2017 Adli Yargı-2 Sınava Giriş Belgeleri YAYINLANDI - Adli Yargı Sınavı Ne Zaman?
Kamuajans.com -  Uzun bir çalışma takviminin ardından hakim olma isteğiyle sınava katılan ve mülakata girme hakkı kazanan adaylar, büyük bir merakla hakimlik mülakatının açıklanacağı günü bekliyor. Binlerce adayın gözü hakimlik sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak?

2017 Adalet Bakanlığı Adli Yargı Hâkim ve Savcı Adaylığı Yazılı Yarışma Sınavı-2 (2017-Adli Yargı-2), 24 Aralık 2017 tarihinde Ankara’da yapılacaktır. Sınav, saat 10.15’te başlayacak ve cevaplama süresi 130 dakika olacaktır. Adalet Bakanlığı Sınavları için başvurular 1-8 Kasım 2017 tarihleri arasında yapılacak olup geç başvuru tarihi 20 Kasım 2017. Adalet Bakanlığı Sınavları Sonuçları 12 Ocak 2018 tarihinde açıklanacak.

Sınava; TC vatandaşı olan, Hukuk Fakültesi mezunu (mezun olduğu lisans programı kodu 3209 olanlar), yazılı giriş 
sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış (doğum tarihi 01.01.1982 ve daha sonra olanlar) adaylar başvurabilecektir. Yabancı bir hukuk fakültesini bitirip de Türkiye'de hukuk fakülteleri programlarına göre eksik kalan derslerden sınava girip başarılı olanlar da sınava başvurabileceklerdir.

Başvurular, 1-8 Kasım 2017 tarihleri arasında bireysel olarak internet aracılığıyla veya ÖSYM başvuru merkezleri aracılığıyla elektronik ortamda alındı. Başvuru Merkezleri tarafından başvurular, resmi iş gününde ve resmi iş saatlerinde alındı. Geç başvuru günü, 20 Kasım 2017 tarihiydi.

Sınavda adaylara, 30 sorudan oluşan Genel Yetenek ve Genel Kültür Testi ile 70 sorudan oluşan Alan Bilgisi Testi uygulanacaktır. Testlerdeki soruların konulara göre dağılımı kendi aralarında eşit olacaktır. 

Genel Yetenek ve Genel Kültür Testi: Türkçe, Matematik, Türk Kültür ve Medeniyetleri, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi ve Temel Yurttaşlık Bilgisi ile ilgili çoktan seçmeli sorulardan, Alan Bilgisi Testi: Anayasa Hukuku, Medeni Hukuk, Borçlar Hukuku, Hukuk Yargılama Usulü, Ticaret Hukuku, İcra ve İflas Hukuku, Ceza Hukuku, Ceza Yargılama Usulü, İdarî Yargılama Usulü ve İdare Hukuku ile ilgili çoktan seçmeli sorulardan oluşacaktır.

DUYURU 

(14 Aralık 2017)

2017-Adli Yargı-2 : Sınava Giriş Belgeleri Açıklandı

24 Aralık 2017 tarihinde saat 10:15’de uygulanacak olan Adalet Bakanlığı Adli Yargı Hâkim  ve Savcı Adaylığı Yazılı Yarışma Sınavı-2'ye (2017-Adli Yargı-2) başvuran adayların, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemi tamamlanmıştır. Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesini, T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile 14 Aralık 2017 tarihinde saat 14:00’den itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden edineceklerdir.

DİKKAT!

Saat 10:00'dan önce sınav binasına giriş yapılacak olup bu süreden sonra adaylar sınav binalarına alınmayacaklardır.

Adaylara saygı ile duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞITemel Kurallar


DUYURU

(31 Ekim 2017)

2017-Adli Yargı-2: Başvuruların Alınması

2017 Adalet Bakanlığı Adli Yargı Hâkim ve Savcı Adaylığı Yazılı Yarışma Sınavı (2017-Adli Yargı-2), 24 Aralık 2017 tarihinde Ankara’da yapılacaktır. Sınava başvurular, 1-8 Kasım 2017 tarihleri arasında bireysel olarak internet aracılığıyla veya ÖSYM başvuru merkezleri aracılığıyla elektronik ortamda alınacaktır.  Adayların, başvuru yapmadan önce Adalet Bakanlığı tarafından duyurulan başvuru koşullarını dikkatlice incelemeleri, tüm koşullarını taşıdıkları takdirde sınava başvuru yapmaları yararlarına olacaktır.   

Sınava başvuru yapacak adayların Ek’te yer alan   Başvuru Kılavuz'unu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

Adayların bilgisine saygıyla sunulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

2017-Adli Yargı-2 Başvuru Kılavuzu


KamuAjans.com - Özel Haber
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.