Memur ve Emekliye Enflasyon Zammı Belli Oldu

Devlet memurları, sözleşmeliler ve memur emeklileri, Ocak-Haziran dönemi için yüzde 1 oranında enflasyon farkı alacak.

TUİK'in bugün açıkladığı verilere göre, enflasyonun ilk altı aylık rakamı yüzde 3,97 oldu. Bu ise memura yılın ilk altı ayı için yüzde 0,97 yani yüzde 1 oranında ek zam yapılması anlamına geliyor.

 Memur ve Emekliye Enflasyon Zammıyla Yılın ilk yarısında toplu sözleşme uyarınca %3 zam alan devlet memurları %1 oranında enflasyon farkı alacak.

AA

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
kütahya ihtiyar öğretmen 2 yıl önce

her yıl temmuz zammını görmüyorum.çünkü bu %20 den dolayı fazladan vergiyi geri veriyorum.ve de helal etmiyorum. vergi dilimini özellikle düşük tutan maliye bürokratlarının gözüne dizine dursun inşAllah.

Misafir Avatar
abiziddin kılkuyruk 2 yıl önce

durmak yok halkın enflasyonunu tenis raketiyle oynayıp halkı enayi yerine koymaya devam...

Misafir Avatar
DURAN ADAM 2 yıl önce

teşekkürler.Allah razı olsun.memur olacağımıza köy ağası olsaydık şimdi havadan para alırdık.durmak yok yala devam.yalayanlara duyurulur.

Misafir Avatar
Öğretmen 2 yıl önce

bu %20 den dolayı fazladan verdiğim vergiyi helal etmiyorum. vergi dilimini özellikle düşük tutan maliye bürokratlarının gözüne dizine dursun inşAllah.

Misafir Avatar
biyolog 2 yıl önce

rahmetli erbakan ve ecevit bile kriz dönemlerinde bile %30 zam verirlerdi hani ekonomimiz düzelmişti hani imf ye borcumuzu bitirmiştik bu düzelmeyi bizede biraz yansıtsanız

Misafir Avatar
ismail 2 yıl önce

vaybe demek tenis raketinin biraz fiyatı yükselmiş

Misafir Avatar
TEÇ-SENLİ HAS MEMUR 2 yıl önce

realist rumuzlu makarnacı . bu ülke senin babanın malımı insanlarala burdan gidin deme cüreti buluyon. a adamlıktan nasiplenmemiş makarnacı ebs li. yürü git obamanın .....

Misafir Avatar
TEŞEKKÜRLER 2 yıl önce

teşekkürler kamuajans , teşekkürler ebs ,teşekkürler enflasyon teşekkürler, beklediğimiz müjde.....herşeyi unutturdu bu 3,97...