Toplu Sözleşme Öncesi Çalıştay Düzenlendi
Eğitim Bir Sen Kayseri 1 Nolu Şube, Toplu sözleşme görüşmeleri öncesinde eğitim çalışanlarından teşekkül eden komisyonlar oluşturarak saha çalışmasını tamamladı. 

Komisyonlar; Eğitim Yöneticileri, Öğretmenler, Genel İdare-Teknik Hizmetler- Yardımcı Hizmetler, Kadın Çalışanlar ve Engelli Çalışanlar komisyonlarından oluştu ve her komisyon kendi alanlarıyla ilgili problem ve beklentileri raporlaştırdı. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Eğitim Bir Sen Kayseri 1 Nolu Şube Başkanı Aydın Kalkan, Eğitim Öğretim çalışanlarının yetkili sendikası Eğitim Bir Sen’dir. 81 İlde komisyonlar oluşturuldu ve sahanın her kademesindeki çalışanlarımızın sorunları ve talepleri tartışıldı, dedi.

Aydın Kalkan, Bir milyona yakın çalışanı ile eğitim camiası kamu sektörünün en kalabalık çalışan grubudur. Devletin olduğu her yerde eğitimciler de vardır. En küçük yerleşim yerlerinde bile eğitim çalışanları devleti temsilen hizmet vermektedir. Önceki toplu sözleşmelerde birçok kazanım elde etti sendikamız. Fakat daha kat edeceğimiz çok yol bulunmaktadır. 3600 Ek gösterge, çalışanların ücretlerini eriten vergi dilimi uygulaması, kariyer sisteminin tekrar hayata geçirilmesi, ücretli ve sözleşmeli öğretmenlik uygulamaları gibi büyük sorunlar toplu sözleşeme masasının ilk maddelerini oluşturacaktır.

Hukuk ve Mevzuattan sorumlu Başkan Yardımcısı Ahmet Kucur ise oluşturduğumuz Şube Çalıştay Raporunu mayıs ayında Ankara'da yapılacak olan çalıştayda genel merkezimize sunacağız, ve elbette sendikamızın internet sitesinden tüm üyelerimizle paylaşacağız.
Calıstayımıza katkı sağlayan eğitim yöneticilerine, öğretmenlerimize, genel idare, teknik hizmetler, yardımcı hizmetler çalışanlarına, kadın ve engelli çalışanlarımıza teşekkür ederim.
Anahtar Kelimeler:
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Misafir Avatar
HASAN 3 ay önce

3600 ek göstergenin tüm çalışanlara uygulanması ve Milli Eğitim Bakanlığında çalışan sadece öğretmen olmadığının bilinmesi ve alınan haklardan diğer tüm personelinde faydalanması adaletli olacaktır.

Misafir Avatar
2828 Kapsamında Tüm Yurttan Çıkanlar 3 ay önce

2828 Kapsamında Tüm Yurttan Çıkanlar Adına 27/03/2018 tarih ve 30373 sayılı Resmi Gazetede Yayımlanarak Yürürlüğe Giren 7103 sayılı kanunun Lise Mezunu, Meslek Lisesi Mezunu, Ön Lisans ve Lisans eğitimlerine göre denk gelen kadrolara tarih öncesi sonrası gözetmeksizin atamalarının yapılması ile kanunun düzenlenmesi hususlarının güncellenmesi tüm yurttan çıkanların beklentisidir.