Emlak Ve Emlak Yönetimi Mezunları kadro Talepleri

TC İÇİŞLERİ BAKANLIĞINA;
Değerli Devlet Büyüğüm
Öncelikle Devlet ve Millet olarak terör ve hain darbe girişimleri nedeniyle yaşadığımız zorlu günlerde güvenlik güçlerimizin sevk idare ve motivasyonunda yaptığınız başarılı çalışmaları, millet için tesis ettiğiniz huzur ve güven ortamını takdir etmekteyiz.
Sizleri "3301 nitelik kodlu Emlak ve Emlak Yönetimi" mezunları olarak en üst düzey muhatabımız olmanız hasebiyle meşgul etmekteyiz.
Devletin bir çok kurumunda çalışmaya yetkin olduğumuz halde atama yönünden çok büyük sıkıntılar yaşamaktayız. Başlatmış olduğumuz seferberlikte 8 bine yakın mezunu bulunan Emlak ve Emlak Yönetimi bölümünün önünün açılmasını talep ediyoruz. Bu bağlamda İçişleri Bakanlığımızdan isteğimiz belediyelerde bulunan Emlak İstimlak Müdürlüğü , İmar Müdürlüğü gibi şehircilik planlaması açısından kalifiye iş gücüne ihtiyaç duyulan alanların devletin liyakat esası itibarı ile biz Emlak ve Emlak Yönetimi mezunlarının çalışma alanı olarak tanımlanmasıdır.
Bu hususta mücadelemize destek vereceğinize ve konuyu değerlendireceğinizi umid ediyoruz.
İyi Çalışmalar Dileriz.
Emlak ve Emlak Yönetimi Mezunları


Emlak ve Emlak Yönetimi Mezunlarının Büyükşehir Belediyelerinden Kadro Talepleri

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BAŞKANLIĞINA
(İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanlığına)

Kentlerin ekonomik ve sosyal yönden gelişmesinde belediyelerimizin tartışmasız önemli bir rolü vardır. Kentin temizlik, zabıta, itfaiye hizmetleri, nikah işleri, sağlık, mesleki eğitim, alt ve üstyapı, ulaşım gibi hizmetlerinin belediyelerimiz aracılığıyla yürütülmesinin yanı sıra rayiç bedel belirleme, imar, emlak ve istimlak işleri, sosyal konut projeleri vb. gibi ekonomik iş ve hizmetler de belediyelerimizin öncülüğünde yürütülmektedir.
Bilindiği gibi kentlerimizin en büyük sorunu tartışmasız çarpık kentleşmedir. Çarpık kentleşmenin pek çok sebebi mevcuttur ve bu sebepler aynı zamanda kentlerimizi içinden çıkılmaz sorunlarla baş başa bırakmaktadır. Bu sorunların kısa ve uzun vadede çözülmesi belediyelerimizin kontrolünde gerçekleşen imar faaliyetleri ve konut politikalarına bağlıdır.
Belediyelerimiz sosyal konut projelerinin haricindeki tüm emlak faaliyetleriyle de yakından ilişkilidir. Belediyelerimizin mülkiyetinde bulunan taşınmazların satış, ihaleyle ve hisseli satış, kiralama, devir, taksim ve trampa, tevhid, ifraz gibi akitli ve akitsiz işlemlerin yanında belediyeye taşınmaz bağışı ile ilgili işlemler, kamulaştırma işlemleri, belediyenin gayrimenkul envanterinin tutulması ve daha pek çok gayrimenkulle ilgili iş ve işlemleri yapmak, 2 yıl boyunca bu mesleğin tahsilini görmüş ‘’Emlak ve Emlak Yönetimi’’ meslek elemanlarına düşmektedir. Belediye yönetimince belirlenmiş görevleri layıkıyla yapacağımızdan siz değerli yöneticilerimizin en ufak bir kuşkusu olmasın.
‘’3301’’ nitelik koduna sahip ‘’Emlak ve Emlak Yönetimi’’ bölümünden mezun gençler olarak Belediyelerimizin Emlak Yönetimi Daire Başkanlıklarına bağlı Emlak ve İstimlak Müdürlükleri, Mesken Müdürlükleri ve Gecekondu ve Sosyal Konutlar Müdürlükleri veya İmar ve Şehircilik Daire Başkanlıklarına bağlı birimlerde görev alabileceğimiz hususunu siz değerli yöneticilerimizin bilgisine sunuyoruz.
Bu bağlamda ilk merkezi KPSS atamasında ve daha sonraki KPSS atamalarında Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanlığına ‘’3301’’ nitelik kodlu ‘’Emlak ve Emlak Yönetimi’’ bölümünü tercih etmenizi siz değerli yöneticilerimizden talep ediyoruz.
Gereğini arz ederim.
Emlak ve Emlak Yönetimi mezunları
 

Kamuajans.com/ÖZEL

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.