Yeni Bir 3600 Ek Gösterge Teklifi

Meclis Başkanlığına sunulan bir Kanun Teklifi ile, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu eki II sayılı Ek Gösterge Cetvelinde değişiklik yapılarak Fakülte Sekreteri kadro unvanının ek göstergesinin “3600”e yükseltilmesi öngörüldü.

Milletvekili Volkan CANALİOĞLU tarafından hazırlanan ve Meclis Başkanlığına sunulan “6487 sayılı Bazı Kanunlar ile 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılması Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi” ile, Yükseköğretim Kuruluşlarındaki  “Genel Sekreter” unvanlı personelin ek göstergesinin 3600'e yükseltilmesi amaçlanıyor.

Kanun Teklifinin gerekçesinde, Fakülte Sekreterinin görev ve sorumlulukları belirtilerek, çalışma şartlarının ağırlığına dikkat çekildi ve bu kadrolarda bulunanların ek gösterge bakımından benzer düzeydeki personel ile aynı seviyeye getirilmeye çalışıldığı ifade edildi.

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu eki (II) Sayılı Ek Gösterge Cetvelinde yapılan ve 11 Haziran 2013 tarihinde yürürlüğe giren (6487 sayılı Kanunla) en son  değişiklikle, kamu kurum ve kuruluşlarındaki “Daire Başkanı” ve “Grup Başkanı” unvanlı kadrolarda görev yapan personel, ek gösterge bakımından aynı düzeye (3600) getirilmişti (Mahalli İdareler ile Bağlı ve İlgili Kuruluşlarındakiler hariç).

Kanun Teklifinin ilgili hükmü

6487 Sayılı Bazı Kanunlar ile 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılması Hakkında Kanunda  Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi

 “MADDE 1- 24/05/2013 Tarih ve 6487 Sayılı Bazı Kanunlar ile 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun” un 13.Maddesi; “14/7/1965 tarihli ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa ekli (II) sayılı Cetvelin; “4. BAŞBAKANLIK VE BAKANLIKLARDA” bölümünde yer alan “Genel Müdürlük ve Başkanlık Daire Başkanı, Millî Eğitim Bakanlığı Grup Başkanı,” ibareleri ile “5. YARGI KURULUŞLARI, BAĞLI VE İLGİLİ KURULUŞLAR İLE YÜKSEK ÖĞRETİM KURULUŞLARINDA” bölümünde yer alan “Daire Başkanı, Gelir İdaresi Grup Başkanı,” ve “Grup Başkanı ve” ibareleri metinden çıkarılmış, aynı Cetvelin “1. BAŞBAKANLIK VE BAKANLIKLARDA” bölümüne “Serbest Bölge Müdürü,” ibaresinden sonra gelmek üzere “Genel Müdürlük ve Başkanlık Daire Başkanı, Millî Eğitim Bakanlığı Grup Başkanı,” ibaresi, “2. YARGI KURULUŞLARI, BAĞLI VE İLGİLİ KURULUŞLAR İLE YÜKSEK ÖĞRETİM KURULUŞLARINDA” bölümüne “Türkiye İstatistik Kurumu Bölge Müdürü,” ibaresinden sonra gelmek üzere “Daire Başkanı, Gelir İdaresi Grup Başkanı, Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği Grup Başkanı,” ibaresinin son kısmına “Fakülte Sekreterliği” ibaresi eklenmiştir.”

memurunyeri.com

Anahtar Kelimeler
3600 Ek Gösterge
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Saygı 2 yıl önce

ek gösterge 3600 değilde 5600 olsa kimlerin yararlanacağı belli, alt kesim memulara, şeflere hani nerde? diyordum ki belki bizimkinide 3000'e çırarırlarda halay çekeriz, 2200 nerde 3600 nerde geçin bunları geçin olan bize oluyor! emekli olmak istiyorum olamıyorum neden şeflikten emekli olacağım ilkokul mezunu işçinin yarısı emekli maaşı alacağım yani emekli olursam on gün tok, on gün yarı aç, on gün aç kalmaktan korkuyorum Allah hepimize gecinden versin ama bu gidişle emekli olamadan adres değiştireceğim galiba...

Misafir Avatar
hakan 2 yıl önce

700 bin kişilik bir hiçiz çünkü..

Misafir Avatar
hakan 2 yıl önce

öğretmenler hak ettiğini alır, yani 1/3"ni

Misafir Avatar
ÖĞRETMEN 2 yıl önce

inşAllah bu bakanlardan birinin oğlu veya başka bir akrabası öğretmen olurdu belki onlar yüzü suyu hürmetine öğretmenler içinde böyle bir teklif verilir inşalah

Misafir Avatar
Birisi 2 yıl önce

ek gösterge 3600'e çıkarılırsa çok şey mi değişecek?
2/3'ten 1/1'ine yükseldim. ek göstergem 2400'den 3000'e çıktı. maaşa yansıması ise 44 tl oldu.
3600'e çıksa sadece 44 tl daha ücret almış olacağım. sadece 44 tl'ye tekabül edecek bir ücret artışı anlamına gelen 3600 göstergesi için bunca vaveyla koparılmasına anlam veremedim.

Misafir Avatar
EBS MAĞDURU ESKİ EBS Lİ 2 yıl önce

bizim ebs eski il başkanının milletin hakkını yiyerek niye fakülte sekreteri yapıldığı anlaşıldı. haram zıkkım olsun.

Misafir Avatar
mustafa öztürk 2 yıl önce

alın size öğretmene 3600 baba

Misafir Avatar
123 2 yıl önce

öğretmenlere hava verirler ancak. koyun sürüsü gibiyiz...