KPSS 20 Kasım 2016 (Ortaöğretim) Soru ve Cevapları
Kamuajans.com - KPSS (Ortaöğretim) için başvurular 9-24 Ağustos 2016 tarihleri arasında gerçekleşti. Sınava katılacak adaylar 55 TL olan sınav ücretini 25 Ağustos 2016 tarihine kadar kılavuzda belirtildiği şekilde ödediler. KPSS (Ortaöğretim) sınavı 20 Kasım 2016 tarihi itibariyle sorunsuz bir şekilde gerçekleştirildi. Sınav sorularına dair katılımcılardan gelen ilk yorum ise sınavın oldukça zor olduğu oldu. Herkes ''KPSS Ortaöğretim Soru ve Cevapları ne zaman yayınlanacak?'' diye merak ediyor.

DUYURU 

(20 Kasım 2016) 



2016-KPSS Ortaöğretim Düzeyi Temel Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarının Yayımlanması

20 Kasım 2016 tarihinde uygulanan 2016-KPSS Ortaöğretim Düzeyi Temel Soru Kitapçığı ile Cevap Anahtarına, 20 Kasım 2016tarihinde saat 13:00’dan itibaren aşağıdaki bağlantıdan erişilebilecektir.

2016-KPSS Ortaöğretim Düzeyinde kullanılan sorular, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğinde olup, telif hakları ÖSYM’ye aittir. ÖSYM’nin yazılı izni olmadan hiçbir şekilde çoğaltılamaz, dağıtılamaz ve yayınlanamaz.

 

Adaylara ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

ÖSYM BAŞKANLIĞI

 

2016-KPSS Ortaöğretim Düzeyi Temel Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı


2016-KPSS Ortaöğretim Sınavı, ise 20 Kasım 2016 tarihinde yapılacaktır. Sınavlar, sabah saat 10.00'da başlatılacak ve 120 dakika sürecektir.

20 Kasım 2016 tarihlerinde yapılacak KPSS Ortaöğretim Sınavının süresi 2 saat (120 dakika) olacaktır. Sınavda adaylara Genel Yetenek ve Genel Kültür Testlerinden 60'ar soru sorulacak. Testler adaylara bir kitapçık hâlinde verilecek ve bir cevap kâğıdı kullanılacaktır. 

Sınava girerken adaylar yanlarında 2015 KPSS Sınava Giriş Belgesi, 
Nüfus Cüzdanı - Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı veya Süresi Geçerli Pasaport bulundurmaları gerekiyor.



Sınavda yer alan her test kendi içinde değerlendirmeye tabi tutulacaktır. Her testte, örneğin Genel Yetenek’te, doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının dörtte biri çıkarılarak ham puanlar bulunacak, bu puanların ortalama ve standart sapmaları kullanılarak standart puanlar hesaplanacaktır.

Bir testte, doğru ya da yanlış hiçbir cevabı bulunmayan adaylar bu test için yapılacak hesaplamalara 
alınmayacaklar ve bu adaylara bu test için standart puan hesaplanmayacaktır. Buna göre bir adayın KPSS puanının hesaplanabilmesi için Genel Yetenek ve Genel Kültür testlerinin her ikisinden de en az bir soruyu doğru ya da yanlış işaretlemesi gerekir.

Genel Yetenek ve Genel Kültür Testlerinden elde edilen standart puanlar ağırlıklandırılarak KPSS puanları 
hesaplanacaktır. KPSS puanları içinde Genel Yetenek ve Genel Kültür Testlerinin her birinin ağırlığı 0,5 olacaktır. Bu ağırlıklara göre, testlerden elde edilen standart puanlar kullanılarak ağırlıklı standart puanlar (ASP) hesaplanacaktır. Bir aday için herhangi bir ASP’nin hesaplanabilmesi için bu adayın söz konusu ASP’nin hesaplanmasına giren testlerin her birinden standart puanı olması gerekir. Sınavdan sonra yapılan analizlerde bir testte sorulardan herhangi biri, biçimsel veya bilimsel bir nedenle ÖSYM tarafından “geçersiz” sayıldığı takdirde, bu soru, ilgili testi işaretleyen tüm adaylar için doğru cevaplanmış kabul edilecektir.

Adayların ASP’leri kullanılarak, ortaöğretim düzeyi için KPSSP94, ön lisans düzeyi için KPSSP93 puanları 
hesaplanacaktır. KPSS puanlarının hesaplanmasında aşağıdaki formül kullanılacaktır. Böylece her KPSS puan türü için 100 üzerinden KPSS puan dağılımı elde edilmiş olacaktır. B Grubu Kadrolara yerleştirme ÖSYM tarafından KPSS puanları esas alınarak yapılacaktır.

Kamuajans.com/ÖZEL

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.