Tenisyen(Th) İçin Aöf Lisans Mezunu Olmanın Yararı

AÖF lisans bölümlerinden mezun olmak, Teknisyen(TH) unvanlı personelin özlük haklarında bazı değişiklikler yaratabilmektedir.AÖF lisans mezunu olmanın Teknisyen(TH) özlük haklarına etkisi

Devlet memuru olarak Teknik Hizmetler Sınıfı kapsamında “Teknisyen” kadrosunda görev yapanlar, Açık Öğretim Fakültesinin lisans bölümlerinin birinden mezun olarak kurumlarına müracaat ettiklerinde;

**Kazanılmış hak aylık seviyeleri yükselir: Haklarında yapılacak intibak işlemi neticesinde kazanılmış hak aylık derece/kademeleri yükselir. Ulaşacakları yeni seviye, bitirdikleri üst öğrenimin memuriyete giriş seviyesi ile hizmet süreleri esas alınarak emsallerini geçmeyecek şekilde belirlenir.

**Kadro dereceleri değişebilir: İntibak sonrası kazanılmış hak aylık seviyesi yükselenlerin kadro dereceleri de yükselebilir.

**Yan ödeme puanları değişmez: Teknisyen kadro unvanı için belirlenmiş olan yan ödeme puanlarından yararlanmaya devam ederler.

**Tazminat oranları değişebilir: Teknisyen kadro unvanı için belirlenmiş olan özel hizmet tazminatı oranlarından yararlanmaya devam eder. Ancak, intibak neticesinde aylık/kadro derecelerinin yükselmesi, ilk 5 derecede daha yüksek olan tazminat oranlarından daha erken yararlanmalarını sağlar.

**Ek ödeme oranları değişebilir: Teknisyen kadro unvanı için belirlenmiş olan ek ödeme oranlarından yararlanmaya devam eder. Ancak, intibak neticesinde aylık derecelerinin yükselmesi, ayık derecesine bağlı olarak yükselen ek ödeme olanlarından daha erken yararlanmalarını sağlar.

**Ek göstergeleri değişir: İlk dört derecede yararlanabilecekleri ek göstergeler sırasıyla 1100, 1500, 1600 ve 2200 olur.

AÖF lisans mezunu olmanın Teknisyen(TH) için diğer yararları

Teknik Hizmetler Sınıfında “Teknisyen” kadrosunda görev yapan Devlet memurlarının AÖF lisans bölümlerinden mezunu olması;

**Görevde yükselme ve unvan değişikliği uygulamaları bakımından olumlu etki yaratabilir.

**Torba kadro uygulamasından (657 sayılı Kanunun 68/B maddesinden) yararlanabilme imkanı doğurabilir.

**Yükseköğrenim mezunu olma şartı aranan kadrolara atanma imkanı yaratabilir.


memurunyeri 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.