MEB ÖĞRETMEN ATAMA TARİHİNİ AÇIKLADI

Eğitim Bir Sen Genel Başkanı Kim Olmalı ?

2014 Yerel Seçim Sandık Kurulu Ücretleri

 • Yorum: 22
 • Okunma:
 • 06 Kasım 2013 12:38
2014 Yerel Seçim Sandık Kurulu Ücretleri

YSK 23 Temmuz da aldığı karar ile 2014 Martta yapılacak yerel seçimde görev alacak memurların gündelik ücretleri belli oldu.

B) İL VE İLÇE SEÇİM KURULLARI

 

Başkanlar ve İl Seçim Kurulları Üyeleri 76,50

 

İlçe Seçim Kurulları Üyeleri 61,50

 

Seçmen Kütük Bürosu Müdürleri 72,50

 

Seçmen Kütük Bürosu Zabıt Katipleri 67,50

 

Seçmen Kütük Bürosu Hizmetlileri 61,50

 

Askı Yeri Görevlileri 56,50

 

Memurlar (Başka kurum personeli olup görevlendirilenler) 56,50

 

Şoförler (Başka kurum personeli olup görevlendirilenler) 56,50 Hizmetliler (Başka kurum personeli olup görevlendirilenler) 56,50

 

C) SANDIK KURULLARI

 

Başkan 70,50

 

Üye 61,50

 

D) BİNA SORUMLULARI 70,50

 

Seçim işlerinde çalıştırılacak olanların yaptırılacak işin niteliklerine göre hangi derecede sorumlu görevli oldukları Yüksek Seçim Kurulu Başkanı tarafından belirlenir.

 

E) Seçmen kütüklerinin güncelleştirilmesi ile ilgili işlemlerin seçmen kütük bürolarında görevli daimi personel tarafından yapılması asıl olmakla beraber, güncelleştirmeye tabi listelerdeki seçmen sayısı çok olan yerlerde işlemlerin bu şekilde bitirilemeyeceğinin anlaşılması üzerine, doğan zorunluluk nedeniyle sosyal güvenliğe sahip dışardan memur (başka kamu kurum ve kuruluşlarından) çalıştırılması halinde,

 

1- Sandık seçmen listeleri SEÇSİS kapsamında düzenlendiğinden, bu yönde yapılacak çalışmada görevlendirilecek kişiye çalıştığı gün esas alınarak ödeme yapılması gerekir.

 

2- Seçmen bilgi kağıtlarının dağıtımında adrese ulaştırılan her bilgi kağıdı için 6 Kr'u aşmamak üzere ücret ödenir.

 

MADDE 2- 298 sayılı Kanunun uygulanması için gerekli yerlere, başka yerlerden yetki verilerek gönderilen görevlilere bu sebeple yapılacak ödemeler saklıdır.

 

MADDE 3- İl, İlçe Seçim ve Sandık Kurullarının yedek üyelerine ancak asıl üye yerine kurula katılıp çalıştıkları günler için ücret ödenir.

 

MADDE 4- Seçim kurulu başkanları; gerekli hallerde, seçime ait işlerin toptan yaptırılmasını uygun görecekleri kimselere verebilirler. Bu şekilde yaptırılan işlerin normal olarak kaç günde bitirilebileceği Kurul Başkanlarınca takdir edilerek, bu günlere karşılık olan ücret veya gündelikler 1/B. maddedeki memur ve hizmetliler için kararlaştırılmış olan miktarlarda ödenir.

 

S O N U Ç:

 

Açıklanan gerekçelerle;

 

1- 298 sayılı Kanunun değişik 182. maddesi uyarınca, üst sınırı 153,50 - TL olan ücret tarifesinin yukarıdaki şekilde belirlenmesine,

 

2- Yapılan değişikliğin 1/7/2013 tarihinden itibaren geçerli olmasına,

 

3- Karar örneğinin Kurulumuz resmi internet sitesi www.ysk.gov.tr adresinde yayımlanması ve il - ilçe seçim kurulu başkanlıklarına iç-mail olarak gönderilmesi için Seçmen Kütüğü Genel Müdürlüğüne ve İdari ve Mali İşler Dairesi Başkanlığına gönderilmesine, 23/7/2013 tarihinde oybirliği ile karar verildi.

 

***---***

Siyasi parti organ seçimlerinde ve kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları, sendikalar, birlik ve benzeri kuruluşların organ seçimlerinde, ilgili kanunlarında özel olarak düzenlenen; bir sandıkta oy kullanacak seçmen sayıları esas alınarak, sandık ya da sandıklar teşekkül ettirildiğinde ödemeler şöyle olacak: "5362 sayılı Kanun'un 49. maddesinin sekizinci fıkrası gereği bir sandıkta oy kullanacak seçmen sayısı: 1000 kişi; 3568 sayılı Kanunun 40. maddesi gereği bir sandıkta oy kullanacak seçmen sayısı: 400 kişi olacak şekilde) ilçe seçim kurulu başkanına mesai saati içinde veya hafta sonu çalışmalarında; 1-3 sandık için 4 gündelik, 4-6 sandık için 6 gündelik, 7-9 sandık için 8 gündelik, 10-12 sandık için 10 gündelik, 13-15 sandık için 12 gündelik, 16-30 sandık için 14 gündelik, sandık sayısının 30'u geçmesi halinde ise 16 gündelik ödenir."

