Yardımcı Hizmetler Sınıfı Memur Kadrosuna Atanmalı

Aslında zaman zaman TBMM'ye yardımcı hizmetler sınıfı çalışanlarının, memurluk kadrosuna atanması için milletvekillerince teklifler de verilmiştir.Bu teklifler bugüne kadar gündeme alınmamıştır.Fiili durum, kadro verilerek düzeltilmemiştir.

Şuan hazırlanan torba yasada böyle bir düzenleme yapılarak, yardımcı hizmetler sınıfı çalışanlarının bir defaya mahsus olarak memurluk kadrolarına geçirilmesi hem doğru hem de fiili duruma uygun bir yaklaşım olacaktır.Israrla istiyoruz.

Dolayısıyla şuan Yardımcı Hizmetler Sınıfında görev yapan memurların, bir kanun değişikliği ile Genel İdare Hizmetleri(GİH) kadrosuna geçirilmesi hiç de zor olmadığı gibi, adil de olacaktır. 

Kamuajans.com/ÖZEL

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Kamil 13 saat önce

Yüksek okul, fakülte ve yüksek lisans mezunu olan, donanımlı, bilgisayar sertifikası olmasına rağmen yardımcı hizmetler sınıfında görev yapan personele sahip çıkmanızı ve yardımcı hizmetler sınıfındaki personelin (eğitim şartları tutanlar) bir defaya mahsus genel idare hizmetleri sınıfına geçirilerek verimin arttırılmasını talep etmekteyiz.

Misafir Avatar
Abdullah 13 saat önce

Ülkemizde gelir dağılımındaki adaletsizliği en çok Yardımcı Hizmetler Sınıfı personeli çekmiştir. YHS çalışanına 2005 yılında bu zamana kadar söz verildiği halde verilmeyen G.İ.H kadrosu ve ek gösterge almayan tek çalışandır. KHK ile tüm YHS çalışanlarına eğitim durumlarına uygun Genel İdare Hizmetleri Sınıfı Kadrosu verilmesi müjdesini bekliyoruz.
Yardımcı Hizmetler Sınıfının tümden kaldırılması ve bu sınıfta çeşitli unvanlarda görev yapan personelin kurumlarında Genel İdare Hizmetleri Sınıfına dahil Memur unvanlı kadrolara atanması suretiyle, bu hizmet sınıfının varlığından kaynaklı sorunlar da ortadan kalkacaktır.

Misafir Avatar
nasim 2 gün önce

arkadaslar bulundugunuz yerlerden vekillere gider gundem yarata bilirseniz gih oluruz diye dusunuyorum.yanliz her hizmetlinin elini tasin altina sokmasi lazim herkesin katkisi lazim.gayret gosterelim

Misafir Avatar
Yardimci 3 gün önce

GENEL IDARE HIZMETLERI ISTIYORUZ

Misafir Avatar
uğur 3 gün önce

O kadar uğraşıyoruz kimse sesimizi duymuyor yada duymamazlıktan geliyor. YARDIMCI HİZMETLER GİH İSTİYOR.

Misafir Avatar
nasim 5 gün önce

yardimci hizmetliler gih istiyor

Misafir Avatar
mustafa 6 gün önce

Kamu da 1500 kişiye yemek yapan sözleşmeli aşçıyım. Elime geçen ucret 2290 TL. Gıda işi o kadar riskli bir iş ki işin ehli olmayan bilmez bunu. İşe alırken tecrübe aranıyor belge ve bilgi aranıyor ama ünvan ve maaşa gelince YHS ve kamudaki en düşük maaş. Saygılarımı sunuyorum. Eğer adalet buysa ben bu mesleği ömrüm boyunca yapacağım zaten mutfakta yemek kokusu yağ kokusu üzerime sine sine. En üzücü durumlardan biride şudur ki hergun karnı doysun diye uğraştığın insanlar servis aracında üzerim yemek kokuyor diye burun kıvırırlar. Ettiğin emeğe mi yanarsın gördüğün muameleye mi ?

Misafir Avatar
HADEME-KAPICI-ODACI 1 hafta önce

Konu: Yardımcı Hizmetler Sınıfının Genel İdare Hizmetleri Sınıfına geçirilmesi talebi
Yardımcı hizmetler sınıfında bulunan personellerden ön lisans, lisans ve yüksek lisans mezunları olmasına rağmen kurumlarca görevde yükselme sınavı açılmadığından donanımlı birçok personel bulunduğu pozisyon itibari ile atıl olarak kendi hallerine terk edilmiştir.
657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi, on hizmet sınıfından biri olan ve sayıları 107 bini bulan Yardımcı Hizmetler Sınıfında çalışan kamu görevlilerinin şu zamana kadar bir meslek grubu olarak tanımlanmadığı da bilinmektedir.
657 Sayılı Devlet Memurları Kanununda yapılacak bir değişiklikle, Yardımcı Hizmetler Sınıfındaki yüksek okul ve fakülte mezunu olan bütün personele memur statüsü verilerek Genel İdare Hizmetleri Sınıfına alınmasını talep etmekteyiz.