Kamuajans.com -  Türkiye’de ve Dünyada Değerlendirme Sistemlerinin Eğitime Etkisi adlı programda gazetecilerin sorularını da yanıtlandıran Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz şubat ayı sözleşmeli öğretmen ataması hakkında da 20 bin sözleşmeli öğretmen atamasına ilave olarak Şubat ayı içinde 5 bin öğretmen alımı daha yapılacağını belirtti.

20 bin öğretmen ataması ve 5 bin ücretli ataması tahmini kontenjanları. Öğretmen atamaları için Milli Eğitim Bakanlığı önümüzdeki ay içerisinde duyuruya çıkacak. Şubat ayında ilan edilecek öğretmen atamaları için MEB iki atama planlıyor. Bu atamalar 20 bin öğretmen ataması ve 5000 ücretli öğretmen ataması şeklinde olacak.

 Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz 2018 Şubat ayında 20 bin öğretmen atamasının müjdesini her fırsatta yeniliyor. Bakan Yılmaz'ın bu sözleri sonrası 20 bin öğretmen atamasının kontenjanları merak edilmeye başlandı. 20 bin atanacak öğretmenin branşları da netleşmeye başladı. Milli Eğitim Bakanlığı’nca 20 bin sözleşmeli öğretmen atamalarının gerçekleştirilmesiyle birlikte adaylar bekledikleri yeni öğretmen atamaları için Milli Eğitim Bakanlığı’ndan gelecek resmi açıklamayı bekliyor.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz 2018 Şubat ayında 20 bin öğretmen atamasının müjdesini her fırsatta yeniliyor. Bakan Yılmaz'ın bu sözleri sonrası 20 bin öğretmen atamasının kontenjanları merak edilmeye başlandı. 20 bin atanacak öğretmenin branşları da netleşmeye başladı. Milli Eğitim Bakanlığı’nca 20 bin sözleşmeli öğretmen atamalarının gerçekleştirilmesiyle birlikte adaylar bekledikleri yeni öğretmen atamaları için Milli Eğitim Bakanlığı’ndan gelecek resmi açıklamayı bekliyor.

20 bin öğretmen ataması yaklaşıyor. Öğretmenlerin gözü önümüzdeki ay gerçekleştirilecek olan 20 bin öğretmen atamasında. Hangi branşlara ne kadar öğretmen atanacağı merak edilirken bir çok tahminde bulunmak mümkün. Son verilere göre en kesin atama yapılacak branşları sizler için derledik.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2017 yılında 10 bin ek öğretmen ataması yapılmazken tüm öğretmen adayları Şubat ayında açıklanacak olan 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması duyurusuna odaklandı. 2018 yılında toplamda 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması yapılacağı geçtiğimiz haftalarda açıklanmış ve 20 bin atama için ilk duyurunun Şubat ayında yayınlanacağı belirtilmişti.

CHP Bursa Milletvekili Ceyhun İrgil Milli Eğitim Bakanlığı tarafından “Şubat atamasında öğretmen branş dağılımı” hususu ile ilgil soru önergesi verdi. 2018 Şubat öğretmen atamasında hangi branştan ne kadar öğretmen alınacak sorusunu yönelten İrgil’e cevap Bakanlıktan geldi. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilen cevapta ise şu ana kadar alınacak öğretmen kontenjanları arasında bir dağılım yapılmadığı görüldü.

  Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz geçtiğimiz aylarda katıldığı televizyon programında öğretmen atamaları ve ihtiyaç duyulan branşlar hakkında ipuçları vermişti. Bakan Yılmaz'ın bu açıklamaları ışığında Şubat ataması branş dağılımı hakkında tahminler gelmeye başladı.
 CHP Bursa Milletvekili Ceyhun İrgil Şubat 2018’de duyurusu yapılacak olan 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması branş dağılımı konusunu Meclis gündemine taşıdı. TBMM Eğitim Komisyonu üyesi CHP Milletvekili Ceyhun İrgil’in soru önergesine MEB cevap verdi.


20 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI BRANŞ DAĞILIMI

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması kontenjan dağılımı hakkında yapılan açıklama;

“İl milli eğitim müdürlükleri kendi illerine ayrılan kontenjan ölçüsünde atama yapılacak alanlar ile bu alanlara atanacakların istihdam edileceği eğitim kurumlarını belirlemektedir. Belirlenen bu eğitim kurumları atama döneminde sisteme yansıtılarak atanacak öğretmen adaylarının tercihine sunulmaktadır. Bu kapsamda henüz bir belirleme yapılmamıştır”

Milli Eğitim Bakanlığı merakla beklenen 20 bin öğretmen alımına ilişkin atama takvimi ile Branş ve Kontenjan Dağılımını açıkladı. Açıklanan dağılıma göre toplam 20 bin 127 öğretmen adayının ataması gerçekleştirilecektir. 2018 yılında 20 bin öğretmen sözleşmeli olarak mülakat ile atanacak. 20 bin öğretmen atamasının ardından atanan öğretmenler görev alacakları yerde en az 6 yıl duracak. 20 Bin Sözleşmeli Öğretmen Ataması duyurusunun yapılması beklenirken, bir taraftan da en çok kontenjan istenen branşlar araştırılıyor.

