Sosyal Hizmetler Personeline Sınavsız Unvan Değişikliği Hakkı Verilmeli

7103 Sayılı Kanunun hazırlığı aşamasında yayımlanan Kanun Tasarısı Gerekçeleri 25.Maddesinde; Lisans, ön lisans ve ortaöğretim mezunu olanlardan öğrenim durumları dikkate alınmadan memur kadrosuna atananlar, kamudaki unvan değişikliği sınavlarının kurumdan kuruma göre değişiklik göstermesi, uzun süreler boyunca sınav açılmaması gibi nedenlerle mağdur olmaktadırlar. İfadeleri yer almakta olup benzer durumda bulunan diğer kamu çalışanları açısından hayati önemde bir tespitte bulunulmuştur.

Halen kamuda eğitim durumları ve mesleki unvanlarına uygun olmayan kadrolarda çalışmak zorunda kalarak mağdur olan önemli sayıda personel bulunmakta olup, 2828 Sayılı Sosyal Hizmetler kapsamında istihdamları sağlanan personellere tanınan mezuniyet unvanlarına sınavsız atanma hakkının, bir defaya mahsus tüm kamu çalışanlarını kapsayacak şekilde genişletilmesinin mağdur durumda bulunan binlerce kamu personelinin mağduriyetini gidereceği hususunu bilgilerinize sunar,ana sayfada haber yapmanizi rica ederiz. 

Kamuajans.com/ÖZEL

Anahtar Kelimeler:
DeğişiklikünvanMemur
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Ümit 5 ay önce

Hak verildi de ne oldu... Müdürlüğe ve Sağlık bakanlığına dilekçe gönderdim. Haberleri bile yok araştırmadan soruşturmadan bana cevap olarak bilmem ne kanunu gereği Görevde yükselme ve ünvan değişikliği sınavına girmem gerektiği vurgulanmış.. Şaka gibi açtınız da biz mi? girmedik. 2015 de açtınız da sadece müdürlük için girenleri geçirdiniz. Diğer personelin de parasını yediniz. Sınav seçimler için iyi bir kampanyaydı başardılar bunu da..

Misafir Avatar
Murat 6 ay önce

Biz YHS personeli müdürlerin her söylediğini yapmak zorunda kalıyoruz ezileniz sesimizi çıkartamıyoruz hakkımızı aradığımız dada sorunlu personel muamelesi görüyoruz bu zihniyet ortadan kalkmadığı müddetçe bu zulüm eziyet angarya devam edecek. ek göstergemiz yok görevde yükselme açılması uzun sürüyor kim bizim hakkımızı savunacak iktidardan hiçbir milletvekili bizin için çalışma yapmıyor sendikalar ona keza öyle. YHS kalkmalı.

Misafir Avatar
Paspasçı 6 ay önce

2828 sayılı kanunda bakanlık ve kurumlar adil davranmadı düz lise okuyanlar mağdur oldu ayrıca YHS tümden kaldırılmalı bu angarya ya son verilmelidir.

Misafir Avatar
Levent 6 ay önce

YHS kaldırılmalı herkese eşit mesafede yaklaşılmalıdır.

Misafir Avatar
ali 6 ay önce

Başlığı ünvan değişikliği sınavı kaldırılmalı herkese ünvanı verilmeli olarak değiştirirseniz daha doğru olur.