2017-2018 İÜ AUZEF Vize Sınavı Giriş Belgeleri Ne zaman Yayınlanacak?
Kamuajans.com - İstanbul Üniversitesi AUZEF Sınavlarının tarihlerinin değişmesinin ardından sınava girecek adaylar sınav giriş yeri belgelerinin yayınlanmasını beklemektedirler. Güz Dönemi Ara Dönem (Vize) Sınavlarının ardından Güz Dönemi Yarıyıl Sonu (Bitirme Sınavları) gerçekleştirilecektir.

İstanbul Üniversitesi AUZEF tarafından yayınlanan açıklama, öğrenciler “önemli uyarı” başlığıyla verildi. Daha önce akademik takvimde 18 ve 19 Kasım 2017 tarihlerinde yapılacağı açıklanan vize sınav tarihinin değiştirildiği açıklandı. Buna göre AUZEF vize sınavları 2 ve 3 Aralık 2017 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

 AUZEF İnternet Adresi: http://auzef.istanbul.edu.tr/  Kayıt işlemi “Online Kayıt”, “Öğrenim Bedelini Ödeme” ve AUZEF tarafından yapılacak olan “Kesin Kayıt” adımlarından oluşmaktadır.

İstanbul Üniversitesi AUZEF Sınavları, Türkiye genelinde fakülte tarafından belirlenen sınav merkezlerinde gerçekleştirilecek olup öğrenciler sınav merkezleri hakkında ayrıntılı bilgiye http://auzef.istanbul.edu.tr/sinav-merkezleri/ adresinden erişilebilecekler. Sınav yeri tercih işlemleri https://sinav.istanbul.edu.tr/ adresinden yapılabilecek. İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi'nde okuyan öğrenciler 2-3 Aralık 2017 tarihlerinde Güz Dönemi Ara Dönem (Vize) Sınavlarına, 14-15 Nisan 2018 tarihlerinde Bahar Dönemi Ara Dönem (Vize) Sınavlarına katılacaklar.


AUZEF 2017-2018 Güz Dönemi Yarıyıl Sonu (Bitirme Sınavları) 23-24 Aralık 2017 tarihlerinde, Bahar Dönemi Yarıyıl Sonu (Bitirme Sınavları) 26-27 Mayıs 2018 tarihlerinde yapılacak. AUZEF 2017-2018 Güz Dönemi Yarıyıl Sonu (Telafi Sınavları) 27-28 Ocak 2018 tarihlerinde, Bahar Dönemi Yarıyıl Sonu (Telafi Sınavları) 30 Haziran - 1 Temmuz 2018 tarihlerinde yapılacak.

Ara sınavlar öğrencilerin tercih ettiği sınav merkezlerinde merkezi sistemle “sınavların akademik takvimde belirlenen tarih ve saatte bütün sınav merkezlerinde eş zamanlı” ve gözetimli olarak yüz yüze yapılır.

Öğrencilerimiz sınavlarına “Sınav Merkezi Tercihi” döneminde tercih ettikleri sınav merkezinde girmek zorundadırlar. 
Aksi belirtilmediği sürece öğrencilerimiz ilk yedi haftanın konularından sorumludur.

Sınavlar cumartesi sabah ve öğle, pazar sabah ve öğle olmak üzere 4 oturumda gerçekleştirilir. 
Hangi dersin hangi oturumda olacağı ölçme ve değerlendirme birimince ilgili bölümün dönem dersleri dikkate alınarak hazırlanır.

Öğrenciler dersinin/derslerinin bulunduğu sınav oturumlarında sınav alınır. 
Sınavlarda aksi belirtilmediği sürece her ders için 20 soru sorulmakta ve soruların çözümü için 30 dakika süre verilmektedir. Sınav süresi her oturum için ders sayısı X 30 dk. ya göre belirlenir.
Sınav bina ve salonlarına girerken Öğrenci Kimlik Kartına gerek yoktur.

Ara sınavların uygulaması ve değerlendirmeye etki oranı ilgili ayrıntılı bilgi AUZEF Eğitim Öğretim ve Sınav Yönetmeliğinde 
Beden Eğitimi ve Güzel Sanatlar dersi için sınav yapılmaz. Bu dersler için ödev hazırlanır. Ödevlerle ilgili duyurular öğrenme yönetim sistemlerinden ilan edilir, duyurular düzenli takip edilmelidir.

Öğrencilerimiz sınav salonuna girebilmeleri için Sınav Giriş Belgesi ve Nüfus Cüzdanı yeterlidir. Sınav salonlarına CEP TELEFONU ile kesinlikle girilemez.


İKİNCİ ÜNİVERSİTE YENİ KAYIT KILAVUZU

2017-2018 GÜZ DÖNEMİ KAYIT YENİLEME KILAVUZU

SINAV TARİHLERİ

Vize, Bitirme, Telafi ve Tek Ders Sınavı Tarihleri Güz Dönemi Bahar Dönemi
Ara Dönem (Vize) Sınavları  02 ARALIK – 03 ARALIK 2017  14 NİSAN – 15 NİSAN 2018
Yarıyıl Sonu (Bitirme Sınavları)  23 ARALIK – 24 ARALIK 2017  26 MAYIS – 27 MAYIS 2018
Yarıyıl Sonu (Telafi Sınavları)  27 OCAK – 28 OCAK 2018  30 HAZİRAN – 1 TEMMUZ 2018


KamuAjans.com - Özel Haber
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.