TSK Personeli 2017 Yılı Yan Ödeme Kararnamesi İle İlgili Son Gelişmeler

YAN ÖDEME KARARNAMESİNDE SADECE  BİR DEĞİŞİKLİK VAR! 2017 yılında da uygulanacak yan ödeme kararnmesinde  sadece  bir değişiklik mevcut. Yan Ödeme Kararnamelerinin esasını teşkil eden 2006 tarihli Yan Ödeme Kararnamesi, değişik yıllarda güncellenerek uygulanmaya devam etmektedir. 2017 yılı için yapılacak değişiklik, 31 Aralık 2016 tarihli 2. mükerrer Resmi Gazetede yayınlandı.

31 Aralık 2016 tarihli 2. mükerrer Resmi Gazetede yer alan düzenlemeye göre, devlet memurlarının zam ve tazminatlarını düzenleyen 2006/10344 sayılı Bakanlar Kurulu kararı, 2017 yılında, bir değişiklikle uygulanmaya devam olunacak.

Yapılan değişiklik bazı polis memurlarına verilen ek temininde güçlük zammına dair düzenleme oldu. Söz konusu düzenlemeyle "İş Güçlüğü, İş Riski, Temininde Güçlük ve Mali Sorumluluk Zammı" Cetvelinin "(H) Kurumsal Bölüm"ünün "Emniyet Genel Müdürlüğü" kısmının Dip Not 2 nci sırasında yer alan "(39500)" ibaresi "(50000)" şeklinde değiştirildi."İşte, 31 Aralık 2016 tarihli 2. mükerrer Resmi Gazetede yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararı:Karar Sayısı: 2016/9670


Ekli "Devlet Memurlarına Ödenecek Zam ve Tazminatlara İlişkin Kararda Değişiklik Yapılması ve Aynı Kararın 2017 Yılında da Uygulanmasına Dair Karar"ın yürürlüğe konulması; Maliye Bakanlığının 22/12/2016 tarihli ve 10473 sayılı yazısı üzerine, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 152 nci maddesine göre, Bakanlar Kurulu'nca 27/12/2016 tarihinde kararlaştırılmıştır.

DEVLET MEMURLARINA ÖDENECEK ZAM VE TAZMİNATLARA İLİŞKİN KARARDA DEĞİŞİKLİK YAPILMASI VE AYNI KARARIN 2017 YILINDA DA UYGULANMASINA DAİR KARARMADDE 1- (1) 17/4/2006 tarihli ve 2006/10344 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Devlet Memurlarına Ödenecek Zam ve Tazminatlara İlişkin Karar ve eki cetvellerin uygulanmasına 2017 yılında da devam olunur.


(2) Aynı Kararın Eki (I) sayılı "İş Güçlüğü, İş Riski, Temininde Güçlük ve Mali Sorumluluk Zammı" Cetvelinin "(H) Kurumsal Bölüm"ünün "Emniyet Genel Müdürlüğü" kısmının Dip Not 2 nci sırasında yer alan "(39500)" ibaresi "(50000)" şeklinde değiştirilmiştir.MADDE 2- (1) Bu Karar 1/1/2017 tarihinden geçerli olmak üzere yayımı tarihinde yürürlüğe girer.


MADDE 3- (1) Bu Karar hükümlerini Bakanlar Kurulu yürütür.


2006/10344 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Devlet Memurlarına Ödenecek Zam ve Tazminatlara İlişkin Karar ve eki cetvelleri TSK, jandarma ve polis dahil olmak üzere tüm devlet memurlarını kapsamaktadır.


"KAMU" ADIYLA YAYIN HABER HABER SİTELERİNDE TSK YAN ÖDEME KARARNAMESİ BİLGİLERİAncak; 'Kamu...' adı ile yayın yapan bazı haber siteleri konuyu gündeme taşıyarak haberlerinde; "TSK personeli için, Mayıs ayında TSK Yan Ödeme Kararnamesinin yayınlanacağını, kararnamenin OCAK 2017 ayından itibaren geçerli olacağını ve personele 2600 TL. civarında tolu ödeme olacağı yönünde haberler paylaşılmakta.


Ancak söz konusu haberlerin, duyumdan ve sosyal medyada dolanan iddialardan mevcut olması nedeniyle doğruluğunun teyidi mümkün değildir.
Teyit edilmeyen, söz konusu sitelerde yayınlanan TSK Personeli için olduğu iddia edilen çizelgeyi aşağıda "bilgi amaçlı olarak" yayınlıyoruz. Ancak belirttiğimiz gibi söz konusu çizelge teyit edilmeyen ve resmi olarak doğrulanmayan, bazı kamu sitelerinde ve sosyal medyada yayınlanan çizelgedir. Ayrıca aşağıdaki çizelgeler 2016 yılında da yayınlanmıştı.2016 YILINDA YAN ÖDEME KARARNAMESİ TOPLU ÖDEME ÇİZELGESİ (JANDARMALAR İÇİN)2006 / 10344 SAYILI DEVLET MEMURLARINA ÖDENECEK ZAM VE TAZMİNATLARA İLİŞKİN KARAR. TIKLAYINIZ....