Seçmen Kütük Büro personeline, mesai saati içinde yapılan siyasi parti kongre ve meslek kuruluşları ile sendika ve birlik organ seçimleri çalısmalarında gündelik ödenmeyecek. Çalışmanın mesai saatini aşması halinde 1 gündelik ödenecek.

Siyasi parti organ seçimlerinde, büro personelinin, resmî tatil günlerinde değişimli olarak görev yapmaları esas olmakla birlikte, görev alan büro personeline sadece resmî tatil günlerinde yapacakları çalışmalardan dolayı gündelik ödenecek. Hafta sonu yapılan siyasi parti kongre veya meslek kuruluşu organ seçimleri için büro personeline çalışılan gün için 1 gündelik ödenecek. Çalışmanın sekiz saati aşması halinde ilave 1 gündelik daha verilecek.

Aynı hafta sonu Cumartesi ve Pazar yapılan iki veya daha fazla siyasi parti kongre veya meslek kuruluşu, sendika ya da birlik organ seçimi için büro personeline Cumartesi 1, Pazar 1'er gündelik ödenecek. Ancak, a ve b bentlerinde belirtilen çalışmaların gece saat 24.00'ten sonraya kalması durumunda ise ilçe seçim kurulu başkanının takdirinde olmak üzere, sandık kurulu başkan ve üyelerine ilave 1 gündelik ödenebilecek.

Siyasi parti kongreleri ile meslek kuruluşları, sendikalar, birlik ve benzeri kuruluşların organ seçimlerinde çoğunluk sağlanamayıp kongrenin, meslek kuruluşunun, sendikanın ya da birlik organ seçiminin bir başka tarihe ertelenmesi halinde; ilçe seçim kurulu başkanına, büro personeline, sandık kurulu başkanı ve üyelerine ertelemeden dolayı, seçmen sayısı 2000'e kadar olan seçimlerde 1'er gündelik seçmen sayısı 2000'den fazla olan seçimlerde ise 2'şer gündelik ödenecet. Hafta içi aynı gün mesai saati içinde yapılan ertelemeler ile aynı hafta sonuna yapılan ertelemeler için büro personeline gündelik ödenmeyecek.

Cumhurbaşkanı, milletvekili, mahalli idareler, muhtarlık ve ihtiyar meclisi - heyeti üyeligi seçimi ile halkoylaması seçim takvimi içerisinde yer alan meslek kuruluşları, sendikalar ile birlik ve benzeri kuruluşların organ seçimleri ve siyasi parti kongre seçimlerinde seçmen kütük bürosu personeline ayrıca ücret ödenmeyecek. Meslek kuruluşları, sendikalar, birlik ve benzeri kuruluşlar ile siyasi parti organ seçimlerinde, her türlü kayıt ve defter üzerinde inceleme görevi yapan seçmen kütük bürosu personeline ise niteliği ve çalışma şartına göre sadece hafta sonuna isabet eden günler esas alınarak ücret ödenecek.

 

 

 

 • Bu haber için 22 yorum var

  YORUM YAZ
 • Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
 • zerrın erguder 10 Eylül 2014 20:49

  izmir de seçim paraları p.t.t. den ödenmeye başlamış

 • OPtiux01 23 Temmuz 2014 10:56

  ulan hrand gelir seni patlatırım zırto... canlı bomba olacakmış, bu devlet iyi devlet ki senin gibi şerefsizleri barındırıyor karnını doyuruyor. zaten senin gibi adamların karnı doydumu götleri kalkar böyle...

  Yorumun Devamı
 • hrand 02 Mayıs 2014 22:14

  haberım yok sandık görevlisi yazılmısız hazır kendı haftalık 350 lira aldımız ısımızden olduk bu nasıl devlet bu nasıl adalet paramızıda vermıyorlar yaa ıle yanı canlı bombamı olak onumu ıstıyornuz ayıp ya sımdı kendıler alacaklı olsa altımızdan arabamıza hacız koyarrlar oy kulanmaya gıdıyorum sandık görevlısı bu nasıl bı adalet hukumet anlamadım arkadaş Allah kımseyı akp nın elıne dusurmesın paramızı verın ayıp sıze gercekten koskoca hükümetsınız sızde para bıtmez ....

