banner183

2017 PTT Personel Alımı Mülakat Sonuçları Hangi Tarihte Açıklanacak?
KamuAjans.Com - PTT Genel Müdürlüğü olarak, Türkiye'nin 2023 hedefleri doğrultusunda stratejik hedeflerini yenilediklerini ifade eden Akbulut, "Sayın Cumhurbaşkanımızın, şubat ayı başlarında 2017 yılını istihdam seferberliği yılı olarak addetmesinden sonra biz de çalışmalarımızı hızlandırdık. PTT Genel Müdürlüğü olarak yılın ilk yarısında 2 bin 500, diğer ikinci yarısında da 2 bin 500 olmak üzere toplamda 5 bin personeli istihdam edeceğiz." dedi. 

PTT AŞ Genel Müdür Yardımcısı Akbulut, "Cumhurbaşkanımızın çağrısı üzerine yıl içinde istihdam edeceğimiz 5 bin kişiden 2 bin 500'ünün sınavları tamamlandı. Bu kişileri bayramdan sonra ilan edip, göreve başlatacağız.Yılın ikinci yarısında da diğer ilanımıza çıkacağız. Yıl sonuna kadar da toplamda 5 bin kişiyi istihdam etmiş olacağız." dedi.

Türkiye'nin 2023 hedefleri

Akbulut, istihdam edileceklerin, 72 bölümden mezun olanlar arasından KPSS puanına göre belirlendiğini anlatarak, bu kişilerin dağıtıcı ve gişe personeli olarak hizmet vereceğini dile getirdi.

Personelin yaklaşık 4 bin 500 şubenin tamamında görevlendirileceğine işaret eden Akbulut, istihdam açığı bulunan bütün şubelere personel gönderileceğini aktardı.

Akbulut, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın istihdam seferberliği çağrısı üzerine başlattıkları çalışma kapsamında yıl içinde istihdam edecekleri 5 bin kişiden 2 bin 500'ünün sınava tabi tutulduğunu belirtti.

"2023 yılındaki hedefimiz, 15 bin şube ve 100 bin çalışan"

Ülke genelinde istihdamı sağlanacak 2 bin 500 kişinin mülakatlarının 11 Mayıs itibariyle tamamlandığını bildiren Akbulut, "2 bin 500 kişi, Ramazan Bayramı'nın ardından istihdam açığı bulunan illerimizdeki şubelerde işbaşı yapacak. Bu kişileri bayramdan sonra ilan edip, göreve başlatacağız. Yılın ikinci yarısında da diğer ilanımıza çıkacağız. Yıl sonuna kadar da toplamda 5 bin kişiyi istihdam etmiş olacağız." diye konuştu.

Akbulut, gelecek yıllarda da aynı şekilde personel istihdamına yönelik çalışmaların devam edeceğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Bizim 2023 yılındaki hedefimiz, 15 bin şube ve 100 bin çalışan. Bu hedefi gerçekleştirmemiz için bütün altyapı çalışmalarını tamamlıyoruz. TÜBİTAK ile 'entegre yönetim sistemi' adı altında çalışma tamamladık. İnşallah önümüzdeki ay bunu yürürlüğe sokacağız. Merkez ve taşra teşkilatımızda bu çalışmanın neticelerini görmeye başlayacağız."

Bakanlar Kurulu kararı ile bir süre önce PTT'ye yurt içi ve yurt dışında şirket kurma, kurulmuş olan şirketlere ortak olma yetkisi verildiğini anımsatan Akbulut, "Kurmakta olduğumuz 15 büyük şirketimiz var. Bu şirketlerin istihdamları ekstra ayrıca olacak." dedi.

Dünya ile rekabet etmek için nitelikli personele ihtiyaç bulunduğunu ifade eden Akbulut, personeli 5 ildeki eğitim merkezlerinde uygulanan işbaşı eğitimlerine tabi tuttuklarını söyledi.

