4 ay önce

Evet ya doğru. Söylüyorsunuz

Misafir Avatar
yılmaz 4 ay önce

Arkadaşlar sabırlı olmamız lazım