Maliye Bakanı Naci Ağbal dün akşam genel kurulda CHP Mv. Sibel Özdemir'in öğretmen maaşları ve öğretmen atamaları konusundaki sorusunu cevapladı. Bakan Ağbal 2018 için 20 bin öğretmen atamaları planlandığını vurguladı.

Atamalar konusunda, bizim şu andaki bütçe planlamamıza göre 20 bin öğretmen atamasını 2018 yılında planlamış durumdayız. Maliye Bakanı Naci Ağbal dün akşam genel kurulda CHP Mv. Sibel Özdemir'in öğretmen maaşları ve öğretmen atamaları konusundaki sorusunu cevapladı. Bakan Ağbal 2018 için 20 bin öğretmen atamaları planlandığını vurguladı. 

Atama bekleyen öğretmenlerle ilgili Milli Eğitim Bakanı İsmet YILMAZ'ın açıklamalarının ardından öğretmen atama tarihine ve atama kontenjanlarına ilişkin bilgiler merak edilmeye başlandı. Ataması yapılacak olan 20 bin 127 öğretmenin atama kontenjanları, geçmiş dönemlerde gerçekleştirilen atamalar ve öğretmen ihtiyaçları üzerinden değerlendirildiğinde kontenjanlar için bazı ipuçları ve öngörüleri ortaya koymaktadır. 
20 bin öğretmen ataması öncesi Milli Eğitim Bakanlığı 87.504 adet net öğretmen ihtiyacı olduğunu açıklamıştı. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, son yaptığı açıklamada “Geçen yıl ne kadar öğretmen atadık? 22 bin öğretmen atadık. Bu yıl da 20 bin gibi bir rakamın olacağını söyledik. 20 bin öğretmen ataması için Şubat ayında duyurusunu yapacağız, Mayıs’ta da sınava alır ve sınavı açıkladıktan sonra atamalarını gerçekleştireceğiz.” dedi.

Milli Eğitim Bakanı İsmet YILMAZ 2018 yılında yaklaşık 20 bin öğretmen ataması yapacaklarını açıklamıştı.20 bin öğretmen alımının 2018 yılının Şubat-Mart aylarında yapılacağı açıklandı. Buna göre en çok kontenjan beklenen branşlar arasında 722 ile Beden Eğitimi, 717 ile Bilişim Teknolojileri, 2073 ile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, 883 ile Fen Bilimleri/Fen ve Teknoloji, 1399 ile İlköğretim Matematik, 2220 ile İncilizce, 504 ile Matematik, 1099 ile Okul Öncesi Öğretmenliği, 899 ile Özel Eğitim, 735 ile Rehberlik, 3063 ile Sınıf Öğretmenliği, 653 ile Türk Dili ve Edebiyatı, 1120 ile Türkçe branşı bulunuyor


20 bin öğretmen alımında oluşacak kontenjan dağılımını tahmini olarak sizler için derledik.