  Yorumun Devamı
 • Acizane 24 Mart 2014 12:01

  o kadar aptalca bi iş yaptım ki sormayın. bir önceki seçimde görev isteyen istemeyn tebliği yapıldı istememiştim. b useçimde de çıkmayacağını düşünerek ilgilenmedim ve okul idarecilerinin sorumsuzlugu yüzünden çıktı. adam bi sorar istiyor musun istemiyr musun?. be eşşş........... kafam diyorum. iptal ettirmek zaten imkansız. ancak alacan raporu verecen ellerine. bi de 70 lira vereceklermiş. 700 lira da erseler haberim olsa istemezdim. onun sıkısını yedik önceden!

  Yorumun Devamı
 • sandık memuru 21 Mart 2014 17:09

  merhaba ,ben anlam veremedim sandık mmuru olarak görevlıyım bu durumda alacagım ucret ne olacak bır bılgısı olan var mı ? ve ne zaman odenecek

 • şahin duran oglu 12 Mart 2014 18:54

  insanlıktan çıkmak özgürlükse sizler özgürsünüz yazık hem utanıyorum sizden hemde ireniyorum bir başbakan verdigi özgürlüge iftira ve şimdide kuruş hesabı yapıyonuz babalar erkek evlwt deye bahane 10 evlenirdi şimdide seçim bahane açın yılan agzınızı sıssssssssssıııııııslayın dilinizi yılan gibi emi para deyil ihtimat itimat önde hitaben sizlere verilmiş bir görevdir bu netice cehalet mevsupları sagılar özgürlüge

  Yorumun Devamı
 • KÖLE ÖĞRETMENLER ADINA 08 Mart 2014 18:57

  değil 211.50 tl, 211 bin tl verseler Allah (cc) şahidim olsun vAllahi yapmak istemiyorum. öğretmenleri hazır kıta gibi kullananlara hakkımı helal etmiyorum. kaymakam doktor hakim 1. sınıf, öğretmen bilmem kaçıncı sınıf görülüyor. zorla 3 gün göreve gönder, karşılığında para veriyoruz de. verdiğin para 211.50tl. 1. görev: kurs. 2. görev: sınıfı düzenleme(seçimden önceki gün) 3. seçim günü (18 saat) taksi paraları yemek yorgunluk 211.5 tl. bu eziyeti 211.50 ye hangi doktora hakime savcıya yaptırabilirler? Allah(cc) tan ki hesap günü yaklaşıyor. zalimler de ölecek.

  Yorumun Devamı
 • sami nami 07 Mart 2014 09:11

  beş kuruş para verilmese de görev alırım.eli kalem tutan insanın seçimlerin sağlıklı yapılabilmesi adına bu kadarcık fedakarlığa katlanması gerektiğine inanıyorum.

 • memet yılmaz 06 Mart 2014 20:40

  ne yapayım parasını.neme lazım.....

 • şerif 02 Mart 2014 20:23

  yaş sınırı varmı

 • Boşver Aslanım 01 Mart 2014 17:06

  günlük, yani yevmiye 70,50 lira. 3 günlük, yani 3 yevmiye ise 211,50 lira.

 • AYLİN 10 Şubat 2014 23:00

  isterse 500 versinler lazım değil almayı düşünmüyorum.isteklilerine versinler.

 • osman demiröz 27 Ocak 2014 13:48

  5362 sayılı kanun'un 49. maddesinin sekizinci fıkrası gereği bir sandıkta oy kullanacak seçmen sayısı: 1000 kişi; 3568 sayılı kanunun 40. maddesi gereği bir sandıkta oy kullanacak seçmen sayısı: 400 kişi olacak şekilde) ilçe seçim kurulu başkanına mesai saati içinde veya hafta sonu çalışmalarında; 1-3 sandık için 4 gündelik, 4-6 sandık için 6 gündelik, 7-9 sandık için 8 gündelik, 10-12 sandık için 10 gündelik, 13-15 sandık için 12 gündelik, 16-30 sandık için 14 gündelik, sandık sayısının 30'u geçmesi halinde ise 16 gündelik ödenir." bu maddeye göre büyükşehirlerde 6 gündelik ödenmesi gerekiyor. 1.sandık büyükşehir belediye başkanı 2.sandık belediye başkanı 3.sandık il genel meclisi 4.sandık muhtarlık seçimi

  Yorumun Devamı
 • osman Demiröz 27 Ocak 2014 10:17

  başkanlar3 gündelik sandık memuru 2 gündelik alır.. alma sebebi 1 gün seminer için , 1 gün evvel seçim yerini düzeltmek için ,3. günde seçim günü , sandık memuru ise sadece eğitime gider ve seçim günü 2 gündür yevmiyesi....

  Yorumun Devamı
 • memduh kaldırımlarcı 21 Ocak 2014 03:52

  orhan, yevmiye diyon 3 günlük parayı yazmışsın. yevmiye günlük kazanç sığır

 • TÜM YORUMLARI OKUMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYIN
Facebook Yorumları
Bu Kategorideki Diğer Haberler TÜMÜ