2017-2018 AÖO 2. Dönem İlk Kayıt ve Kayıt Yenileme İşlemleri Ne Zaman Sona Erecek?
Kamuajans.com - Açık Ortaokul öğrencileri ve yeni kayıt yaptıracak açık ortaokul öğrenci adayları 2017-2018 eğitim öğretim yılında açık öğretim ortaokulu yeni kayıt ve kayıt yenileme tarihlerini merak ediyor. İşte 2017-2018 açık öğretim ortaokulu yeni kayıt ve kayıt yenileme tarihleri…

Açık Öğretim Ortaokulu 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı ilk kayıt işlemleri, yeni yapılan duyuru ile İl, ilçe merkezlerindeki Halk Eğitim Merkezi ile Mesleki Eğitim Merkez müdürlükleri tarafından http://aio.meb.gov.tr internet adresi üzerinden alınmaya devam ediyor. 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı süresince yapılacak ilk kayıt iş ve işlemleri, Açık Öğretim Ortaokulu internet sayfasında "Çalışma Takvimi" altında belirtilecek.


 2017-2018 AÖO 2. Dönem Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme İşlemleri tarihleri ile mazerete bağlı ilk kayıt işlemleri tarihi belli oldu. Başvuru Yeri İl ve ilçelerde bulunan Halk Eğitimi Merkezi Müdürlükleridir.

İlk Kayıt Kılavuzu için tıklayınız.

Açık Öğretim Ortaokulu 2017 – 2018 eğitim öğretim yılı II. Dönem ilk kayıt başvuru tarihleri: 8 Ocak 2018- 23 Ocak 2018 tarihleri arasında yapılacaktır. Mazerete bağlı ilk kayıt işlemleri 23- 26 Ocak 2018 tarihleri arasında yapılacaktır.

İlk Kayıt Sınav Bedeli

Açık Öğretim Ortaokuluna ilk kayıt yaptıracak öğrenci adayı, her yıl belirlenen İlk 
Kayıt Sınav Bedelini ödemek zorundadır. Bir dönem için İlk Kayıt Sınav Bedeli, 30 TL olarak belirlenmiştir.

Öğrenci adayı, T.C. kimlik numarası beyan ederek Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası 
veya Halk Bankasının herhangi bir şubesine MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğü hesabına (Açık Öğretim Ortaokulu İlk Kayıt Sınav Bedeli) 30 TL ödeyecek ve dekontu muhafaza edecektir. (Not: Halk Bankası ayrıca havale bedeli talep etmektedir.)

İlk Kayıt Sınav Bedelinin yanı sıra 10 TL’de, Halk Eğitimi Merkezi Okul Aile 
Birliklerinin vereceği banka hesap numarasına veya kurumda görevli ilgiliye makbuz karşılığında ödenecektir.

İlk kayıt sınav bedeli ödendiği sistem üzerinden görülmektedir. Sistemde görünmeyen 
ödemeler, kaydınızın gerçekleşmesini engeller. Bunun için sınav bedelinizi doğru hesaba yatırdığınızdan emin olunuz.

İlk Kayıt Sınav Bedeli anlaşmalı bankaların ATM’lerinden yatırılmaktadır. 
ATM’lerden yatıracağınız ücretin mutlaka Açık Öğretim Ortaokulu İlk Kayıt Sınav Bedeli olarak yatırıldığına dikkat ediniz

Kayıt Yenileme Kılavuzu için tıklayınız.

Açık Öğretim Ortaokulu 2017 – 2018 eğitim öğretim yılı II. Dönem kayıt yenileme başvuru tarihleri: 8 Ocak 2018- 23 Ocak 2018’dir. Mazerete bağlı kayıt yenileme işlemleri 23- 26 Ocak 2018 tarihleri arasında yapılacaktır. Başvuru yeri İl ve ilçelerde bulunan Halk Eğitimi Merkezi Müdürlükleridir. 

Kayıt Yenileme Sınav Bedeli


Açık Öğretim Ortaokulunda kayıt yenileme yaptıracak öğrencilerin, her yıl 
belirlenen Kayıt Yenileme Sınav Bedelini ödemeleri gerekmektedir. 2017 yılında, bir dönem için Kayıt Yenileme Sınav Bedeli, 30 TL olarak belirlenmiştir. Öğrenciler, T.C. kimlik numarası beyan ederek Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası veya Halk Bankasının herhangi bir ATM’sine ya da var ise bu bankaların internet bankacılığı aracılığı ile MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğü hesabına (Açık Öğretim Ortaokulu Kayıt Yenileme Sınav Bedeli) 30 TL ödeyecek ve dekontu muhafaza edecektir. (Not: Halk Bankası ayrıca havale bedeli talep etmektedir.) Kayıt yenileme sınav bedelinin yanı sıra kayıt yenileme işlemi Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüklerinden yapılacaksa 5 TL’de, Okul Aile Birliklerinin vereceği banka hesap numarasına veya kurumda görevli ilgiliye makbuz karşılığında ödenecektir. Kayıt Yenileme Sınav Bedeli ödendiği sistem üzerinden görülmektedir. Sistemde görünmeyen ödemeler, kaydınızın aktifleşmesini engeller. Bunun için Sınav bedelinizi doğru hesaba yatırdığınızdan emin olunuz. Kayıt Yenileme Sınav Bedeli anlaşmalı bankaların ATM’lerinden yatırılmaktadır. ATM’lerden yatıracağınız ücretin mutlaka Açık Öğretim Ortaokulu Kayıt Yenileme Sınav Bedeli olarak yatırıldığına dikkat ediniz.Genel Müdürlük onayı için tıklayınız.

KamuAjans.com - Özel Haber
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Fidan 16 saat önce

Arkadaşlar ben 2012 yılında kayıt yaptırdım ama hiç gidemedim.Şimdi direk kayıt mı olucak ? Yoksa kayıt yenileme mi yapmam gerek?

Misafir Avatar
deniz 18 saat önce

26ocak sin gün kayıt yenileme yapmanız gerekiyor

Misafir Avatar
Kerem 2 gün önce

Yeni kayıt yabıcam tastiknamem de alta aslının aynıdıdır dıye muhur var acaba sıkıntı cıkarmı

Misafir Avatar
Betül 3 gün önce

İlk kayıt mi 23 26 Ocak

Misafir Avatar
dogan 4 gün önce

Bankaya para attirinca orta okul kayıt otomatik oluyor diyolar dogrumu

Misafir Avatar
Canan 6 gün önce

Mart ayı kac.sıvı

Misafir Avatar
Yaser 7 gün önce

8 ocakta yeni kayıt ve kayıt yenilme başlıyor

Misafir Avatar
Yaser 7 gün önce

8 ocakta yeni kayıt ve kayıt yenilme başlıyor