Adalet 170

Aile ve Tüketici Hizmetleri 10

Almanca 44

Arapça 106

Coğrafya 144

Çocuk Gelişimi ve Eğitimi 84

Denizcilik / Gemi Yönetimi 4

Denizcilik/Gemi Makineleri 2

Din Kültürü ve Ahlâk Bilgisi 2100

Beden Eğitimi 700

Bilişim Teknolojileri 404

Biyoloji 288

Biyomedikal Cihaz Teknolojileri 8

Büro Yönetimi 2

El San.Tek./El Sanatları 22

El San.Tek./Nakış 10

Elektrik-Elektronik Teknolojisi/Elektrik 36

Elektrik-Elektronik Teknolojisi/Elektronik 26

Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri 8

El San.Tek./Nakış 10

Elektrik-Elektronik Teknolojisi/Elektrik 30

Elektrik-Elektronik Teknolojisi/Elektronik 20

Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri 8
Fen Teknolojileri 800

Gazetecilik 2

Gemi Yapımı / Gemi İnşa 2

Gemi Yapımı / Yat İnşa 2

Gıda Teknolojisi 4

Giyim Üretim Teknolojisi 16

Görsel Sanatlar 240

Grafik ve Fotoğraf/Fotoğraf 2

Grafik ve Fotoğraf/Grafik 4

Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri 2

İlköğretim Matematik 1834

İngilizce 2966

İnşaat Teknolojisi/Yapı Dekorasyon 2

İnşaat Teknolojisi/Yapı Tasarımı 12

İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği 6

Kimya/Kimya Teknolojisi 226

Konaklama ve Seyahat Hizmetleri 2

Kuyumculuk Teknolojisi 2

Laboratuvar Hizmetleri 2

Okul Öncesi 1520

Özel Eğitim 632

Pazarlama ve Perakende 2

Plastik Teknolojisi 2

Radyo-Televizyon 2

Raylı Sistemler Teknolojisi/Raylı Sistemler Makine 2

Raylı Sistemler Teknolojisi/Raylı Sistemler Mekatronik 2

Raylı Sistemler Teknolojisi/Raylı Sistemler Elektrik-Elektronik 2

Rehberlik 1104

Rusça 2

Makine Teknolojisi/Makine ve Kalıp 14

Matbaa 2

Matematik 344

Metal Teknolojisi 4

Mobilya ve İç Mekân Tasarımı 6

Motorlu Araçlar Teknolojisi 6

Muhasebe ve Finansman 16

Müzik 328

Sanat ve Tasarım/Dekoratif Sanatlar 2

Sanat ve Tasarım/İç Mekân Dekorasyon 2

Sanat ve Tasarım/Plastik Sanatlar 2

Seramik ve Cam Teknolojisi 2

Sınıf Öğretmenliği 3300

Sosyal Bilgiler 380

Tarım Teknolojileri/Tarım/Bahçe Peyzaj 2

Tarım Teknolojileri/Tarım/Bahçe ve Tarla Bitkileri 2

Tarım Teknolojileri/Tarım/Tarım Makineleri 2

Tarih 186

Tasarım Teknolojileri 2

Teknoloji ve Tasarım 120

Tekstil Teknolojisi/Tekstil 2

Tekstil Teknolojisi/Tekstil Terbiye 2

Tekstil Teknolojisi/Trikotaj 2

Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme 10

Türk Dili ve Edebiyatı 420

Türkçe 1140
Uçak Bakım/Uçak Gövde-Motor 2

Uçak Bakım/Uçak Elektroniği 2

Ulaştırma Hizmetleri 10

Yaşayan Diller ve Lehçeler( Kürtçe - Kurmançi) 2

Yaşayan Diller ve Lehçeler( Kürtçe - Zazaki) 2

Yenilenebilir Enerji Teknolojileri 6

Yiyecek İçecek Hizmetleri 46KamuAjans.com - özel haber
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Muhammet 1 gün önce

Evet şartları tuttuğu halde atanamayan dershane öğretmenleri de unutulmasın lütfen.

Misafir Avatar
Hulya 2 gün önce

Ben giyim öğretmeniyim. 2004 mezunuyum. Yazık size be. Hakkım zehir zıkkım olsun. Haluk eğitimlerde lise mezunlarını çalıştırın biz 14 yıldır atama bekleyelim. Dünyada ahirette canınıza ateş olsun yapışsın. Son model makam araçlarına binerken para var öğretmen atama yok değilmiş. Haram zıkkım olsun. Asla hakkımı helal etmiyorum. 18 ne ya ite kemik diye atsan tenezzül etmez. Gözünüze dursun... Başka sözüm yok.

Misafir Avatar
Soner 2 gün önce

Din kültürü ataya ataya bitmedi hala alıyorlar sonra tüm okul müdürleri Vs Vs din hocası ayıp yazık gereksiz bir ders ilmi bilimler varken din kültürü bu kadar atanması ayıp

Misafir Avatar
Van 2 gün önce

Bu verilər yanlis

Misafir Avatar
Sibella 2 gün önce

Yavv fen edebiyat bolumu madem aciyorsunuz e niye atamada o kadar az veriyorsunz madem atamiyorsunu bari kapatin millet boşu boşuna okumamisin yaaa yazikk bize

Misafir Avatar
Sibella 2 gün önce

Yavv fen edebiyat bolumu madem aciyorsunuz e niye atamada o kadar az veriyorsunz madem atamiyorsunu bari kapatin millet boşu boşuna okumamisin yaaa yazikk bize

Misafir Avatar
Nilay 2 gün önce

Rabbim hakkımmızı burnunuzdan getirsin , gerçekten halkının çilesinin derdini bilmeyip kürsülerde halkım halkım sloganıyla bağırıp duran yalancılarsınjz. Biz ne ŞARTLARDA ÇALIŞIYORUZ BU İLLLET SINAVA , hiç biliyor musunuz ? Ne çileleler çekerek , SABIRR RABBİM Deyip çalışıyoruz hiç farkında mısınız halkınızın bu derdinden ? İtin önüne kemik atar gibi rakamlar yayınlıyorsunuz ! Ben atanamasam da ÖĞRETMENİM ! Ve bir öğretmen bu küfür edercesine olan rakamları hiç ama hiç hakketmiyor . sosyal bilgiler 380 ....!

Misafir Avatar
Ismet 2 gün önce

Lütfen şartları taşıdığı halde atanamayan dershane öğretmenleri içinde tekrar şans verin mülakatida geçtik ama yine atanamayan dershane öğretmenleri var 2018 de bizede yeniden verilsin