2017 ALES Sonbahar Dönemi Sınav Yerleri Belli Oldu Mu? ALES Sınav Giriş Yerleri
Kamuajans.com - Binlerce adayın ter dökeceği Türkçe olarak yapılacak 2017 ALES Sonbahar Dönemi sınavın sonuçlarının açıklanma tarihi ÖSYM tarafından sınav takviminde açıklandı. 2017 ALES İlkbahar Dönemi Sınavında adaylara sayısal ve sözel testler uygulanacaktır. Sayısal Testi, adayların sayısal ve mantıksal akıl yürütme (muhakeme) becerilerini ölçmeye yönelik 50 sorudan; Sözel Testi, sözel akıl yürütme (muhakeme) becerilerini ölçmeye yönelik 50 sorudan oluşacaktır.
,
,ALES Sınavının Sonbahar Dönemi 19 Kasım'da yapılacak ve ÖSYM sınav takvimine göre de sonuçlar 21 Aralık 2017 tarihinde açıklanacağı öngörülüyor. ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere “Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi” işlemini hizmete sunmuştur.

2017 ALES sonbahar dönemi sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağına dair ÖSYM'den yapılan bir açıklama henüz bulunmuyor. ALES 2017 sonbahar dönemi sınav sonuçları açıklanır açıklanmaz haberimizde yayınlanacak.

2017 ALES Sonbahar Dönemi Sınav Sonuçlarının Ne Zaman Açıklanacağına Dair ÖSYM'den yapılan bir açıklama henüz bulunmuyor.

19 Kasım 2017 tarihinde uygulanan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavına (2017-ALES Sonbahar Dönemi) ait madde analizleri incelenmiş, cevap anahtarlarının kontrolleri tamamlanmış, itirazlar bilimsel açıdan değerlendirilmiştir. Sınav sonuçları, 21 Aralık 2017 tarihinde saat 22:35'den itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr İnternet adresinden açıklanacak olup adaylar, sınav sonuçlarını belirtilen İnternet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir.

Başvuru Kılavuzu

Başvuru Merkezi Listesi

Engel Bilgi Formu


SINAV SONUÇLARININ BİLDİRİLMESİ

Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik/Y.U. Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin 
https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden, mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir. İnternet sayfasındaki duyurular, sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir. Sınava ilişkin bir dava söz konusu olduğu takdirde mahkemece bir karar verildikten sonra sonuçlar açıklanacaktır.

Sonuç bilgileri, Türkçe ve İngilizce olacaktır. Sonuçlarda, adayların sınavın bölümlerine ait doğru ve 
yanlış cevap sayıları, ALES puanları ve bu puanlara göre başarı sıraları yer alacaktır.

ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere “Sonuç Belgesi 
Kontrol Sistemi” işlemini hizmete sunmuştur. Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” basılmaktadır.

Söz konusu işleme https://sonuc.osym.gov.tr üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından 
ulaşılmaktadır.
KamuAjans.com - Özel Haber
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
İsmail can 5 ay önce

Benim Google hesap ları mı facebook kabul etmiyor

Misafir Avatar
Nur 5 ay önce

Lütfen Pazartesi günü açıklansın. .

Misafir Avatar
Kadir kadiroğlu 5 ay önce

Bence 8 Haziran'a kalmaz