Programcı Ve Çözümleyici Maaş Miktarları
Programcı ve Çözümleyici unvanlı kadrolarında görev yapan ve kıdem süreleri ile derece/kademeleri aynı olan lisans mezunu Devlet memurları hakkında; teknik lisans mezunu olup olmamalarına ve teknik lisans mezunu oldukları bölümlere göre farklı zam puanı ile tazminat oranları uygulanmaktadır.
Lisans seviyesinde çeşitli öğrenim dallarından mezun olup “Programcı” veya “Çözümleyici” unvanlı kadrosunda görev yapan Devlet memurlarının, 2018 yılının ilk yarısın alabildikleri (%15 gelir vergisi diliminde) aylık net maaş bilgilerine, işe yeni girenler ile 25 ve daha fazla hizmeti olanla personel yönüyle aşağıdaki tabloda yer verilmiştir.
Lisans mezunu Programcı/Çözümleyici maaşı (2018 yılının ilk yarısında)


Lisans mezunu olunan bölüm
Kıdem Yılı
Aylık Net Maaş
Mühendis
Mimar
Şehir Plancısı
Bölge Plancısı
Yeni başlayan
4.433 TL
25 yıl ve üzeri
3.877 TL
Jeolog, Hidrolog, Hidrojeolog, Jeofizikçi, Kimyager, Fizikçi, Jeomorfolog, Arkeolog, Matematikçi, İstatistikçi, Astronom, Tütün Eksperi, Teknik Öğretmen
Yeni başlayan
4.126 TL
25 yıl ve üzeri
3.606 TL
Diğer Lisansiyerler
Yeni başlayan
3.817 TL
25 yıl ve üzeri
3.340 TL

*Aile yardımı ve asgari geçim indirimi bakımından, bekar (veya eşi çalışan) ve çocuksuz personele göre değerlendirme yapılmıştır.
*Çalışılan kurum, yer ve bölgeden kaynaklı ödeme farklılıkları dikkate alınmamıştır.
*Bireysel emeklilik sigortası primi ve sendika aidatı kesintisi ile toplu sözleşme ikramiyesi ödemesi dikkate alınmamıştır.
*Döner sermayeden yararlananlar için, sabit döner sermaye ödemesi (net ek ödeme miktarı kadar) hesaplamaya dahil edilmiştir.
*Bölge Plancısının yan ödeme puanı toplamı Şehir Plancısına göre 25 puan daha az olup, net maaş etkisinin de 73 kuruş olması nedeniyle, bu durum yukarıdaki tabloda dikkate alınmamıştır.
 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.