Akbulut, yılın ilk yarısında personelin yüzde 30'unun eğitildiğini aktararak, yılın ikinci dönem eğitim programına ise Ramazan Bayramı sonrasında devam edileceğini kaydetti.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 PTT AŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Bozgeyik 81 ilden gelen PTT İl Müdürleri ve CEO'larla yaptığı toplantı da hem geleceğe yönelik hedefleri açıkladı hem de 2016 yılının değerlendirmesini yaptı. Özellikle 2023 hedefini koyan ve kendilerine dünya markası olma hedefi çizen PTT'nin personel alımını arttıracak olması, kariyer planlaması yapan, iş arayan gençler için büyük bir umut ışığı oldu.

PTT açık pozisyonları için memur ve personel alımları gerçekleştirmeye devam etmektedir. Bu sene 250 kişilik memur alımının daha yapılması beklenirken yapılan duyuru ile 2 bin 500 memur alınacağı müjdelendi. 2 bin 500 kişilik personel alımı hakkında detaylar;

 Bilindiği üzere PTT'ye Bakanlar Kurulu tarafından daha önce yurt içinde ve dışında şirket kurma ve ortak olma yetkisi verilmişti. Bu karar muvacehesinde PTT 15 yeni şirketin kurulması kararını almıştı. PTT'nin aldığı önemli kararlardan birisi de sigorta şirketi kurmak oldu. Henüz fizibilite çalışmalarının yürütüldüğü PTT Sigortanın hayata geçmesi durumunda binlerce kişiye de istihdam olanağı sağlanmış olacak.

PTT Yönetim kurulu toplantısında açıklamalarda bulunan Genel Müdür Bozgeyik, 2017 yılı içerisinde 2 bin 500 personel alımı daha yapabileceklerini , daha önce gerçekleşen 2250 kişilik personel alımıyla birlikte toplamda 5 bine yakın alım hedeflediklerini belirtti. Kamu da en çok personel alan kurumlardan birisi olan PTT hem kurumsal anlamda büyümeye hem de personel istihdamında çok sayıda personeli bünyesine katmayı hedefliyor.  PTT AŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Bozgeyik PTT kurum sayısını da personel sayısını da 3 kat arttırmayı hedeflediklerini açıkladı. Kurumsal manada geçmişe göre büyük atılımlar yaptıklarını belirten Bozgeyik geleceğe ait planlamaları hakkında bilgi verdi.

Daha önceki durumlarına değinen son yıllardaki ekonomik krizlere rağmen gelinen noktaya parmak basan Bozgeyik PTT'nin yurdun dört bir yanına şubeler açmaya devam edeceklerini 2023'e kadar PTT'nin 40 bin olan çalışan sayısını, 100 bine, 4 bin 500 olan işyeri sayısını da 15 bine çıkaracaklarını ifade etti. PTT Genel Müdürü Bozgeyik Bozgeyik, geçen yıl PTT'nin yüzde 17,8 büyüdüğünü ve karının yüzde 30 arttığını kaydetti.
     
PTT bankacılık alanında da önemli gelişim sağladı. Yurdun 4 bir yanında açtıkları PTT Banklarla vatandaşa en ücra köşelerde bile hizmet sunan PTT yeni banka şubelerini açtıkça da personel istihdam etmeye devam edecektir. PTT Bank bankacılık alanında bankamatik ve kredi kartı ile elektronik ödeme seçeneklerini de hayata geçirmeyi planlıyor. 

PTT'ye 2 bin 500 kişinin alımının gerçekleştiğini, 2 bin 500 kişilik alım için de yetkinin alındığını ifade eden Bozgeyik, bu yıl içinde alımları 5 bine çıkaracaklarını bildirdi.

Kamuajans.com/ÖZEL

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
taha 2 hafta önce

Ya acaba tam olarak mülakat sonuçları ne zaman açıklanır net bi tarih verebilecek yok mu???

Misafir Avatar
atalay 3 gün önce

atalay