2017 Asli Öğretmenliğe Geçiş Sınavı Sınav Giriş Yerleri Ne Zaman Yayınlanır?
Kamuajans.com - Eğitim kurumlarında öğretmen olarak görev yapmak için 2-8 Şubat 2016 tarihleri arasında İlk Atama, Yeniden Atama, Kurumlar Arası Yeniden Atama ve Milli Sporcuların Beden Eğitimi Öğretmenliğine başvuruları alınıp 11 Şubat 2016 tarihinde 29,916 öğretmenin ataması gerçekleştirilmişti. 2016 Şubat ayında atanan öğretmenler, 2017 Şubat ayı itibariyle 1 yıllık çalışma süresini doldurmuş olacaklar. Bu yüzden bu öğretmenlere asli öğretmenliğe geçiş sınavı uygulanması bekleniyor. Sonunda beklenen 2017 Asli Öğretmenliğe Geçiş Sınavı kılavuzu yayımlandı.

Geçen yıl atanıp 1 yıllık çalışma süresini dolduran öğretmenler için aday öğretmenlik sınavı MEB tarafından yapılacak. 2017 Asli Öğretmenliğe Geçiş Sınavı yapıldıktan sonra da sözlü sınavlarla bu süre devam edecek. 

2017 Asli Öğretmenliğe Geçiş Yazılı Sınavı'na katılacak adaylar sınav ücretini 8-22 Şubat 2017 tarihleri arasında ilgili bankaya yatırdılar. 2017 Asli Öğretmenliğe Geçiş Yazılı Sınavı 19 Mart 2017 tarihinde saat 14.00'da yapılacak. Ardından 27 Mart - 27 Nisan 2017 tarihleri arasında Asli Öğretmenliğe Geçiş Sözlü Sınavı yapılacak.

Sınava ait sonuçlar ise 5 Mayıs 2017 tarihinde açıklanacak. Sınav ücreti 100 TL'dir. Sınav ücreti MEB 
Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bağlı Döner Sermaye İşletmesinin “Kurumsal Tahsilât Programı” aracılığı ile T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası veya Türkiye Halk Bankasından herhangi birine, ATM aracılığı veya bu bankaların internet bankacılığı ile ASLİ ÖĞRETMENLİĞE GEÇİŞ SINAVI adı ile yatırılacaktır. 

YAZILI SINAV GİRİŞ BELGESİ


a. Asli Öğretmenliğe Geçiş Yazılı Sınavına adaylardan başvuru alınmayacaktır.

b. MEBBİS kayıtlarına göre sınava giriş şartlarını taşıyan ve sınav ücretini yatıran 
adaylara sınava giriş belgesi düzenlenerek www.meb.gov.tr adresinde yayımlanacaktır. Adaylara sınav giriş belgesi posta yoluyla gönderilmeyecektir.

c. MEBBİS bilgilerinin tam ve doğru olarak kayıtlara işlenmemiş olması durumunda 
sınava girecek adaylar açısından sınava girememesi gibi sonuçlar doğurabileceğinden sorumlu birimlerin adayların bilgilerini güncellemesi ile ilgili gerekli özeni göstermesi gerekmektedir. Aday bilgilerinin MEBBİS’te hatasız, eksiksiz ve sınav kılavuzuna uygun olması gerekmektedir. Bu konuyla ilgili sorumluluk adayın kendisi ile görev yaptığı il millî eğitim müdürlüğüne ait olacaktır.

ç. Yazılı sınava girecek adaylardan MEBBİS kayıtlarına göre engelli olanlardan sınav 
esnasında ÖDSGM tarafından tedbir alınmasını gerektirecek herhangi bir engel durumuna sahip olan adaylar, MEBBİS aday öğretmen modülünde “yazılı sınavda almak istediği hizmet” seçenekleri arasından uygun olan hizmeti 08/02/2017-22/02/2017 tarihleri arasında seçeceklerdir. Süresi içinde herhangi bir hizmet talebinde bulunmayan engelli adaylar için ÖDSGM tarafından sınav hizmeti planlaması yapılamayacaktır. Adayların konuyla ilgili itirazları dikkate alınmayacaktır. Beyan edilen engel durumunun doğruluğundan başvuruyu yapan aday ve MEBBİS özlük bilgilerini kaydeden personel, raporun geçerliliğinden ise ilgili kurum sorumlu olacaktır.

d. Yazılı sınav giriş belgesinde adayın kimlik bilgileri ile sınava gireceği sınav 
merkezi (il), bina, salon ve sıra bilgileri yer alacaktır. Aday, yazılı sınav giriş belgesinde yer alan sınav merkezinde (görev yaptığı ilde), binada, salonda ve sırada sınava girecektir.

e. Adayların görev yaptığı ilde sınava girmesi esastır. Ancak mazereti nedeniyle 
başka bir sınav merkezinde sınava girmek isteyen aday öğretmenler dilekçelerini ve belgelerini 01/03/2017 tarihine mesai bitimine kadar ÖYGGM’ne ulaştırmaları halinde talebi değerlendirilecektir.

2017 Asli Öğretmenliğe Geçiş Sınav Takvimi'nin MEB tarafından açıklandı. Kılavuz İçin Tıklayınız

KamuAjans.com - Özel Haber
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
teknik 2 hafta önce

Ne oluyorsa hep bu şubat 2016 da atananlara oluyor şimdide Seçenek 5 e çıktı 4 yanlis 1 dogruyu goturecek ösym bile kriter degerlendirmede yanlis dogruyu goturmuyor hayırlısı

Misafir Avatar
bilnmeyn 3 gün önce

Ne olur su yanlis dogruyu gotrsun secenegi kalksin

Misafir Avatar
osman kartal 9 saat önce

Sınav ücretini yatrimayanalar için süre uzatılacak mı

Misafir Avatar
osman 9 saat önce

Sınav ücretini yatrimayanalar için süre uzatılacak mı