2006 / 10344 SAYILI DEVLET MEMURLARINA ÖDENECEK TAZMİNATLARA İLİŞKİN KARAR. TIKLAYINIZ....


Not: TSK personeli için 2017 Yılı Yan Ödeme Kararnamesi henüz yayınlanmamıştır. Söz konusu kararnamede bir değişiklik olduğunda sitemizde ayrıca duyurulacaktır. Haberimizdeki kararname devlet memurları içindir.

pes24 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
Vatandaş 2 ay önce

Emekli uzman çavuşların emekli maaşları çok düşük iyileştirme istiyoruz

Misafir Avatar
Vatandaş 5 ay önce

Emekliler herşey ek ödeme alıyor deniyor her ay aynı hiç bir değişiklik yok eksiliyor artmıyor

Misafir Avatar
Vatandaş 5 ay önce

Okullarda düzenlenen okul gemilerini istemiyoruz çocuklar aileleriyle gitmek isterse gider giderse gider gidemezse görmedikleri yerler eksik olsun ailelerden para toplayarak 2 3 günlük geziler düzenleyip birde ödeyemeyen kolaylık olsun diye taksitler yapıyorlar yokken ödeyemiyorlar olan var olmayan var öğrencilerin içinde simit alamayan öğrenciler var gezi parasını ödeyemiyorlar ayrıca çocukla aileyi karşı karşıya getiriyorlar aile göndermek istemiyor çocuk tutturuyor illede gideceğim diye nasıl cesaret edip oradan çocuğu geziye götürüyor lar onada bir anlam veremedim ailelere kağıt imzalatılıyor yani bir şey olursa siz gönderdiniz sorumluluk bizde değil geziye giden kaç otobüs devrildi bu güne kadar aileler tedirgin oluyor çocukların başına bir şey gelir diye günü birlikpiknik gibi şeyler olabilir ama çocukları kendi başlarına bilmedikleri yerlere geziye götürmek olmazsa olmaz bir şey degil gibi ben teklif susarsanız çocuk tabiki tutturur bende giderim diye ayrıca gidemeyen öğrencilerin üzüldüğünü de düşünmek lazım giden öfrencilerinaileleride parayı ödemekte zorlanıyor bırakın parayı hece uzun yollara yatılı geziler düzenleniyor ters tehlikeli yollara çokta gerekli bir şey degil bence yasaklanmasını istiyoruz saygılarımla

Misafir Avatar
Vatandaş 8 ay önce

Sağlıkta birdaha ki atama ne zaman bu kadar hemşire olacak işsizimi kalsınlar atama bekliyoruz sağlık meslek lisesi mezunları na hiç atama yapılmıyor atama beklıyoruz saygılarımla

Misafir Avatar
Kar savuran 12 ay önce

15 temmuzdan sonra hukumet tsk ya ılımlı yaklaşmiyor sanırım. Polisi savunup askere sırt donuyor gibi geldi bana. Darbeyi asker mi polis mi yapti teraziye koyun atılan daha cok polisler . Ayrim yapmayın bizde bu vatanin evlatlariyiz. Hele hele uzman cavuslari dislamayin ayiptir günahtır uvey evlat muamelesi yapmayın.

Misafir Avatar
Saygın 12 ay önce

Benim anlamadğm şu sadece polislere 2017 yılında iyileştirme var devlet büyüklerimiz asker polis ayrımı yapıyor.resmen hakszlık.dağdaki askerlerin hakkını nasıl ödersiniz.bu kadar taraflı olmanın anlamı yok.bu ülkeyi askerler koruyor polisde şehir merkezinde işleri yoğun ama askerlen kesinlikle kıyaslanmaz.yazık vAllahi halimize devlet büyüklerimizin bizi ayırması çok üzüyor

Misafir Avatar
Bayram celik 12 ay önce

Tsk personeline yan odeme nezaman yatacak diye düşünen arkadaşlar boşuna ümitlemeyin yatar ama zamansız yatar yatar ama nezaman ve nekadar yatar bilinmez maaşlarını yüksek alanlara yüksek zam az alanlara az zam

Misafir Avatar
dedne 12 ay önce

ya tskda calisanlar unversite okumuslara iki kurus veriyolar okumadan direk olanlara en az 5 bin veriyolar anlasmali erler de az aliyo benm esimde doguda gorev yapti bizimde hayatimiz tehlikedeydi disari cikamiyoduk korkudan ama aldigimiz para 3 bin bide 2 yil unverste okudu aman her sene kandirip duruyolar ama kendimdende gectim anlasmali erlerede uzuluyorm jandarmada daglarda askerde ama jandarma dunyanin parasini aliyo aman tsk ya zam gelmesi lazm cunku butun zorlugu sadece dagda gorev yapanlar yasamiyo butun askerler ve asker esleri cocuklari yasiyo

Misafir Avatar
isa 12 ay önce @dedne

Dedne neden kendinizi jandarma ile kıyaslıyorsunuz. O dağlarda hangi şartlarda çalışıldığını biliyor musun sen. Hak ararsan istemesini bil. Başkalarıyla kıyaslama. Jandarmanın dengi yok bu ülkede.

Beğenmedim (0)