2017 AÖF Bahar Dönemi Kayıt Yenileme Ne Zaman Sona Erecek?
Kamuajans.com - Ara sınavları 2017 Nisan ayının ortasında yapılacak olan AÖF Bahar Döneminde, dönem sonu sınavları da 2017 Mayıs ayının sonunda yapılacaktır. 2017 AÖF Bahar Dönemi Kayıt Yenileme İşlemleri de başladı. AÖF öğrencilerinin 10 gün sürecek bu kayıt yenileme döneminde mutlaka işlemlerini yapmaları gerekmektedir. 

2016-2017 AÖF Güz Dönemi 14-15 Ocak 2017 tarihlerinde yapılan Güz Dönemi Dönem Sonu Sınavı'nın yapılması ile sona erdi. 2016-2017 AÖF Sınav Takvimi'ne göre AÖF Bahar Dönemi Ara Sınavı 15 - 16 Nisan 2017 tarihinde, AÖF Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı 27 - 28 Mayıs 2017 tarihinde yapılacağı duyurulan AÖF sınav tarihlerinde değişiklik yapıldı. İşte o duyuru:

Anadolu Üniversitesi Senatosunun 14/02/2017 tarihli ve 2 sayılı kararı gereğince, Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinin 2016-2017 Öğretim Yılı Akademik Takvimine göre 15-16 Nisan 2017 tarihlerinde yapılacak olan 2016-2017 öğretim yılı Bahar Dönemi Ara Sınavları, Referandum takvimi nedeniyle 29-30 Nisan 2017 tarihlerinde; 27-28 Mayıs 2017 tarihlerinde yapılacak Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavları ise 03-04 Haziran 2017 tarihlerinde yapılacaktır.

2016-2017 AÖF Bahar Dönemi Kayıt Yenileme - Ekle/Sil (Laboratuvar Derslerine Kayıt) tarihleri belli oldu. 2017 AÖF Kayıt Yenileme İşlemleri 13-24 Şubat 2017 tarihleri arasında yapılacak. AÖF Öğrencileri http://aof.anadolu.edu.tr adresi Kayıt Otomasyonu bağlantısı Kayıt Yenileme linkinden Ders Ekle-Sil işlemlerini yapabilecekler.

Kayıt Yenileme

Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinde kayıtlı öğrencilerimiz Bahar Döneminde ders ekle-sil işlemini buradan yapabilir.
Ders ekle-sil işlemi yaptıktan sonra herhangi bir bankanın kredi kartı/banka kartı ile online ödeme yapabilirsiniz. Ancak, kayıt yenileme tarihinin son günü provizyon işlemleri nedeni ile kredi kartı/banka kartıyla ödeme yapamazsınız.

Mazeretli Ders Ekleme İşlemleri


Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinde kayıtlı öğrencilerimiz Bahar Döneminde mazeretli ders ekleme işlemini buradan yapabilir.
Mazeretli ders ekleme tarihi: 23 - 24 Şubat 2017

2017 AÖF BAHAR DÖNEMİ KAYIT YENİLEME NASIL YAPILIR?BAHAR DÖNEMİ
Kayıt Türü İnternet Başvuru ve Kayıt Tarihi** Mazeretli Kayıt Tarihi Süre
KAYIT YENİLEME
EKLE/SİL
(Laboratuvar
Derslerine Kayıt)
- Açıköğretim
- İktisat
- İşletme
13 Şubat 2017 Pazartesi
24 Şubat 2017 Cuma
24 Şubat 2017 Cuma 10 Gün


* ÖSYS Yeni Kayıt ve Ek Yerleştirme İnternet Başvuru ve Kayıt tarihleri, ÖSYS yerleştirme sonuçlarının açıklandığı tarihe bağlı olarak değişebilir.

** Kayıt gruplarının Internet Başvuru işlemleri belirtilen tarihlerin ilk günü saat 09.00’da başlayacak, son günü saat 17.00’de sona erecektir.

*** Yatay Geçiş ile kayıt yaptıranlar ders ekleyebilir.

**** Dikey Geçiş İnternet Başvuru ve Kayıt tarihleri, 2016-Dikey Geçiş Sınavı (DGS) yerleştirme sonuçlarının açıklandığı tarihe bağlı olarak değişebilir.

2016-2017 AÖF Bahar Dönemi Kayıt Yenileme işlemleri için İnternetten yapılan başvuru belgesi, Fotoğraflı – İmzalı Form, Öğrenci Bilgi Formu, Öğrenim Belgesi, Fotoğraf ve Askerlik Durum Belgesi istenmektedir.

Her programa göre değişen harç ücretleri genellikle 290 liraya denk geliyor. Öğrenciler parayı yatırdıktan sonra kayıt yenileme işlemlerini yapabilecekler. Kaydınızı yapmanız için ilk olarak gerekli olan harcı yatırmanız gerekmektedir. Harcı yatırdıktan sonra ise ders seçimini kolaylıkla yapabilirsiniz.

AÖF Büroları sabah saat 08.30 de açılır ve 17.00’de kapanır. Hafta içi hizmet veren AÖF büroları hafta sonu işlem almamaktadır.

Kayıt yenileme işlemleri sırasında ödenecejk harç ücretleri aşağıda açıklanan dört yöntem dışında ödemelerin posta havalesi, banka havalesi ve EFT gibi yollarla yapılması kabul edilmemektedir. 

Vakıfbank Şubelerine Ödeme

Vakıfbank’ın herhangi bir şubesine T.C. kimlik numaranız ile kayıt yaptıracağınız kayıt türü - program belirterek ödemenizi gerçekleştiriniz.

Vakıfbank İnternet Bankacılığından Ödeme

Vakıfbank’ta İnternet bankacılığı kullanıyorsanız, Vakıfbank’ın (vakifbank.com.tr) internet sitesindeki “İnternet Bankacılığı” menüsünden internet şifrenizle giriş yaparak “Ödemeler”, "Eğitim ve Sınav Ödemeleri", “Üniversite Harç İşlemleri” sırasıyla tıklayınız. Ardından üniversite seçeneğinden “Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi/Uzaktan Eğitim Ödemeleri”ni seçiniz. Öğrenci numarası olarak T.C. kimlik numaranızı doğru şekilde giriniz. “Devam” tuşunu tıklayınız. Bir sonraki sayfada kayıt türü - programa göre yapmanız gereken ödeme tutarları görülecek ve onaylamanız istenecektir. Onaylamanızdan sonra ekranda görülecek dekontun dökümünü yazıcıdan alarak öğreniminiz süresince saklayınız.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.