Müdürler Arasındaki Maaş Farklılığının Nedeni Ne?

Milletvekili Alim IŞIK, Meclis Başkanlığına verdiği soru önergesi ile; Maliye Bakanlığı'nın taşra teşkilatlarında görev yapan Personel Müdürlerinin özlük hakları konusunu gündeme getirerek, yapılacak iyileştirmelerle ilgili olarak Maliye Bakanı Mehmet ŞİMŞEK'e şu soruları sordu:

 

1.Halen Bakanlığınız teşkilatlarında personel müdürü unvanıyla görev yapanların toplam sayıları ne kadardır?

 

2.Taşra teşkilatlarında yoğun iş yükü altında çalışan personel müdürlerinin emsallerine göre daha düşük maaş aldıkları ve eşdeğer personel arasında ayrım yapıldığı iddiaları doğru mudur? Doğru ise bu maaş farklılıkları nereden kaynaklanmaktadır?

 

3.Halen 2200 ek gösterge ile çalışan Bakanlığınız personel müdürlerinin ek göstergelerinin 3000 olarak değiştirilmesi konusunda Bakanlığınızca yürütülen bir çalışma var mıdır?

 

4.Varsa çalışma ne aşamadadır? Yoksa bu konuda bir çalışma yapılması düşünülmekte midir?

 

5.Bakanlığınızın konuya ilişkin görüşü ve 2014 yılı programı nasıldır?

 

memurunyeri

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
öğretmen 2 yıl önce

ter döküp üniversite sınavı kazanıp okuyup maliyeci ,öğretmen olacağınıza kıytırık bir mühendislik okusaydınız kimya,jeoloji,ziraat,jeofizik vb 3500 tl maaş alırdınız

Misafir Avatar
Attila 2 yıl önce

resme bakarsan farkı anlarsın. herkes kalıbına göre maaş alsın.

Misafir Avatar
öğretmen 2 yıl önce

okul müdürleri ve yardımcıları öğretmenle aynı maaşı alıyor.okul müdürlüğü ek ders bakımından 50-100 lira arasında fark ediyor.bir de derse girilmiyor.başka bir cazibesi yok.aman heveslenmeyin.öğretmenlikte kalsaydım özel dersler verir köşe olabilirdim.