3600 ek gösterge Meclisten geçti ama

MADDE 14- 14/7/1965 tarihli ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa ekli (II) sayılı Cetvelin; “4. BAŞBAKANLIK VE BAKANLIKLARDA” bölümünde yer alan “Genel Müdürlük ve Başkanlık Daire Başkanı, Millî Eğitim Bakanlığı Grup Başkanı,” ibareleri ile “5. YARGI KURULUŞLARI, BAĞLI VE İLGİLİ KURULUŞLAR İLE YÜKSEK ÖĞRETİM KURULUŞLARINDA” bölümünde yeralan “Daire Başkanı, Gelir İdaresi Grup Başkanı,” ve “Grup Başkanı ve” ibareleri metindençıkarılmış, aynı Cetvelin “1. BAŞBAKANLIK VE BAKANLIKLARDA” bölümüne “Serbest BölgeMüdürü” ibaresinden sonra gelmek üzere “Genel Müdürlük ve Başkanlık Daire Başkanı, MillîEğitim Bakanlığı Grup Başkanı,” ibaresi, “2. YARGI KURULUŞLARI, BAĞLI VE İLGİLİKURULUŞLAR İLE YÜKSEK ÖĞRETİM KURULUŞLARINDA” bölümüne “Türkiye İstatistikKurumu Bölge Müdürü,” ibaresinden sonra gelmek üzere “Daire Başkanı, Gelir İdaresi Grup Başkanı, Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği Grup Başkanı,” ibaresi eklenmiştir. 

Açıklama

Bu madde, Cumhurbaşkanı tarafından onaylanıp Resmi Gazetede yayımlandığı gün yürürlüğe girecek. Daire Başkanları ve Grup Başkanlarının ek göstergesi 3600 olacaktır. Budüzenleme ile maaşlar artmayacak, bilakis emekli keseneği artacağı için azalacaktır. Ancak emekli maaşları ve ikramiyeleri artacaktır.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Mehmet Akif Yılmaz 2 yıl önce

36 yıl öğretmen ve okul yöneticisi olarak çalışıp,1 in 4 ünden emekli oldum.çalışırken aldığım maaş emekli olunca yarıya yakın azaldı.alıştığım yaşam standardı haliyle düştü. aynı dereceden emekli asker,hukukçu emeklileri bizlerden hayli fazla almaktalar. işçi emeklileri de bizden 1000-1500 tl. tutarında fazla maaş almaktalar.bu saydığım meslekten emekli olanların aldıkları maaş elbette haklarıdır.ancak bizlerde bu emeklilerin aldığı maaşlar kadar veya az farkla almalıyız.arada çok uçurum var.bizlerde aynı ülkede,aynı şehirde aynı zaruri masrafları yaparak yaşıyoruz.lütfen en kısa sürede öğretmene 3600 ek göstergeyi verin.tahammülümüz kalmadı.

Misafir Avatar
EMEKLİ POLİS 2 yıl önce

1. derece 4. kademede polis tim. emekli oldum 1500 tl maaş alıyorum. benimle aynı dereceden emekli diğer memur arkadaşlar kadar maaş alamayışımın sebebini ak partili bir yetkili bana anlatıp, ikna edebilirse alnından öperim. adalet isimde değil vicdanda olursa anlamı olur.

Misafir Avatar
turan ışık 2 yıl önce

eger başbakan gerçekten karizmasına bizi inandırmak istiyorsa ögretmene 3600 ek gösterge verir ve bunu hemen meclis tatile girmeden. yoksa vAllahide billahide ögretmenlerin ekseriyeti yani bu hükümete destek vermiş olanlar bile d e s t e g i n i ç e k e c e k yemin olsun böyle örgütleniyoruz ve böyle karar alıyoruz.

Misafir Avatar
ufuk özgür 2 yıl önce

öğretmen 3600 ek göstergeyi beklerken daire başkanlarının ek göstergesi 3600 oldu.yüksek ücretlilerin maaşını dahada artır,öğretmeni süründür.takdir eğitim emekçilerinin.öğretmenler kendilerine yapılan haksızlığı unutmasın.eşit işe eşit aldatmacasıyla gelir uçurumunu artırdılar.700000 çalışan öğretmen,500000 de emekli öğretmen ve aile ve çocuklarıyla beraber yaklaşık 4000000 milyon oy.öğretmen oyuna sahip çıksın ,kendisine yapılan haksızlığı unutmasın

Misafir Avatar
taner 2 yıl önce

veee öğretmene yok.

Misafir Avatar
öğretmen 2 yıl önce

ek gösterge3600 e artsa bir sürü öğretmen ve okul idareci emekli olurdu. kurumlarda yaşlı çalışan ve idareci dolu.öğretmen adayları atanmak için bekliyor.

Misafir Avatar
Okul ve Kurum Yöneticileride Eklensin. 2 yıl önce

en azından okul ve kurum müdürlerinden başlanmak üzere 3600 ek gösterge verilebilirdi.emeklisi dolmuş ama 65 yaşını bekleyen onbinlerce yönetici var.

Misafir Avatar
Halil SEVİM 2 yıl önce

3600 katsayısı, başta öğretmenler olmak üzere tüm çalışanlara verilmelidir. geç bile kalınmıştır.biran önce yasalaşmalıdır.